Ważny temat: Śnieg zalegający na budynkach to ogromne zagrożenie

  • 19.01.2021, 11:51
  • redakcja
Ważny temat: Śnieg zalegający na budynkach to ogromne zagrożenie

Podziel się:

Oceń:

W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (opadami śniegu) które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowalnego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim przypomina, że właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowalne (Dz. U. z 2020r. poz. 1333 ze zm.).

W szczególności do obowiązków właścicieli i zarządcy należy dbać o należyty stan techniczny budynku w tym dopuszczenie do przeciążenia konstrukcji budynku przez zalegający na dachu śniegi zapewnienie w razie konieczności odśnieżenia dachu i elementów elewacji budynku, Obowiązek ten obejmuje również usuwanie sopli, brył, nawisów lodowych i śniegowych, mogących zagrozić bezpieczeństwu osób znajdujących się na ciągach pieszych i jezdniach przebiegających bezpośrednio przy budynku.

W związku z powyższym w celu uniknięcia zagrożeń należy bezwzględnie przestrzegać obowiązków wynikających z ww. przepisów.
 

_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

RUDY
RUDY 24.01.2021, 10:31
Śnieg zalegający na drogach Starogardzkich jest również niebezpieczny. Urząd miasta do dymisji z związku z zaniedbaniem obowiązków służbowych czego skutkiem mogło być zagrożenie lub życie mieszkańców miasta.
Seweryn
Seweryn 19.01.2021, 17:23
Straż Pożarna i Nadzór Budowlany wysłać ludzi w teren niech sprawdzają szczególnie budynki wielorodzinne z drewnianą konstrukcją dachu.Jak zmotywować Zarządców Budynków do tego ,żeby śnieg był usunięty z dachu?, może emeryci wejdą i sami to usuną?.Zarządcy są tylko od brania pieniędzy, teraz jak jest covid to się pochowali jak szczury, ważne że kasa na konto wpływa.Żadnej odpowiedzialności jak coś się stanie i ktoś ucierpi to za niedopełnienie obowiązków za kraty.

Pozostałe