Wtorek, 25.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
JYSK Starogard
JYSK Starogard
JYSK Starogard

Jak wykorzystać manekiny sklepowe przy aranżacji butiku

  • 09.11.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wykorzystać manekiny sklepowe przy aranżacji butiku
Urządzanie sklepu to bardzo ważny krok w drodze do skutecznego otwarcia własnego biznesu. Dlatego musi to być bardzo przemyślane i zgodne z obowiązującymi regułami. Kluczową rolę będą odgrywały manekiny sklepowe.

Dobrze rozplanuj sklep

Aranżację sklepu odzieżowego powinniśmy zacząć od rozplanowania dostępnej przestrzeni. Musimy przemyśleć rozmieszczenie regałów i manekinów, tworząc też ścieżki, którymi klienci będą się poruszać. Pierwsze błędy możemy popełnić już przy samym wejściu do sklepu. Nie możemy go bowiem w żaden sposób blokować. Nie powinniśmy także ustawiać mebli kantem w stronę drzwi. To może być bardzo niebezpieczne. Do butiku starajmy się wybierać meble o opływowych kształtach. Wszelkie regały powinny być odpowiednie do rodzaju odzieży. Zwróćmy uwagę na ich wielkość, kąt nachylenia, czy rozstaw półek. Istotna jest także nośność mebli. Im jest ona większa, tym dłużej posłużą nam w sklepie.

Porządek ważna rzecz

Kolejnym ważnym krokiem jest ułożenie towaru. Nie możemy dopuścić do sytuacji, gdy na półkach będzie panował bałagan. Klient wchodzący do naszego sklepu nie może mieć problemów ze znalezieniem tego, czego szuka. Dlatego wystarczy odpowiednio układać towar. Sortujmy go od najmniejszego rozmiaru do największego. Nie mieszajmy także marek. Układając towar, możemy segregować go według jego ceny. Najtańsze ubrania niech znajdą się po lewej stronie, po drugiej zaś te najdroższe. Nie wykładajmy także zbyt wielu marek. Skupmy się na tych, które najlepiej rotują i przynoszą najwięcej zysku.

Manekiny sklepowe świetnym sposobem promocji

Uzupełnieniem wystroju naszego sklepu z odzieżą będą manekiny. Bez nich trudno wyobrazić sobie wszelkiego rodzaju butiki. Współczesne manekiny sklepowe cechują się wysoką jakością wykonania. Dostępne są w różnych wariantach. Dlatego możemy wybrać te, które najlepiej będą promowały naszą odzież. Wybór jest naprawdę bogaty. Producenci przygotowali modele niemal do każdego rodzaju sprzedawanej odzieży. Znajdziemy manekiny męskie, damskie, dziecięce. Jeśli sprzedajemy bieliznę, zdecydujmy się na manekiny sklepowe specjalne. Pod tym linkiem dowiesz się więcej na ich temat. Wśród modeli specjalnych znajdziemy także manekiny ciążowe czy sportowe. Dzięki temu ekspozycja naszych towarów będzie bardzo dobra i zwiększymy w ten sposób szanse na pozyskanie nowych klientów. Pamiętajmy jednak, by w sklepie nie było zbyt wielu manekinów. Nie możemy bowiem zakłócić ustalonego wcześniej porządku. Jeśli połączymy wspomniane tutaj zasady mamy szanse na całkiem dobre otwarcie naszego biznesu.

Grupa Tipmedia
Podziel się: