Piątek, 21.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Hossa
Hossa
Hossa

Dowiedz się jak otworzyć myjnię samochodową

  • 12.07.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Dowiedz się jak otworzyć myjnię samochodową
Start własnego biznesu to nie taka łatwa sprawa. Przede wszystkim potrzeba dużo cierpliwości oraz kapitału początkowego. Jeżeli ciebie interesuje, jak otworzyć myjnię samochodową, to w tym tekście znajdziesz przydatne wskazówki.

Jak otworzyć myjnię samochodową?

Początek, jak w przypadku każdego biznesu, jest dość prosty. Jednak nie mówimy tutaj o tym, że łatwo jest go wykonać, ale proste są zasady – musisz stworzyć biznesplan. To bardzo ważny dokument w twojej firmie, ponieważ bardzo często od niego jest uzależnione to, czy bank udzieli ci kredytu lub otrzymasz dofinansowanie. Jak już wspomnieliśmy, jego stworzenie nie jest takie proste, ponieważ dobry biznesplan musi być odpowiednio szczegółowy i zawierać informacje na różne tematy. W sieci bez problemu znajdziesz przykładowy biznesplan dla myjni samochodowej, więc powinieneś sobie z tym zadaniem poradzić.

Myjnia samochodowa – ile to kosztuje?

Jeżeli myślisz o otwarciu tradycyjnej, wodnej myjni samochodowej, nie mamy dla ciebie dobrych informacji. Zanim umyjesz swój pierwszy samochód, czekają cię miesiące oczekiwania i załatwiania spraw w urzędzie. W zależności od tego, jakie mamy szczęście, formalności mogą potrwać od trzech do nawet ośmiu miesięcy. W tym przypadku również musimy liczyć się z dużymi kosztami, bowiem nie wystarczy kupić kilka myjek ciśnieniowych i szamponu samochodowego. Potrzebne są jeszcze m.in. odmulacze czy odstojniki. Niskie koszta nie są również domeną automatycznej myjni bezdotykowej. Nie dość, że musimy czekać równie długo, co w powyższym przypadku, to i trzeba zainwestować od 250 tysięcy do nawet miliona złotych.

Tańsza i szybsza – myjnia parowa

Wiesz już jak otworzyć myjnię samochodową. Wiesz również, że czekają cię spore wydatki. Dlatego jeżeli chcesz to zrobić szybciej i przy mniejszym nakładzie sił, dowiedz się, czym jest myjnia parowa. Jak się pewnie domyślasz, myjnia parowa to myjnia, gdzie wykorzystywana jest siła pary. Nie dość, że nie używa się wody, to również nie potrzeba żadnych kosmetyków samochodowych, z których korzysta się na myjniach wodnych. Jak otworzyć myjnię samochodową opartą na parze (https://gtlux.pl/2018/03/05/otworzyc-myjnie-samochodowa/)? Nie ma tutaj zbyt dużej filozofii. Myjnia parowa ma tę przewagę, że do jej otwarcia nie wymagane są żadne specjalne pozwolenia. Oprócz tego nie musimy inwestować tak dużych pieniędzy, ponieważ nie potrzebujemy odstojników czy odmulaczy. Co więc należy zrobić? Przyda się biznesplan oraz pomoc kogoś, kto wie, jak otworzyć myjnię samochodową. A taką osobę bez trudu znajdziemy w internecie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: