Piątek, 21.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Hossa
Hossa
Hossa

Polisa na życie w PZU - dlaczego warto kupić?

  • 06.06.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Polisa na życie w PZU - dlaczego warto kupić?
Ubezpieczenie życia i zdrowia warto posiadać choćby z powodów finansowych. Za złamanie ręki czy poważny wypadek ubezpieczyciel wypłaci nam pieniądze, przez co unikniemy wydatków i zadłużenia. A dlaczego warto taką polisę kupić w PZU? Wiele osób wciąż zwraca uwagę na renomę towarzystwa. Co PZU ma do zaoferowania swoim klientom?

PZU to największy ubezpieczyciel na polskim rynku. Skoro tak, oferta ubezpieczeń życiowych powinna być szeroka. Jeśli zajrzymy na stronę towarzystwa okaże się, że  do wyboru mamy 3 produkty. Czym różnią się, w czym są podobne i dla kogo przeznaczone?

 

Polisa PZU: ochrona na życie dla całej rodziny

Portfolio ubezpieczyciela otwiera polisa PZU Spokój na Każdy Dzień. Jest to polisa zawierana na minimum 5 lat. Możemy wybrać dłuższy wariant, ale nie większy niż 30 lat.

Do polisy przystąpimy w wieku 18-65 lat. Jeśli zatem ochrona trwa minimum 5 lat, to zawierając umowę w ostatnim momencie, czyli przed 65. urodzinami, zyskamy ochronę aż do 70. roku życia.

Ubezpieczenie ma charakter typowo ochronny. Chronione jest nasze życie i zdrowie, w zależności jakie dodatki wybierzemy. To m.in.:

  • leczenie szpitalne – po nieszczęśliwym wypadku lub chorobie; świadczenie obejmuje także chemioterapię, pobyt w szpitalu po zawale serca lub udarze mózgu,
  • zdiagnozowanie poważnej choroby – dotyczy nowotworu złośliwego, zawału i udaru,
  • operacja chirurgiczna – a dokładnie sfinansowanie okresu od operacji do odzyskania pełni sprawności,
  • śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku – odszkodowanie zostanie przekazane najbliższym (rodzinie), to także forma zabezpieczenia posiadanego kredytu,
  • złamanie – odszkodowanie sfinansuje wizyty u lekarzy i zabiegi rehabilitacyjne,
  • trwałe inwalidztwo – w wyniku nieszczęśliwego wypadku; sfinansowanie leczenia, rehabilitacji czy zapewnienie środków na utrzymanie rodziny.

Ubezpieczenie Spokój na Każdy Dzień, jak sama nazwa wskazuje, jest polecane tym klientom, którzy mają dzieci i zobowiązania finansowe. W razie śmierci odszkodowanie zapewni pokrycie zobowiązań – pod warunkiem, że suma ubezpieczenia będzie dopasowana do kredytu czy liczby dzieci. Przyjmuje się, że SU powinna być równowartością trzyletnich zarobków ubezpieczonego.

 

Ochrona i świadczenie na koniec umowy

Innym rodzajem polisy na życie jest PZU Ochrona na Całe Życie. To produkt podobny do opisywanego wyżej, ale różniący się m.in. wiekiem przystąpienia do umowy – rozpiętość wynosi od 13 do 80 lat.

Jest to przykład ubezpieczenia na życie i dożycie. To znaczy, że na koniec umowy PZU wypłaci określone świadczenie. Poza tym składki są opłacane tylko do pewnego wieku – później następuje okres bezskładkowy, mimo to ubezpieczenie nadal działa.

Umowy dodatkowe są takie same jak w produkcie PZU Spokój na Każdy Dzień, ale oprócz nich możemy rozszerzyć ochronę podstawową o:

  • niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji – wtedy składki opłaca w imieniu ubezpieczonego PZU,
  • śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego – pieniądze z odszkodowania zapewnia utrzymanie dla rodziny lub spłatę kredytu.

Podobnym produktem jest PZU Więcej niż Ochrona. Tu ubezpieczonym może być osoba w przedziale 13-70 lat. To ubezpieczenie ochronno-oszczędnościowe. Na koniec umowy wypłacana jest zabrana kwota ze składek.

 

Ochrona i oszczędzanie dla dziecka

Polisą ochronno-oszczędnościową, tyle że przeznaczoną dla niepełnoletnich, jest PZU Start w Dorosłość. Dziecko otrzymuje kwotę, która jest zapisana w polisie, gdy będzie pełnoletnie i upłynie termin umowy.

Ubezpieczonym może być nawet noworodek, a ochrona trwa do momentu, w którym dziecko ukończy 25 lat. Innym warunkiem jest wiek ubezpieczającego w chwili zawierania umowy – osoba nie może mieć więcej niż 56 lat. Wcale nie musi to być rodzic, ale także wujek, chrzestny, dziadek czy opiekun prawny.

Składkę na ochronę i konto polisowe dziecka fundator wpłaca regularnie w wybranej częstotliwości – co miesiąc, kwartał, co 6 miesięcy czy raz do roku.

Umowa trwa minimum 5 lat. Maksymalny okres to 25 lat.

 

PZU w porówywarce ubezpieczeń – jak sprawdzić cenę?

Chociaż oferta PZU nie wygląda najgorzej, to warto dowiedzieć się, że składka zaproponowana rzez tego ubezpieczyciela jest równie korzystna na tle konkurencji. Najłatwiej można to sprawdzić przez porównywarkę ubezpieczeń online wybierając ubezpieczenie na życie (www.rankingubezpieczennazycie.pl).

Porównywarka to krótki formularz, do którego wpisujemy swoje preferencje odnośnie przyszłej polisy. Następnie te ustawienia trafiają do równych towarzystw, których przedstawiciele kontaktują się z nami telefonicznie. Jeśli uznamy, że oferta jest interesująca (cena składki, zakres ochrony, proponowane sumy ubezpieczenia), możemy spotkać się z agentem i poznać bliżej warunki umowy. Takie spotkanie nie zobowiązuje nas do zakupu ubezpieczenia, za to daje poczucie komfortu – agent jest w stanie spotkać się w miejscu naszego zamieszkania w porze, która nam najbardziej odpowiada.

Zanim jednak dojdzie do spotkania warto sprawdzić ofertę towarzystw na własną rękę wykrzystując dostępne i bezpłatne materiały jak dokument OWU czy ranking, czy portal branżowy gdzie znajdziemy szczegółowy opis produktów jak np. polisa na życie pzu w www.rankingubezpieczennazycie.pl.

A w trakcie spotkania z agentem PZU (lub innego towarzystwa) będziemy na uprzywilejowanej pozycji i podejmiemy bardziej świadomą decyzję odnośnie wyboru polisy na życie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: