Wtorek, 25.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
JYSK Starogard
JYSK Starogard
JYSK Starogard

Wystąpienia publiczne szkolenie – gdzie szukać mentora?

  • 17.08.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Wystąpienia publiczne szkolenie – gdzie szukać mentora?
Szkolenie z wystąpień publicznych – z pewnością wcześniej o czymś takim nie słyszałeś ? Myślisz, że może być ono przeznaczone dla ciebie? Zastanawiasz się skąd u ciebie strach przed staniem na scenie? Jeżeli tak, to ten tekst jest skierowany właśnie do ciebie. Poznaj wszystkie tajemnice, kryjące się pod hasłem „wystąpienia publiczne szkolenie”.

Skąd strach przed staniem na scenie?

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tak wiele osób nie lubi przemawiać do tłumu. Zresztą, nawet nie do tłumu, ale i do kilku współpracowników, z którymi każdego dnia rozmawiają normalnie. Ale nagle, gdy przychodzi moment, w którym trzeba przybrać nieco bardziej oficjalny ton i stanąć prosto przed nimi, my najchętniej zapadlibyśmy się pod ziemię. Z czego to wynika? Po odpowiedź musimy się cofnąć o kilkanaście lat wstecz. Pamiętasz czasy podstawówki? Te szalone imprezy na sali gimnastycznej i gra w piłkę na szkolnym boisku. No i to stanie na środku sali. Recytowanie wierszy na języku polskim, odpowiedź ustna na historii, śpiewanie piosenek na muzyce – wszystko to na środku sali, najczęściej przodem do koleżanek i kolegów. Dla wielu osób było to niezwykle stresujące doświadczenie. A jak dobrze wiemy, stres nie jest najlepszym doradcą. Powodował on, że nagle zapominaliśmy wszystkiego, czego się wcześniej uczyliśmy, myliliśmy słowa i w ostateczności nasza ocena nie była zbyt satysfakcjonująca dla rodziców. Po latach wiele się nie zmieniło. Jeżeli jako dziecko baliśmy się wystąpień publicznych, jako dorośli nadal odczuwamy dyskomfort. Na szczęście można z nim walczyć. Odpowiedzią są wystąpienia publiczne szkolenie.

Wystąpienia publiczne szkolenie – dla kogo?

Kto powinien odbyć szkolenie z wystąpień publicznych? Na dobrą sprawę każdy z nas. - Nigdy nie wiemy, kiedy przyda nam się umiejętność płynnego przekazywania myśli – mówi Adam Grzesik ze strony www.adamgrzesik.pl. Co by nie mówić, ma on sporo racji. Dziś może jesteś młodym studentem, który pracuje na kasie w jednej z wielkich sieci fast-food, jednak kim będziesz za 10 lat? Wiesz? Być może dyrektorem w dużej firmie, który powinien wiedzieć, jak przemawiać do swoich pracowników. Bo to właśnie pracownicy wyższego szczebla powinni w pierwszej kolejności skorzystać ze szkolenia z wystąpień publicznych. Powód jest prozaiczny – im płynniej i konkretniej przekazują oni polecenia, tym lepiej są one wykonywane. Bo wystąpienia publiczne to nie tylko pokonywanie strachu przed przemawianiem, ale też nauka mówienia. Bo jak dobrze wiesz, mówienie mówieniu nie równe.

Wystąpienia publiczne szkolenie – jak znaleźć nauczyciela?

Dużo mówimy o wystąpieniach, ale wciąż nie powiedzieliśmy, gdzie szukać nauczyciela, który nam pomoże przełamać nasz strach. Zobacz, że to wcale nie jest takie trudne. Wystarczy jedynie dostęp do internetu. Otwórz swoją przeglądarkę internetową, wpisz hasło „wystąpienia publiczne szkolenie” i wybierz jednego z wielu mentorów. Wbrew pozorom w Polsce sporo osób zajmuje się tego typu działalnością. Z tego powodu nie będziesz miał większych problemów z wyborem.

Grupa Tipmedia
Podziel się: