Środa, 23.01.2019

Pierwszoklasiści z wizyta w komendzie

  • 9.05.2018, 11:53
  • redakcja
Pierwszoklasiści z wizyta w komendzie
Podziel się:
Oceń:
Starogardzką komendę policji odwiedzili pierwszoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Dzieci zapoznawały się ze specyfiką codziennej pracy miejscowych funkcjonariuszy. W trakcie zwiedzania jednostki uczniowie zadawali liczne pytania i z zainteresowaniem przysłuchiwali się odpowiedziom funkcjonariuszki. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od policjantki drobny upominek.

W środę, 9 maja policjanci gościli w progach swojej komendy wychowanków Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim. W trakcie wizyty w policyjnej jednostce pierwszoklasiści zwiedzili budynek komendy oraz dowiedzieli się jak wygląda codzienna służba mundurowych. Policjanci pokazali swoim gościom strzelnicę, lustro weneckie, niebieski pokój oraz policyjny radiowóz. To niecodzienne spotkanie było również doskonałą okazją do przypomnienia podstawowych numerów alarmowych. Największą atrakcją dla dzieci okazało się wykonanie daktyloskopii oraz pokazanie w jaki sposób policjanci zabezpieczają pozostawione przez przestępców ślady kryminalistyczne.

Na zakończenie każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło najwięcej emocji. Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań. Na pamiątkę spotkania policjantka wręczyła dzieciom magnesy na lodówkę, na których znajdowały się numery alarmowe.

_redakcja

Zdjęcia (3)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

LUSIA
LUSIA 7.06.2018, 09:00
OSTATNIO BYLISMY Z PRZEDSZKOLAKAMI Z ŁAPISZEWA,PANI PRZEWODNIK SUPER MIŁA I KONKRETNA::)))
JA
JA 5.06.2018, 21:40
wiedza dzieci równa wiedzy przewodnika

Pozostałe