wtorek, 15 lipca 2025 19:22
Reklama

Przerwane niegdyś studia można dokończyć… Zrób to w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku!

O możliwości dokończenia w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku rozpoczętych niegdyś studiów rozmawiamy z jej rektorem – dr. Romanem Gawrychem.
Reklama
Przerwane niegdyś studia można dokończyć… Zrób to w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku!

Autor: mat. prasowe

KW: Na czym polega projekt Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku znany pod nazwą „dokończ u nas rozpoczęte studia”?

Reklama

Rektor WSSE, dr Roman Gawrych: Działania te polegają na tym, że uczelnia nasza opracowała koncepcję przyjęcia i różnego rodzaju form pomocy, związaną z ukończeniem studiów osobom, które z różnych powodów przerwały w przeszłości swoją edukację. Rozpatrujemy indywidualnie każdą sytuację zgłaszających się do nas osób biorąc pod uwagę kierunek, specjalność, czas trwania i przyczyny niedokończenia rozpoczętych wcześniej studiów. Następnie, po analizie złożonych przez kandydatów dokumentów, przedstawiamy im ewentualne możliwości przyjęcia na odpowiedni semestr oraz kierunek i specjalność kształcenia. Oferujemy przy tym wsparcie, pomoc organizacyjną i opiekę naukową ze strony pracowników administracji i nauczycieli, zwłaszcza dla osób, które podejmą studia w ramach tzw. indywidualnej organizacji studiów lub indywidualnego planu studiów i programu nauczania. Formy te mają na celu dostosowanie organizacji studiów do potrzeb i sytuacji życiowej studentów. Staramy się też przy tym osobom zgłaszającym się na studia pomóc na nowo uwierzyć w swoje możliwości i ukazać wielorakie korzyści z dokończenia edukacji na poziomie studiów wyższych. 

KW: Kto może ubiegać się o dokończenie w WSSE rozpoczętych wcześniej studiów?

RG: Nasze zaproszenie kierujemy do każdego, niezależnie od czasu i etapu przerwania kształcenia, studiowanego kierunku czy specjalności, a także bez względu na miejsce rozpoczętych wcześniej studiów. Szczególnie zapraszamy wszystkich, którzy przerwali edukację, zwłaszcza na kierunkach w zakresie nauk społecznych, związanych z szeroko pojętym zarządzaniem i pedagogiką, czyli np. studentów studiujących wcześniej socjologię, psychologię, ekonomię, prawo, politologię, ochronę środowiska, administrację oraz inne odpowiadające efektom kształcenia realizowanym w ramach poszczególnych specjalności. Nasza uczelnia przyjmuje wszystkie osoby, które spełnią wymogi formalne poprzez złożenie stosownych dokumentów związanych z przyjęciem na studia, a ponadto dokumenty z dotychczasowego przebiegu studiów (np. indeks, karty osiągnięć okresowych studenta lub wykaz ocen wraz z przedmiotami i punktami ECTS sporządzony przez poprzednią uczelnię). W przypadku wystąpienia problemów ze skompletowaniem dokumentów poświadczających dotychczasowy przebieg studiów instruujemy w działaniach zmierzających do ich uzyskania w macierzystej uczelni.

KW: Jakie koszty ponosi osoba, która zostanie przyjęta na dokończenie studiów?

RG: Opłaty, jakie wnosi osoba wznawiająca studia, obejmują koszty z tytułu wpisowego, czesnego jedynie za tyle semestrów, ile ma trwać dokończenie studiów oraz niewielkiej opłaty z tytułu zaliczenia przedmiotów wynikających z uzupełnienia różnic programowych. Sytuacja każdego studenta w tym zakresie rozpatrywana jest jednak indywidualnie, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie ewentualnych zniżek oraz poinformowanie o możliwościach uzyskania stypendiów i innych form wsparcia finansowego.

KW: Jakie korzyści odnoszą osoby ze wznowienia i ukończenia studiów w WSSE?

RG: Korzyści tych zapewne jest wiele. Wznowienie studiów i ich ukończenie wpływa bez wątpienia  pozytywnie na możliwości rozwoju osobistego, zawodowego i społecznego. Uzyskanie bowiem w dzisiejszych czasach wyższego wykształcenia na poziomie studiów pierwszego lub drugiego stopnia, na kierunku pedagogika czy zarządzanie, stwarza szansę na awans w pracy, warunki do pełnienia nowych ról społecznych i zawodowych, a także możliwość nawiązania kolejnych wartościowych kontaktów, współpracy czy przyjaźni.   


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

gość 29.09.2017 15:47
Za darmo bym nie chciał

Reklama
mgr inz. 29.09.2017 09:41
ośla szkółka niedzielna,dla osłów !!!

KOMENTARZE
Autor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Obwodnicy nie ma i nie będzie tak jak nie ma przejazdów pod torami i nowego wiaduktu w Starogardzie.Data dodania komentarza: 16.02.2025, 06:32Źródło komentarza: WAŻNE: Duże zainteresowanie budową obwodnicy Starogardu Gdańskiego. Wpłynęło 12 ofertAutor komentarza: Stanisław SierkoTreść komentarza: ... każda promocja pięknych miejsc Kociewia, a szczególnie miejsc NAJBLIŻSZYCH naszym sercom i najbliższych odległościowo jest CENNA ... brawo ... liczę na kontynuację ... pozdrawiam wszystkich aktualnie pracujących w Wydawnictwie Pomorskim ... Stanisław Sierko, były redaktor naczelny "Gazety Kociewsakiej" ...Data dodania komentarza: 14.02.2025, 20:42Źródło komentarza: Historia i dziedzictwo Borów Tucholskich – niezwykłe miejsca, które warto odwiedzićAutor komentarza: DjTreść komentarza: Szkoda, że f-sz czynni e służbie ten dzień obchodzą jak każdy inny. Każda formacja dostaje nagrody na swoje święto, ale to SW stan umysłuData dodania komentarza: 13.02.2025, 22:43Źródło komentarza: Święto Tradycji Służby Więziennej - spotkanie z emerytowanymi funkcjonariuszamiAutor komentarza: Duda AndriuTreść komentarza: Bla bla bla nudyData dodania komentarza: 11.02.2025, 22:11Źródło komentarza: O polityce, wyborach i haniebnej wypowiedzi minister Nowackiej. Felieton Piotra SzubarczykaAutor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Same bzdety. Propaganda jak to jest dobrze za rządów PO. Ściema.Data dodania komentarza: 11.02.2025, 04:57Źródło komentarza: Inwestycje w gminach powiatu starogardzkiego (cz. 2)Autor komentarza: MagdaTreść komentarza: Jak miło przeczytać o historii tego regionu! Moi przodkowie w XIX mieszkali w okolicy Skórcza i czuję do tej ziemi sentyment...Data dodania komentarza: 11.02.2025, 00:31Źródło komentarza: Dziś Światowy Dzień Kociewia!
Reklama
Reklama
Reklama