27. Bieg Kociewski za nami! Na starcie stanęły 432 osoby

  • 12.10.2018, 10:16
  • redakcja
27. Bieg Kociewski za nami! Na starcie stanęły 432 osoby

Podziel się:

Oceń:

Tradycyjnie, w pierwszą sobotę października Starogard Gdański gościł biegaczy z całej Polski i z zagranicy. To wszystko za sprawa największej imprezy biegowej organizowanej w Starogardzie Gdańskim. Mowa tu oczywiście o Biegu Kociewskim, który odbył się w naszym mieście już po raz 27. Podobnie jak w latach ubiegłych, dopisała pogoda i ogromna frekwencja.

Na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny odbywały się Biegi Towarzyszące dla dzieci i młodzieży, w których udział wzięło ponad 800 uczestników. Na każdego biegacza na mecie czekał pamiątkowy medal. W każdym z ośmiu biegów nagrodzono najlepszą piętnastkę. 
Na starcie biegu głównego stanęło 432 uczestników, którzy po raz pierwszy pobiegli nową atestowaną trasą na dystansie 10 kilometrów! Czołówkę biegaczy prowadził Kimaiyo Hillary Kiptum – zawodnik z Kenii, który po 2 km wypracował dużą przewagę i utrzymał ją do mety. Przekroczył jej linię z wynikiem 0:29:27. Drugim zawodnikiem na mecie był Didovodiuk Dmytro z czasem 0:30:16, a 2 sekundy później metę przekroczył Dobrolowski Emil. 
Pierwsza kobieta na metę przybiegła z wynikiem 0:34:07. Była to Olga Ochal. 
- Podczas imprezy zawodnikom i organizatorom sprzyjała piękna słoneczna pogoda. Na trasie dla uczestników przygotowany był punkt z wodą. W miasteczku biegowym czekało wiele atrakcji, nie tylko dla uczestników biegu, ale też dla mieszkańców i kibiców, którzy licznie przybyli na Stadion. Podczas imprezy prowadzona była zbiórka charytatywna dla Tatianki – dziewczynki chorej na zespół Retta. Zbiórkę przeprowadzili przyjaciele rodziny – mówi Aleksandra Romańska z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim. 


 

_redakcja

Zdjęcia (90)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe