niedziela, 13 lipca 2025 16:20
Reklama

Innowacja w dziedzinie ciepłownictwa. Kolejny wynalazek pana Kazimierza Piecucha

O dokonaniach pana Kazimierza Piecucha w dziedzinie rolnictwa i ciepłownictwa świat usłyszał już wielokrotnie. Właściciel smętowskiego Zakładu Ślusarskiego z 50 - letnią historią, zdobył dotychczas mnóstwo prestiżowych wyróżnień i nagród. Wszystkie innowacyjne rozwiązania uchwycone w wynalazkach spod ręki pana Kazimierza, cieszą się dużą popularnością zarówno w strefie przedsiębiorców, jak i indywidualnych klientów. Do najbardziej cenionych właściwości każdego wynalazku należą bez wątpienia: funkcjonalność, duża efektywność działania i to na czym klientom szczególnie zależy – niezawodność.
Innowacja w dziedzinie ciepłownictwa. Kolejny wynalazek pana Kazimierza Piecucha

Godnym podziwu odkryciem pana Kazimierza Piecucha, okazał się „kocioł grzewczy z cyklonowym dopalaniem spalin”.  Wynalazek spełnia wymogi dotyczące ochrony środowiska dla klasy 5 sprawnościowo – emisyjnej, co potwierdza świadectwo wydane w oparciu o wyniki badań laboratoryjnych.

Urządzenie przyjazne środowisku
Na czym w skrócie polega fenomen urządzenia? Otóż gazy wytwarzające się w procesie spalania są dopalane w wysokiej temperaturze, co zawdzięcza się obecności umieszczonego nad komorą „cyklonowego dopalacza spalin”. Pod nim umieszczony jest klasyczny kocioł wodny, w którego komorach, zdaniem autora można spalać drewno, trociny, brykiet, węgiel, odpady z czyszczenia ziarna. Spaliny z komory przemieszczane są do cyklonu. Wysoka temperatura sprawia, że na powierzchniach wymiennika ciepła praktycznie nic się nie osadza. Dodatkowy wentylator wtłacza powietrze do dopalania, które następnie krąży wokół w sposób cyklonowy, wychwytując cięższe cząsteczki węgla, które są dopalane w wysokiej temperaturze. Regulacji strumienia dodatkowego powietrza, dokonuje się na podstawie zabarwienia spalin, który ocenić można przez zamontowane  w drzwiczkach wymiennika okienko. Kolejno ogień przemieszcza się ku górnej części wymiennika ciepła z płaszczem wodnym, a następnie przez kilka kanałów, by ostatecznie trafić do komina. Technologia ta pozwala do maksimum wykorzystać energię z materiału wsadowego. Warto nadmienić, iż kocioł współpracuje ze zbiornikiem akumulacyjnym. Na ogrzanie wody użytkowej wykorzystywanej w ciągu dwóch tygodni przez dwie rodziny wystarczy uruchomić kocioł na 7 godz. Pan Kazimierz z dumą podkreśla, że utrzymanie ciepła w piętrowym domu przez cały tydzień, wymaga jednorazowego rozpalenia.  Wynalazek stanowi więc nie tylko ogromną wartość dla ochrony środowiska, ale jest przy tym także niesamowicie wydajny.

Duży przełom
Pan Kazimierz Piecuch przyznaje, że bardzo zależy mu, aby skonstruowane przez niego urządzenie służyło dobru ludzi. Tak, jak sobie założył przez lata testów i specjalistycznych badań. Pan Kazimierz zaprasza do kontaktu wszystkie zainteresowane współpracą firmy produkujące kotły CO. Kontakt oraz szczegółowe i techniczne dane na temat „kotła grzewczego z cyklonowym dopalaniem spalin” znajdują się na stronie Zakładu Ślusarskiego Kazimierz Piecuch pod adresem: www.dmuchawydozboza.pl.

Reklama



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Urszula Von Den Lien 24.01.2025 10:27
Artykuł jest z 2016 roku a dziś mamy 2025 rok, to oznacza, że nie zależy nam na takim piecu i ekologii. Tyle w temacie

Reklama
Palachz 21.09.2021 09:45
ten kocioł to jak kwiat paproci,niby każdy słyszał....

Dominik 15.12.2019 20:28
Jaki koszt takiego pieca ?

08.12.2016 13:28
Mądrych i dobrze prosperujących nie powołano do rady gospodarczej. Plus dla oszustów podatkowych,bankrutów i kolesiów - wstyd. Jak można być tak bezczelnym żeby powołać oszusta podatkowego? Będzie niezła afera.

08.12.2016 14:12
Ten PAN mógłby być w radzie gospodarczej jak najbardziej ale nie jest. A może niektórzy z tej rady będą mieli zadanie szkolić jak oszukiwać Urząd Skarbowy i wykrecac się od płacenia długów swoim wierzycielom.Brawo hipokryci. I

07.12.2016 08:24
Super człowiek.

Reklama
06.12.2016 10:17
a pod grabusiem wyłączone komentarze, szkoda bo mogło być ciekawie. swoją drogą ciekawe czemu gazeta go promuje

05.12.2016 21:19
to jak powstaje?

05.12.2016 14:32
Brawo!

KOMENTARZE
Autor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Obwodnicy nie ma i nie będzie tak jak nie ma przejazdów pod torami i nowego wiaduktu w Starogardzie.Data dodania komentarza: 16.02.2025, 06:32Źródło komentarza: WAŻNE: Duże zainteresowanie budową obwodnicy Starogardu Gdańskiego. Wpłynęło 12 ofertAutor komentarza: Stanisław SierkoTreść komentarza: ... każda promocja pięknych miejsc Kociewia, a szczególnie miejsc NAJBLIŻSZYCH naszym sercom i najbliższych odległościowo jest CENNA ... brawo ... liczę na kontynuację ... pozdrawiam wszystkich aktualnie pracujących w Wydawnictwie Pomorskim ... Stanisław Sierko, były redaktor naczelny "Gazety Kociewsakiej" ...Data dodania komentarza: 14.02.2025, 20:42Źródło komentarza: Historia i dziedzictwo Borów Tucholskich – niezwykłe miejsca, które warto odwiedzićAutor komentarza: DjTreść komentarza: Szkoda, że f-sz czynni e służbie ten dzień obchodzą jak każdy inny. Każda formacja dostaje nagrody na swoje święto, ale to SW stan umysłuData dodania komentarza: 13.02.2025, 22:43Źródło komentarza: Święto Tradycji Służby Więziennej - spotkanie z emerytowanymi funkcjonariuszamiAutor komentarza: Duda AndriuTreść komentarza: Bla bla bla nudyData dodania komentarza: 11.02.2025, 22:11Źródło komentarza: O polityce, wyborach i haniebnej wypowiedzi minister Nowackiej. Felieton Piotra SzubarczykaAutor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Same bzdety. Propaganda jak to jest dobrze za rządów PO. Ściema.Data dodania komentarza: 11.02.2025, 04:57Źródło komentarza: Inwestycje w gminach powiatu starogardzkiego (cz. 2)Autor komentarza: MagdaTreść komentarza: Jak miło przeczytać o historii tego regionu! Moi przodkowie w XIX mieszkali w okolicy Skórcza i czuję do tej ziemi sentyment...Data dodania komentarza: 11.02.2025, 00:31Źródło komentarza: Dziś Światowy Dzień Kociewia!
Reklama
Reklama
Reklama