Czwartek, 24.01.2019

FOTO: Kaskadowy pomiar prędkości. Policjanci skontrolowali 70 pojazdów i nałożyli 26 mandatów

  • 19.04.2018, 10:47
  • redakcja
FOTO: Kaskadowy pomiar prędkości. Policjanci skontrolowali 70 pojazdów i nałożyli 26 mandatów
Podziel się:
Oceń:
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego uczestniczyli w poniedziałek w ogólnokrajowych działaniach kontrolno-prewencyjnych na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach tego przedsięwzięcia w całym kraju, na głównych szlakach komunikacyjnych mundurowi prowadzili kaskadowe pomiary prędkości.

Funkcjonariusze ze starogardzkiej drogówki uczestniczyli wczoraj w ogólnokrajowych działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym pn. „Kaskadowy Pomiar Prędkości – TISPOL". W trwającej przez cały dzień akcji uczestniczyło 14 policjantów, którzy na terenie powiatu starogardzkiego w 26 miejscach prowadzili kaskadowe kontrole drogowe.

Podczas tzw. kaskadowego pomiaru prędkości mundurowi w tym samym czasie, na tej samej drodze lecz na różnych jej odcinkach mierzyli prędkość jadących pojazdów. W prowadzeniu tych kontroli uczestniczyło kilka załóg policyjnych, ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi.

Celem przeprowadzonych wczoraj działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowego. Podczas działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Mundurowi reagowali również na nieprawidłowe manewry wyprzedzania, a także egzekwowali przepisy dotyczące bezpiecznego przewożenia dzieci.

Policjanci ze starogardzkiej drogówki w ramach prowadzonych działań skontrolowali blisko 70 pojazdów, nałożyli 23 mandaty za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz ukarali 3 osoby, które nie korzystały w trakcie jazdy z pasów bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze przypominają, że od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji drogowych na naszych drogach jest nadmierna prędkość. Policjanci kolejny raz apelują o rozwagę i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 
_redakcja

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe