Wyjątkowy koncert dla chorej Ani

  • 24.03.2018, 15:40
  • redakcja
Wyjątkowy koncert  dla chorej Ani

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę, 25 marca o godzinie 15.00 w sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury oraz w Parku Nowe Oblicze odbędzie się wyjątkowy koncert dla Ani Kodryckiej. W ten sposób jest szansa, by pomóc młodej kobiecie walczącej z ciężką chorobą, a przy okazji świetnie się bawić.

Ania Kodrycka z Więckowych ma 32 lata. Jest mężatką i mamą 3-letniego chłopca. W marcu 2017 roku otrzymała diagnozę: nowotwór złośliwy kości piętowej – Mięsak Ewinga. Rozpoczęło się skomplikowane leczenie, kilka miesięcy chemioterapii. Niestety, konieczna była amputacja. W lipcu kobieta straciła nogę do poziomu podudzia. Niedawno okazało się, że doszło do rozsiewu choroby do płuc i wątroby. W tej chwili kontynuowane jest leczenie systemowe. Ania przeszła dotąd przez 9 serii chemioterapii. Nie wiadomo ile jeszcze przed nią, ale nie traci nadziei i czeka na poprawę wyników. Młoda kobieta marzy o odzyskaniu, choć w części, dawnej sprawności. Żeby było to możliwe, niezbędne jest kosztowne leczenie, rehabilitacja oraz zakup protezy, której cena to 22 000 zł. Dodatkowym obciążeniem finansowym jest konieczność regularnego dojeżdżania z Więckowych do Centrum Onkologii w Warszawie, czyli ok. 400 km.

25 marca każdy może pomóc Ani, biorąc udział w imprezie charytatywnej. Bilety – cegiełki przekazywane będą w dniu imprezy do puszek Fundacji „Kawałek Nieba”. Na wszystkich czeka moc atrakcji. Na scenie wystąpią: Ewelina Rytelewska, Krzysztof Gdaniec, Sunny Money oraz zaskakujące duety, w których zobaczymy, a przede wszystkim usłyszymy m.in. Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka, dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewę Roman, a także Ewę Sommerfeld, Dariusza Szymańskiego, Jana Radzewicza, czy Przemka Radziszewskiego.
Mieszkańcy będą mieli również okazję podziwiać pokaz mody strażackiej, skorzystać z usług kosmetycznych oraz wziąć udział w licytacjach. O rozrywkę w Parku Nowe Oblicze zadba Ochotnicza Straż Pożarna ze Starogardu Gdańskiego. Strażacy zaprezentują m. in. cięcie samochodu specjalistycznym sprzętem, a także umożliwią chętnym obejrzenie panoramy Starogardu z wysokości.


 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe