Jak przygotować AGD do transportu?
Sprzęt należy odłączyć od prądu i opróżnić. Lodówkę warto dodatkowo rozmrozić, tak żeby podczas transportu nie wyciekała z niej woda, zaleca się też wyjęcie wszelkich ruchomych elementów z wnętrza: półek, szuflad, pojemników, koszy. Drzwiczki urządzenia trzeba zamknąć i zabezpieczyć sznurkiem albo taśmą, bo jak się otworzą podczas jazdy, to najpewniej dojdzie do jakiegoś uszkodzenia.
Duże AGD zaleca się owinąć szczelnie kocem albo folią bąbelkową, dzięki czemu sprzęt stanie się mniej podatny na wgniecenia i obicia. Na rogi oraz krawędzie warto jeszcze dodatkowo użyć tekturowych albo styropianowych narożników – firmy transportowe, jak https://www.megam-przeprowadzki.pl/, często mają w ofercie materiały zabezpieczające i mogą pomóc w profesjonalnym zapakowaniu AGD do przesyłki.
Jak przewozić duże AGD?
Każde AGD, bez względu na to, czy mowa o lodówce, pralce albo zmywarce, powinno być przewożone w pozycji pionowej. W wyjątkowych sytuacjach, gdy nie da się ustawić sprzętu w pionie, można go ułożyć na jednym z boków, choć zawsze najbardziej zalecaną pozycją jest właśnie pion. Dlaczego to tak istotne? Przewóz AGD na leżąco może spowodować uszkodzenie mechanizmów urządzenia, a szczególnie ryzykowne jest układanie pralki bądź lodówki na tylnej ścianie.
W samochodzie transportowane AGD musi zostać przymocowane do podłoża oraz ścian pasami zabezpieczającymi – urządzenie nie powinno się przesuwać podczas jazdy i należy maksymalnie ograniczyć jego drgania. W trakcie transportu lepiej też unikać ostrych skrętów i nagłego hamowania, bo nie wpływa to korzystnie na kondycję sprzętu. Przy rozładunku i wnoszeniu AGD do domu nie zawsze uda się utrzymać urządzenie w pionowej pozycji, niemniej dobrze jest ograniczać jego duże przechyły i gwałtowne ruchy, a po ustawieniu w kuchni lub łazience sprzęt powinien postać kilka godzin przed jego podłączeniem.
Ze względu na te wymogi, warto rozważyć profesjonalny transport AGD, np. ofertę transport Warszawa. Korzyści jest kilka: odpowiedni pojazd, fachowy załadunek i rozładunek, pomoc przy znoszeniu i wnoszeniu, a przede wszystkim mniejsze ryzyko, że coś się stanie z naszym AGD podczas niewłaściwie zorganizowanego transportu.