Nie można stworzyć takiego efektu bez produkowania elektroniki na miniaturowych komponentach SMD.
Jakie elementy montażu powierzchniowego można wyróżnić?
Elementy należące do grupy Surface Mount Device, czyli SMD to przede wszystkim układy scalone, tranzystory, kondensatory i inne, które mają przeznaczenie do montażu powierzchniowego SMT. Dodatkowo warto wiedzieć, że tak małe części mają płaską obudowę z końcówkami lutowniczymi, które okalają je jak kołnierz. W przypadku układów scalonych i rezystorów producenci decydują się na zamieszczenie oznaczeń na obudowach. Zupełnie inaczej jest z kondensatorami, elementami indukcyjnymi czy optoelektronicznymi. Tam oznaczeń wartości na obudowach się nie umieszcza.
W jakich branżach sprawdza się montaż powierzchniowy?
Montaż powierzchniowy sprawdza się przede wszystkim w branży elektronicznej. Jest to też najdynamiczniej rozwijająca się branża, która potrzebuje nowych technologii, przyspieszających proces produkcji podzespołów, ułatwiających ich montaż oraz znacząco ograniczających koszty produkcji i zwiększających efektywność przedsiębiorstw, co w sumie daje jeszcze większą szansę na rozwój w kolejnych latach. Dlatego warto zainteresować się tym, czym jest montaż kontraktowy - zamel.com.
Więcej informacji na ten temat znajduje się w artykule pt. „Produkcja urządzeń elektronicznych na zlecenie czyli usługi EMS montażu powierzchniowego. Montaż kontraktowy w praktyce”.