niedziela, 13 lipca 2025 05:38
Reklama

Dlaczego wolimy używać rękawiczek nitrylowych?

Czym są rękawiczki nitrylowe i dlaczego powinniśmy ich używać? Ta alternatywa rękawic lateksowych i winylowych oferuje nam wiele korzyści. Pomimo tego, że nie są one odpowiednie do kontaktu ze wszystkimi substancjami, z powodzeniem poradzą sobie z wieloma zadaniami. Dowiedz się, dlaczego warto pożegnać się z innymi rękawicami na rzeczy tych nitrylowych!
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Dlaczego wolimy używać rękawiczek nitrylowych?

Zalety rękawic nitrylowych

Na rynku dostępne są trzy główne rodzaje rękawiczek. Te lateksowe są wykonane z naturalnego kauczuku – charakteryzują się rozciągliwością i cienkością, aczkolwiek nierzadko są winowajcami pojawiania się reakcji alergicznych. Dodatkowo, mają zapach, który wielu osobom nie przypadnie do gustu. Ich tworzywo niszczy się pod wpływem tłuszczów oraz olejów mineralnych. Kolejna opcja to rękawice winylowe – są one jednak mało elastyczne, niezbyt odporne na przebicie czy rozerwanie. Ponadto, rozpuszczają się pod wpływem rozpuszczalników, nawet zmywacza do paznokci. 

Trzecim możliwym wyborem są rękawiczki nitrylowe, które zyskują coraz większą liczbę fanów. Nie ulegają one zniszczeniu przy kontakcie z wieloma tłustymi i chemicznymi substancjami. Są także liderami, jeśli chodzi o odporność na ścieranie, przebicie czy rozdarcie. Dobrze też znoszą ujemne temperatury. To odpowiedni wybór dla osób, które są uczulone na lateks bądź zwyczajnie nie lubią jego zapachu. Brak środka pudrującego eliminuje występowanie podrażnień, co jest świetną informacją dla osób, które posiadają wrażliwą skórę.

Wybór rękawiczek zależy od naszych preferencji i oczekiwań co do charakterystyk wyrobu. Przed zaopatrzeniem się w jednorazowe rękawice ochronne, upewnij się, że dany produkt medyczny spełnia twoje oczekiwania. Warto porównać kilka dostępnych opcji, biorąc pod uwagę wszystkie ich zalety.

Rękawice nitrylowe – gdzie znajdują zastosowanie?

Rękawice nitrylowe znajdują szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach - od ochrony naszej skóry podczas przygotowywania potraw w kuchennej restauracji, po zabezpieczenie rąk przed różnymi chemikaliami w laboratorium. Poleca się je również dla mechaników samochodowych, gdyż są odporne na oleje. Wykorzystuje się je także w salonach tatuażu oraz kosmetyce estetycznej.

Jeśli wykonujemy drobne zabiegi kosmetyczne, takie jak manicure i pedicure, rękawiczki nitrylowe również będą idealnym wyborem. Warto je ubierać również przy wykonywaniu różnych czynności medycznych – zmiany opatrunków bądź robieniu zastrzyków. To jednak nie wszystko – ten produkt przyda nam się również w codziennych pracach domowych, to znaczy sprzątaniu, zmywaniu, jak i gotowaniu. Te rękawice są niezwykle popularne z powodu swego szerokiego zastosowania!

Czy są wodoodporne i przed czym dokładnie nas chronią?

Rękawice nitrylowe są do pewnego stopnia wodoodporne. Dodatkowo, nie ulegają zniszczeniu przy kontakcie z większością chemikaliów, których używamy na co dzień. Chronią nasze ręce przed tłuszczami, kwasami i olejami, jak również niebezpiecznymi chemicznymi rozpuszczalnikami. Materiał nitrylowy zabezpiecza nasze dłonie również przed drobnoustrojami. Warto pamiętać także o tym, że rękawice nitrylowe mogą zapobiegać urazom spowodowanym ostrymi narzędziami czy ciągłym, powtarzalnym używaniem maszyn.

Nie można jednak zapominać o tym, że mogą powstawać w nich maleńkie dziurki, które bywają wręcz niedostrzegalne na pierwszy rzut oka. W takiej sytuacji rękawiczki nie zapewnią nam ochrony przed chemikaliami i innymi szkodliwymi czynnikami. W związku z tym warto od czasu do czasu sprawdzać rękawice pod kątem zużycia oraz zmieniać je tak często, jak to możliwe.

Wpływ noszenia rękawiczek na skórę dłoni

Jeśli zdecydujemy się na bezpudrowe rękawiczki nitrylowe, nie powinniśmy mieć obaw co do wystąpienia alergii czy podrażnienia skóry dłoni. Można w nich pracować przez długi czas, nie martwiąc się o wystąpienie niepożądanych reakcji. Warto jednak pamiętać, że nasze ręce mogą się pocić, a skóra tym samym macerować. Nie jest to jednak poważna niedogodność, porównując ją z zapewnieniem ochrony przed szkodliwymi substancjami. Jeśli jednak zależy nam na tym, by skóra naszych dłoni pozostawała w jak najlepszym stanie, powinniśmy pamiętać o jej właściwej pielęgnacji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

KOMENTARZE
Autor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Obwodnicy nie ma i nie będzie tak jak nie ma przejazdów pod torami i nowego wiaduktu w Starogardzie.Data dodania komentarza: 16.02.2025, 06:32Źródło komentarza: WAŻNE: Duże zainteresowanie budową obwodnicy Starogardu Gdańskiego. Wpłynęło 12 ofertAutor komentarza: Stanisław SierkoTreść komentarza: ... każda promocja pięknych miejsc Kociewia, a szczególnie miejsc NAJBLIŻSZYCH naszym sercom i najbliższych odległościowo jest CENNA ... brawo ... liczę na kontynuację ... pozdrawiam wszystkich aktualnie pracujących w Wydawnictwie Pomorskim ... Stanisław Sierko, były redaktor naczelny "Gazety Kociewsakiej" ...Data dodania komentarza: 14.02.2025, 20:42Źródło komentarza: Historia i dziedzictwo Borów Tucholskich – niezwykłe miejsca, które warto odwiedzićAutor komentarza: DjTreść komentarza: Szkoda, że f-sz czynni e służbie ten dzień obchodzą jak każdy inny. Każda formacja dostaje nagrody na swoje święto, ale to SW stan umysłuData dodania komentarza: 13.02.2025, 22:43Źródło komentarza: Święto Tradycji Służby Więziennej - spotkanie z emerytowanymi funkcjonariuszamiAutor komentarza: Duda AndriuTreść komentarza: Bla bla bla nudyData dodania komentarza: 11.02.2025, 22:11Źródło komentarza: O polityce, wyborach i haniebnej wypowiedzi minister Nowackiej. Felieton Piotra SzubarczykaAutor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Same bzdety. Propaganda jak to jest dobrze za rządów PO. Ściema.Data dodania komentarza: 11.02.2025, 04:57Źródło komentarza: Inwestycje w gminach powiatu starogardzkiego (cz. 2)Autor komentarza: MagdaTreść komentarza: Jak miło przeczytać o historii tego regionu! Moi przodkowie w XIX mieszkali w okolicy Skórcza i czuję do tej ziemi sentyment...Data dodania komentarza: 11.02.2025, 00:31Źródło komentarza: Dziś Światowy Dzień Kociewia!
Reklama
Reklama
Reklama