Niedziela, 16.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Weekend pełen sportowych emocji

  • 2.03.2018, 10:00 (aktualizacja 02.03.2018 10:05)
  • redakcja
Weekend pełen sportowych emocji
Podziel się:
Oceń:
W piątek, 24 lutego halę miejską im. Andrzeja Grubby wypełnili młodzi zawodnicy z 20 najlepszych klubów piłkarskich z całej Polski, Litwy, Rosji, Białorusi i Anglii. Młodzi zawodnicy przybyli wraz z trenerami, rodzicami i kibicami. Do naszego miasta przyjechali też seniorzy z francuskiego klubu Viking Club Paris i hiszpańskiego CFS Atletico Cartana, którzy na co dzień trenują futsal. Dołączyli do nich starogardzianie – podopieczni Klubu Sportowego Beniaminek 03. Takim akcentem rozpoczął się VI Międzynarodowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej.

Pogoń Szczecin i CFS Atletico Cartana z Hiszpanii zwyciężyli w VI Międzynarodowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej chłopców rocznika 2009 i I Turnieju 4 Narodów w futsalu w Starogardzie Gdańskim. Przez cały weekend 24-26 lutego blisko 300 zawodników z 20 klubów polskich i zagranicznych rozegrało 180 meczów. Zawodnikom towarzyszył sportowy duch walki, a kibicom wielkie emocje. Turniej wpisał się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

Zawodników przywitano w kilku językach 
Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski oraz wicemarszałek województwa pomorskiego Krzysztof Trawicki uroczyście otworzyli I Turnieju 4 Narodów i VI Międzynarodowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej chłopców rocznika 2009.
Jarosław Czyżewski przywitał zawodników w pięciu językach: francuskim, rosyjskim, hiszpańskim, niemieckim  i polskim,  życząc wszystkim dobrej zabawy i gry fair play. Krzysztof Trawicki przypomniał, że Starogard to stolica Kociewia i miasto, w którym urodził się Kazimierz Deyna. Życzył wszystkim również sportowej i zaciętej walki.  Ich słowa na angielski przetłumaczył  współprowadzący imprezę Gustave Tollgerdt – prezes francuskiego klubu Viking Paris. 
Podczas otwarcia specjalne podziękowania za współpracę i pomoc zorganizowania międzynarodowej wymiany otrzymali szefowie klubów z Litwy, Francji i Hiszpanii, współpracownicy KS Beniaminka 03 i wolontariusze. Podziękowania otrzymali też zawodnicy i trenerzy drużyny U14 Beniaminka 03, którzy w tym roku zdobyli brązowy medal w Mistrzostwach Polski w futsalu w Ustce.

Kto zagrał najlepiej? 
Przez dwa dni, w sobotę i niedzielę młodzi adepci halowej piłki nożnej walczyli o medale i puchary. Rozegrali 180 meczów po 11 minut, w pięcioosobowych drużynach, w dwóch grupach. W każdej grupie było dziesięć zespołów. Grali każdy z każdym, ale zwycięzca był tylko jeden. 
- W kategorii U-9 bezkonkurencyjna okazała się drużyna Pogonii Szczecin. Drugie miejsce zdobył Sheffield Utd, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z Arkonii Szczecin – relacjonują przedstawiciele klubu Beniaminka. - Najlepszym zawodnikiem został Hanza z Sheffield Utd, bramkarzem Mariusz Nowakowski z Arkonii, a najlepszym strzelcem Alex Michalak z Pogonii Szczecin. W Turnieju 4 Narodów najlepsi okazali się zawodnicy z CFS Atletico Cartama, przed Viking Club Paris oraz Klubem Sportowym Benaiminek 03 Starogard Gdański – dodają. 
 

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe