Piątek, 21.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Hossa
Hossa
Hossa

Transport międzynarodowy Hiszpania – jak najprościej trafić do Hiszpanii?

  • 09.08.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Transport międzynarodowy Hiszpania – jak najprościej trafić do Hiszpanii?
Hiszpania to kraj, który stanowi cel wakacyjny dla wielu Polaków. Jednak czy warto go odwiedzić tylko w wakacje? I jaki rodzaj transportu międzynarodowego wybrać, by zwiedzać Hiszpanię? Odpowiedzi szukaj poniżej.

Hiszpania – plaża Europy

Ukraina w XIX i na początku XX wieku była określana „spichlerzem Europy”, Polska przez wieki nazywana była „przedmurzem chrześcijaństwa”, z kolei współczesnej Hiszpanię moglibyśmy dobrać przydomek „plaży Europy”. Nie musimy chyba zbyt długo wyjaśniać dlaczego. Hiszpania, a konkretniej nadmorskie kurorty, od lat stanowią cel wakacyjnych wycieczek mieszkańców całego Starego Kontynentu. W Barcelonie, Sewilli, na Kanarach czy Balearach każdego roku wypoczywają miliony turystów z Niemiec, Polski, Szwecji, Anglii, Francji i wielu innych państw. Jednak Hiszpania, to nie tylko długie plaże i gorące Morze Śródziemne. To także kultura, tradycja i historia, której nie pozna się leżąc na plaży. W tekście przedstawiamy najbardziej optymalny rodzaj transportu międzynarodowego, jaki powinniśmy wybrać jadąc do Hiszpanii.

Transport międzynarodowy Hiszpania – samolot

Odległość z Warszawy do Madrytu to niecałe trzy tysiące kilometrów. Dlatego, jeżeli jedziesz na urlop wypoczynkowy, najlepszym wyborem jest lot samolotem. Żadne biuro podróży nie oferuje przejazdu samochodem czy autobusem na dziesięciodniowy wyjazd do jednego z hiszpańskich kurortów. Powód jest prosty – na urlopie wypoczynkowym mamy odpoczywać, zaś kilkadziesiąt godzin w autobusie z pewnością do tego nie nastraja. Właśnie dlatego jako wakacyjny transport międzynarodowy tak chętnie wybieramy samolot.

Transport międzynarodowy Hiszpania – samochód

Jednak nie każdy wyjazd do Hiszpanii musi być wyjazdem wypoczynkowym. Hiszpania to duży (504 tysiące kilometrów kwadratowych powierzchni), który kusi różnorodnością. Każdy region Hiszpanii jest inny i oferuje inne atrakcje. Zobacz, że Katalonia czy Kraj Basków podkreślają swoją odmienność od reszty kraju. Właśnie dlatego transport międzynarodowy Hiszpania przy użyciu autobusu to strzał w dziesiątkę. Jeżeli chcesz poznać „prawdziwą” Hiszpanię, nie ma nic lepszego niż wycieczka objazdowa z biurem podróży. Ewentualnie możesz samemu wybrać miejsca, jakie chciałbyś odwiedzić i pojechać do Hiszpanii samochodem. Barcelona, Walencja, Bilbao, Malaga czy Madryt – każde miasto i region ma wiele do zaoferowania spragnionym wrażeń turystom. Tylko od ciebie zależy, czy postawisz na transport międzynarodowy powietrzny czy kołowy, a co za tym idzie, jaki rodzaj spędzania wolnego czasu (aktywny czy leniwy) preferujesz.

Grupa Tipmedia
Podziel się: