Piątek, 21.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Hossa
Hossa
Hossa

Choroby układu krążenia a podróż

  • 31.07.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Choroby układu krążenia a podróż
Choroby kardiologiczne choć są poważne i trzeba je leczyć, nie są przeciwwskazaniem do zwiedzania świata. Trzeba jednak pamiętać, że podczas wakacyjnych wyjazdów mogą nasilać się objawy choroby, spowodowane np. innym klimatem. Wybierasz się na urlop i masz świadomość tego, że jesteś chory? Wykup polisę turystyczną a nie będziesz musiał się o nic martwić.

Jak podaje Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, choroby układu krążenia oraz choroby serca stanowią najczęstszą przyczynę zgonów w naszym kraju. Dotykają szczególnie mężczyzn po 40. roku życia znajdujących się w tzw. grupie ryzyka. Okazuje się, że problem z roku na rok się nasila, zanotowano bowiem, że w pierwszym półroczu 2017 roku liczba zgonów związana z chorobami układu krążenia wzrosła aż o 14 tysięcy.

Ze zdrowiem na bakier

Lato to jedna z najtrudniejszych pór roku dla osób zmagających się z chorobami kardiologicznymi. Najtrudniejsza, bo wysoka temperatura i gwałtowne skoki ciśnienia, a także zmiana klimatu czy długa podróż związana z zagranicznym wyjazdem, nasila dolegliwości sercowo-naczyniowe. Jeśli zdajesz sobie sprawę, że i Ty masz takie problemy, ale mimo wszystko nie chcesz rezygnować z podróżniczych planów i marzeń, wykup ubezpieczenie turystyczne uwzględniające szeroki zakres pomocy medycznej poza granicami kraju. Koszty leczenia za granicą nie należą do najniższych, mając wykupioną polisę nie trzeba będzie martwić się o to, skąd wziąć pieniądze na transport do szpitala czy ewentualne leczenie. Trzeba jednak pamiętać, by poinformować ubezpieczyciela o obecnym stanie zdrowia, niczego nie zatajając. Jeśli w późniejszym czasie wyjdzie na jaw, że istniały przeciwwskazania do wyjazdu a my je zlekceważyliśmy, towarzystwo ubezpieczeniowe może uchylić się od zwrotu kosztów leczenia i pozostałych wydatków z tym związanych.

Przezorny zawsze ubezpieczony

W Polsce rynek ubezpieczeń tego typu nie jest jeszcze tak dobrze rozwinięty jak na zachodzie Europy, gdzie można kupić pakiet Travel insurance medical conditions, oferowany przez firmy takie jak Insurance Choice. Jest to pakiet skrojony na miarę osób zmagających się z różnego rodzaju schorzeniami, nie tylko układu krążenia. Mając wykupioną taką polisę mamy pewność, że w sytuacji, gdy serce odmówi nam posłuszeństwa, udzielona nam pomoc medyczna nie dotknie nas w żaden sposób pod względem finansowym.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/.

Grupa Tipmedia
Podziel się: