Strony internetowe www – najważniejsze aspekty pracy nad stroną główną

  • 09.09.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Strony internetowe www – najważniejsze aspekty pracy nad stroną główną
Rozpoczynając pracę nad stroną internetową należy mieć w głowie pewien pomysł. Warto zadbać przede wszystkim o wyobrażenie strony głównej. To bowiem właśnie z nią od razu będą stykać się potencjalni użytkownicy.

Strony internetowe www – dlaczego strona główna jest tak ważna?

Mówi się, że strona internetowa jest wizytówką firmy. Jednak gdyby zagłębić się nieco w temat, to można dojść do wniosku, że wizytówką jest jej strona główna. Jest to pierwszy obraz, z którym spotyka się klient. To z niej będzie chciał dowiedzieć się jak najwięcej. Właśnie dlatego nad jej projektem należy poświęcić sporo czasu. Jaka powinna być strona główna? Przede wszystkim nie przytłaczająca. Zbyt duża ilość jednolitej treści lub natłok zdjęć, czy grafik mogą spowodować chaos, który odstrasza użytkowników. Przeszkadzać im mogą również kolory. Warto zauważyć, że strona by być czytelną musi być zachowana w raczej minimalistycznej koncepcji. Spora gama barw może zaburzyć odbiór istotnych informacji. Na nic więc tuziny form kontaktu, dopracowane liczne podstrony jeśli zawiedzie strona główna.

Strony internetowe www – dlaczego zaufać profesjonalistom?

Decydując się na założenie strony internetowej wiele osób rozważa możliwość samodzielnego wykonania projektu. Twierdzą, że tylko wtedy strona będzie wyglądała tak jak powinna. Nie ulega wątpliwości, że dobry pomysł właściciela czy managera firmy będzie bardzo istotny. Jednak należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ma się odpowiednią ilość czasu, a także wiedzy, by strona wyglądała nowocześnie, była funkcjonalna, a dodatkowo spełniała zadania marketingowe. Jeśli tak, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zająć się jej tworzeniem. Choć należy pamiętać jeszcze o tym, że należy ją cyklicznie uzupełniać. Nie ma bowiem nic gorszego dla użytkownika niż nieaktualne dane. Jeśli jednak brakuje czasu lub wiedzy to znacznie lepiej jest postawić na usługi profesjonalnego wykonawcy takiego jak np. https://netstyle.pl/o-firmie, który będzie potrafił spełnić oczekiwania. Co więcej w taki projekt nie trzeba angażować, aż takiej ilości czasu. Wystarczy przedstawić tylko swój zamysł, a także dostarczyć zdjęć lub treści. Te dwa ostatnie aspekty są szczególnie ważne, ponieważ dostarczają cennych informacji, których zleceniobiorca nie jest w stanie sam wymyślić i wstawić na tworzoną stronę. Dobre treści działają na klienta i zachęcają go do działania jakim może być kontakt z daną firmą. Z kolei zdjęcia dają klientowi możliwość wyobrażenia sobie produktu lub siedziby firmy. Wówczas ma on wrażenie, że kontaktuje się z kimś mu dobrze znanym.

Grupa Tipmedia
Materiał partnera
Podziel się: