wtorek, 23 czerwca 2026 11:48
Reklama

Artykuły

Reklama
Mieszkaniec Bytoni oskarżany o gigantyczny przemyt narkotyków. Na kolanach błagał brytyjski sąd. Będzie niewinny, gdy wskaże winnych
Mieszkaniec Bytoni oskarżany o gigantyczny przemyt narkotyków. Na kolanach błagał brytyjski sąd. Będzie niewinny, gdy wskaże winnych
POMORZE/ANGLIA. Zrozpaczony mieszkaniec Kociewia zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w wyciągnięciu go z więzienia. W czerwcu br. na brytyjskiej granicy zatrzymano TIR załadowanego makaronem, którego kierowcą był Rafał M., mieszkaniec Bytonii. Celnicy oprócz makaronu znaleźli w samochodzie narkotyki na łączną wartość 1,2 mln funtów brytyjskich. Rafał M. twierdzi, że został wmanewrowany w przemyt. Jednakże 30 września sąd skazał go na 5 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. 14.10.2010 00:05    6
Prokuratura prześwietla działania burmistrza. Chodzi o grunty i ustawianie przetargów
Prokuratura prześwietla działania burmistrza. Chodzi o grunty i ustawianie przetargów
SKARSZEWY. Do urzędu w Skarszewach zapukały policja i prokuratura. Był donos do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Śledczy badają czy w latach 2004 – 2008 nie doszło do nadużyć, których miał dopuścić się obecny burmistrz Dariusz Skalski. Chodzi o możliwość niezgodnego z przeznaczeniem gospodarowania gruntami i ustawiania przetargów. Za tego rodzaju przestępstwa grozi kara do trzech lat wiezienia. Czy burmistrz zamierzający startować w wyborach obroni się? 14.10.2010 00:00    5
Prawny bubel? Po 7 lat pracy nad planem zagospodarowania przestrzennego
Prawny bubel? Po 7 lat pracy nad planem zagospodarowania przestrzennego
STAROGARD GD. Czy Urząd Miasta w Starogardzie Gd. celowo opóźnia termin uchwalenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego? Radni doszukują się nieczystych zagrywek ze strony urzędników, którzy ich zdaniem już czekają na nową kadencję. Prezydent Stachowicz mówi, że prace przebiegają zgodnie z planem. 14.10.2010 00:00    4
Gorzkie odprawy z gorzelni – pracownicy czują się oszukani, zamierzają walczyć w sądzie
Gorzkie odprawy z gorzelni – pracownicy czują się oszukani, zamierzają walczyć w sądzie
KOCIEWIE. Pięciu pracowników zamkniętej gorzelni w Skarszewach twierdzi, że zostali oszukani przez pracodawcę na kwotę 18 tys. zł. Ich zdaniem, w sprawie palce maczał tajemniczy pan B. przedsiębiorca, któremu kolejne osoby zarzucają oszustwa. 13.10.2010 09:15    3
Staranował cztery auta, dwie osoby trafiły do szpitala
Staranował cztery auta, dwie osoby trafiły do szpitala
STAROGARD GD. Do scen niczym z filmu sensacyjnego doszło na ulicach Starogardu Gd. - kierowca kradzionego auta uciekał przed policją oraz dachował na jednej z ulic. 13.10.2010 00:00    1
Z niezawinionym mankiem do sądu - zbiorowy pozew
Z niezawinionym mankiem do sądu - zbiorowy pozew
STAROGARD GD. Pójdą z byłym pracodawcą do sądu - pracownicy chcą udowodnić, że nie odpowiadają za horrendalne manka. Do starogardzkiego sądu ma trafić zbiorowy pozew byłych pracowników starogardzkiej sieci sklepów spożywczych. 13.10.2010 00:00    4
„Matuszka” - szarytka w sercach parafian
„Matuszka” - szarytka w sercach parafian
SKARSZEWY. Strzegą skarbu, jakim jest błogosławiona Marta Wiecka. W kaplicy św. Jana Nepomucena w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła została wyłożona „Księga świadectw i podziękowań”. Kaplica jest miejscem, gdzie wierni mogą się modlić przez wstawiennictwo błogosławionej Marty Wieckiej. 11.10.2010 00:00
Koszykarze zielono-czerwoni a trenerzy na czarno
Koszykarze zielono-czerwoni a trenerzy na czarno
STAROGARD GD. W sali konferencyjnej Polpharmy odbyła się prezentacja zespołu koszykarzy przed nowym sezonem Tauron Basket Ligi. Dzień wcześniej „Kociewskie diabły” odniosły pierwszy znaczący sukces w nowym sezonie. Wygrały w Słupsku mecz z Energą Czarnymi 100:86 i zdobyły Puchar Prezydenta Słupska. 11.10.2010 00:00
Wyprawa stulecia - kajakiem po Amazonce
Wyprawa stulecia - kajakiem po Amazonce
STAROGARD GD. Zapowiadają się fascynujące trzy miesiące, pełne przygód i opowieści wprost z amazońskiej dżungli. Rafał Kośnik wyrusza w podróż. Cel karkołomny - przepłynięcie nizinnej części Amazonki. 09.10.2010 10:50    1
Kozak ruszył do walki o prezydencki fotel - bez gruszek na wierzbie
Kozak ruszył do walki o prezydencki fotel - bez gruszek na wierzbie
STAROGARD GD. Poseł Zbigniew Kozak chce zamienić mandat poselski na fotel prezydenta Starogardu Gd. Tłumaczył m.in. dlaczego leży mu na sercu dobro miasta, pochwalił się także pierwszymi interwencjami. Swoje szanse w wyborach ocenił jako duże. Przy okazji odniósł się do ostatniej kadencji w Starogardzie Gd. i stwierdził, że mieszkańców nie stać na dotychczasową bierną politykę władz, zwłaszcza w dziedzinie gospodarki. 09.10.2010 00:56    8
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Jak zawsze... Treść komentarza: ... "śmietanki towarzyskiej" Starogardu to nie interesuje. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:01 Źródło komentarza: Historyczny krok dla Pomorza: Parlament mówi „TAK” dla metropolii. Teraz czas na decyzję Prezydenta Autor komentarza: Y€b@ć upa i bandere Treść komentarza: Wszyscy ukradlińcy do siebie Data dodania komentarza: 14.06.2026, 12:43 Źródło komentarza: FELIETON: Koniec ukraińskiego snu Autor komentarza: Koko Treść komentarza: Policja LPR i technik ale Karetki to co już nie warto wymienić??? Gdyby nie ratownicy z ZRM w Skarszewch ta dziewczyna by nie żyła , szybka reakcja , podjęte decyzje o przysłaniu LPR to ich zasługa więc te informacje to są beznadziejne Data dodania komentarza: 14.06.2026, 00:17 Źródło komentarza: 15-latka spadła z hulajnogi elektrycznej i uderzyła głową w beton Autor komentarza: tutam Treść komentarza: Mogę spytać po co macie kącik "Napisz do nas", skoro to nie działa? Tak się boicie spamu, że zablokowaliście? Data dodania komentarza: 14.06.2026, 00:07 Źródło komentarza: [AKTUALIZACJA] Trwa policyjna obława. 75-latek leżał w kałuży krwi. Mundurowi poszukują Mateusza G. Autor komentarza: kto ma wiedzieć ten wie Treść komentarza: Każdy mężczyzna ma na sobie kask, tylko nie każdy regularnie ściąga z niego pokrowiec Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: 15-latka spadła z hulajnogi elektrycznej i uderzyła głową w beton Autor komentarza: em Treść komentarza: nie miałam nic przeciwko tej fladze, dopóki nie przeczytałam "Wniosek o usunięcie flagi ma związek z niedawną decyzją prezydenta Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, który nadał Samodzielnemu Centrum Operacji Specjalnych „Północ” Sił Operacji Specjalnych Ukrainy honorowe imię „Bohaterów UPA”. (...) Ukraińska Powstańcza Armia odpowiadała za antypolskie działania na Wołyniu" - i serio ukraińskie flagi jeszcze u nas wiszą po tym ???? Data dodania komentarza: 10.06.2026, 08:16 Źródło komentarza: Czy ukraińska flaga zniknie sprzed Starostwa? Domagają się tego mieszkańcy oraz radny
Reklama