wtorek, 23 czerwca 2026 07:33
Reklama

Artykuły

Reklama
Motorem w ciągnik - po pijaku
Motorem w ciągnik - po pijaku
STAROGARD GD. Policjanci z Kalisk wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego jaki wydarzył się w miejscowości Iwiczno, gdzie nietrzeźwy motocyklista zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Ranny kierowca motocykla trafił do szpitala. 03.08.2010 00:00    1
Nocny spacerek - "wężykiem". Nietrzeźwa matka z 4-letnim dzieckiem
Nocny spacerek - "wężykiem". Nietrzeźwa matka z 4-letnim dzieckiem
STAROGARD GD. Nietrzeźwa 25-latka, która opiekowała się swoim 4-letnim dzieckiem spacerowała w nocy ulicami miasta. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, a dziecko przekazano rodzinie. 02.08.2010 09:53    3
W 16 godzin pokonali 1,5 km do szczytu Elbrus - najwyżej w Europie
W 16 godzin pokonali 1,5 km do szczytu Elbrus - najwyżej w Europie
STAROGARD GD. Kiedy w Starogardzie mieszkańcy wylewali siódme poty i spragnieni wypijali hektolitry wody oni w 30 – stopniowym mrozie zdobywali najwyższy szczyt Europy. Z mierzącego 5642 m Elbrusa wróciła 8 – osobowa ekspedycja, a wśród nich 5 kociewiaków. Szczyt zgodnie z planem został zdobyty, wyprawy na szczęście nie zepsuła „zwariowana” pogoda. 02.08.2010 00:00    3
Są fekalia, będzie trawnik... - mieszkańcy narzekają na przykry zapach w byłej pralni
Są fekalia, będzie trawnik... - mieszkańcy narzekają na przykry zapach w byłej pralni
STAROGARD GD. Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy bloku nr 12 przy ul. Wybickiego w Starogardzie Gd. Twierdzą, że od kilku dni w ich bloku unosi się charakterystyczny zapach ludzkich fekalii. Mówią, że od dłuższego czasu walczą o rozbiórkę „przybudówki”, jednak do tej pory nie otrzymali konkretnej odpowiedzi. 02.08.2010 00:00    2
Maltretowany pies czeka na przyjaciół
Maltretowany pies czeka na przyjaciół
STAROGARD GD. Gdyby nie interwencja dobrych ludzi, poruszonych tragicznym losem pieska Kalinki, trudno pomyśleć, co by się stało. Dzięki pomocy schroniska dla zwierząt i otoczeniu psa specjalistyczną opieką weterynaryjną największej tragedii dało się uniknąć. Kalinka czeka na nowy dom, potrzebuje miłości. 02.08.2010 00:00    1
Przejazd ciężkich samochodów niszczy miasto. Będą pieniądze na obwodnicę
Przejazd ciężkich samochodów niszczy miasto. Będą pieniądze na obwodnicę
SKÓRCZ. Marzenie wielu kierowców spełniło się. Uzyskano dofinansowanie na budowę obwodnicy Skórcza. Nie wiadomo, kiedy dokładnie rozpocznie się budowa obwodnicy. Na początku trzeba będzie wykupić ziemię. 02.08.2010 00:00    2
Bądźmy świadkami miłości - kociewscy pątnicy w drodze
Bądźmy świadkami miłości - kociewscy pątnicy w drodze
KOCIEWIE. Ponad 200 pielgrzymów z Kociewia ruszyło na Jasną Górę. Do pokonania mają ponad 450 km. W sobotę w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gd. biskup pelpliński Jan Bernard Szlaga pożegnał grupę kociewską XIX Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Hierarcha podkreślił, że pielgrzymka zachęca do pogłębienia życia chrześcijańskiego, modlitwy o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne. 02.08.2010 00:00
Skazani za wyłudzenie radni odeszli z… honorem
Skazani za wyłudzenie radni odeszli z… honorem
STAROGARD GD. Dwaj radni powiatu starogardzkiego zrezygnowali z mandatów. Radni zrezygnowali ze „względów osobistych”. Nie jest tajemnicą, że mają wyroki sądowe za wyłudzenie pieniędzy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zgodnie z prawem, gdyby sami nie zrezygnowali z mandatów, Rada Powiatu musiałaby ich odwołać (po uprawomocnieniu wyroku). Jeden z radnych dopytywał, czy radni ci nie powinni zwrócić diet pobranych w trakcie kadencji. 31.07.2010 10:00    9
Zamiast kwiatów plecaki dla dzieci - starogardzcy policjanci z awansami i nagrodami
Zamiast kwiatów plecaki dla dzieci - starogardzcy policjanci z awansami i nagrodami
STAROGARD GD. W Komendzie Powiatowej Policji obchodzono Święto Policji. Były awanse i nagrody. Wzorem lat ubiegłych, przez godzinę starogardzka komenda była otwarta dla mieszkańców miasta. 31.07.2010 00:00    3
Kosztowne „szkolne błędy” - niewiedza, „urzędnicza pomyłka” czy naciąganie danych?
Kosztowne „szkolne błędy” - niewiedza, „urzędnicza pomyłka” czy naciąganie danych?
CZARNA WODA. Przez cztery lata Zespół Szkół Publicznych w Czarnej Wodzie pobierał ministerialne subwencje na opłacenie dodatkowych zajęć, mających wyrównać poziom i szanse rozwojowe uczniów. Ministerstwo Edukacji doszukało się nieprawidłowości – jest podejrzenie, że podawano zawyżone dane o liczbie niepełnosprawnych uczniów. W efekcie szkoła miała otrzymać nienależne subwencje. 30.07.2010 00:43    3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Jak zawsze... Treść komentarza: ... "śmietanki towarzyskiej" Starogardu to nie interesuje. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:01 Źródło komentarza: Historyczny krok dla Pomorza: Parlament mówi „TAK” dla metropolii. Teraz czas na decyzję Prezydenta Autor komentarza: Y€b@ć upa i bandere Treść komentarza: Wszyscy ukradlińcy do siebie Data dodania komentarza: 14.06.2026, 12:43 Źródło komentarza: FELIETON: Koniec ukraińskiego snu Autor komentarza: Koko Treść komentarza: Policja LPR i technik ale Karetki to co już nie warto wymienić??? Gdyby nie ratownicy z ZRM w Skarszewch ta dziewczyna by nie żyła , szybka reakcja , podjęte decyzje o przysłaniu LPR to ich zasługa więc te informacje to są beznadziejne Data dodania komentarza: 14.06.2026, 00:17 Źródło komentarza: 15-latka spadła z hulajnogi elektrycznej i uderzyła głową w beton Autor komentarza: tutam Treść komentarza: Mogę spytać po co macie kącik "Napisz do nas", skoro to nie działa? Tak się boicie spamu, że zablokowaliście? Data dodania komentarza: 14.06.2026, 00:07 Źródło komentarza: [AKTUALIZACJA] Trwa policyjna obława. 75-latek leżał w kałuży krwi. Mundurowi poszukują Mateusza G. Autor komentarza: kto ma wiedzieć ten wie Treść komentarza: Każdy mężczyzna ma na sobie kask, tylko nie każdy regularnie ściąga z niego pokrowiec Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: 15-latka spadła z hulajnogi elektrycznej i uderzyła głową w beton Autor komentarza: em Treść komentarza: nie miałam nic przeciwko tej fladze, dopóki nie przeczytałam "Wniosek o usunięcie flagi ma związek z niedawną decyzją prezydenta Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, który nadał Samodzielnemu Centrum Operacji Specjalnych „Północ” Sił Operacji Specjalnych Ukrainy honorowe imię „Bohaterów UPA”. (...) Ukraińska Powstańcza Armia odpowiadała za antypolskie działania na Wołyniu" - i serio ukraińskie flagi jeszcze u nas wiszą po tym ???? Data dodania komentarza: 10.06.2026, 08:16 Źródło komentarza: Czy ukraińska flaga zniknie sprzed Starostwa? Domagają się tego mieszkańcy oraz radny
Reklama