Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej BAZUNA

  • 27.06.2018, 09:40
  • redakcja
Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej BAZUNA

Podziel się:

Oceń:

Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej Bazuna od roku 1971 organizowany jest nieprzerwanie przez Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej „FIFY”, od roku 2005 także przez Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne „Bazuna”. Jest jedyną w Polsce imprezą tego typu z założenia wędrującą – od pierwszych edycji w gdańskim klubie „ŻAK” poprzez tzw. cykl zamkowy (Gniew, Malbork, Kwidzyn) po przeglądy z lat ostatnich odbywające się w Trójmieście i jego szeroko pojętych okolicach. W tym roku ta wyjątkowa impreza zawita do Owidza! Wydarzenie odbędzie się w dniach od 29 czerwca do 1 lipca.

Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY” oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne „Bazuna” zapraszają na 46. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej „Bazuna”, który odbędzie się w Owidzu już pod koniec czerwca. 

Festiwal wielokrotnie nagradzany 
Bazuna jest uznanym w Polsce przeglądem, jednym z najstarszych organizowanych do dnia dzisiejszego, prezentującym szeroki krąg piosenki studenckiej. Laureaci BAZUNY często zdobywają nagrody (w tym główne) innych, także bardziej znaczących ogólnopolskich przeglądów i festiwali. Występują oni w specjalnych koncertach – prezentacjach, zarówno jednorazowych, jak i cyklicznych (odbywające się od lat cykle koncertowe m.in. w ramach gdańskiego Jarmarku Św. Dominika, przed laty w Kazimierzu Dolnym, w Toruniu i Elblągu). Nazwa przeglądu Bazuna poprzez jego laureatów, obecna jest przez cały rok w różnych miejscach kraju, także poza studencką sceną.
- Celem imprezy jest prezentacja i popularyzacja dobrych, miłych dla ucha piosenek, zachęcanie słuchaczy do wspólnego śpiewania, przekonanie, że życie z piosenką jest radośniejsze, weselsze, bardziej kolorowe – we wszystkich czterech porach roku – mówi Janusz Wikowski, rzecznik „Bazuny”, członek Komitetu Organizacyjnego. - Na scenie zaprezentują się autorzy, muzycy – reprezentujący środowiska studenckie z całego kraju, zarazem czynni turyści. Wykonania piosenek na scenie mają charakter konkursowy i zarazem promujący plenerowe turystyczne śpiewanie podczas wędrówek, wypoczynku, biesiad przy ognisku. Zapraszamy miłośników łagodnej muzyki – zachęca do wzięcia udziału w imprezie. 

Bazuna dobra dla wszystkich 
Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Warto się wybrać na tegoroczną „Bazunę” z przyjaciółmi, z rodziną. Piosenka bowiem nie zna granic wiekowych i łagodzi nastroje. Jest to imprezy dla tych, którzy lubią wypoczynek i zabawę na łonie natury, przy wyjątkowej muzyce.
– Mamy nadzieję, że tegoroczna „Bazuna” wyłoni nowe przeboje, pozwoli ujawnić talenty muzyczne nie tylko wśród młodzieży akademickiej – mówi Marek Skowronek, szef Komitetu Organizacyjnego „Bazuny”. – Udział w konkursie ma bowiem charakter otwarty. I tak jak w bogatej historii „Bazuny” nominacje konkursowe będą zachętą i bodźcem do dalszego artystycznego rozwoju oraz konstruowania autorskiego programu.
- Program tegorocznego przeglądu jest bardzo bogaty. Do występów w koncertach pozakonkursowych zaprosiliśmy krajową czołówkę wykonawców piosenki turystycznej i studenckiej. Mamy nadzieję, że udział znanych artystów, przed laty zdobywających laury „Bazuny”, cieszyć się będzie wielkim zainteresowaniem publiczności – miłośników dobrej, pogodnej muzyki – podsumowuje. 

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe