Będzie bardzo zimno! Zwróćmy szczególną uwagę na osoby bezdomne i samotne!

  • 16.01.2021, 10:45
  • redakcja
Będzie bardzo zimno! Zwróćmy szczególną uwagę na osoby bezdomne i samotne!

Podziel się:

Oceń:

W najbliższym czasie zapowiadane są znaczne spadki temperatur. Osoby bezdomne chronią się jak tylko mogą. Szukają ciepła w pojazdach komunikacji miejskiej, na klatkach schodowych, w wiatach śmietnikowych czy pustostanach. Zimowa aura dla jednych tworzy sprzyjające warunki dla wypoczynku na świeżym powietrzu, a dla drugich może stanowić śmiertelne zagrożenie. Dlatego wszyscy powinniśmy zwracać uwagę na osoby narażone na wychłodzenie. Nie bądźmy obojętni. Reagujmy!

Podobnie jak w minionych latach, już od pierwszych chłodnych dni, jeszcze przed nadejściem kalendarzowej zimy policjanci podczas codziennej służby podejmują interwencje wobec osób narażonych na wychłodzenie. Spadające poniżej zera temperatury mogą być niebezpieczne dla osób bezdomnych, nietrzeźwych czy w podeszłym wieku. Dla tego dzielnicowi oraz policjanci z patrolu każdego dnia sprawdzają miejsca, w których osoby narażone na wychłodzenie mogą szukać schronienia przed mrozem.

Mundurowi kontrolują pustostany, dworce komunikacji publicznej, klatki schodowe, piwnice, ogródki działkowe czy wiaty śmietnikowe. Wiele policyjnych interwencji możliwych jest dzięki empatii ludzi, którzy widząc osoby śpiące na ławkach, przystankach czy innych miejscach powiadamiają odpowiednie służby. To właśnie dzięki szybkiej reakcji i informacjom docierającym do dyżurnego, policjanci mogą na czas dotrzeć we wskazane miejsce i pomóc potrzebującym.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer alarmowy 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. Doskonałym narzędziem do przekazywania informacji o miejscach, w których osoby bezdomne szukają schronienia przed mrozem, jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To internetowa aplikacja, która posiada zakładkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Tam też warto sygnalizować o miejscach przebywania bezdomnych. Nie bądźmy obojętni. Reagujmy!

 

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

adamek
adamek 17.01.2021, 18:54
A teraz jak przyjadą miejscy pomóc mi uruchomić auto bo straszny mróz?Prezydent zapomniał bo wirus panuje. Ale zapytam jak z elektryka co mają nowe autko pomogą mojego trupa odpalić? Jakoś wcześniej pomagali a teraz? Teraz nie bo chyba się nie da i mają nas gdzieś.
Kazik
Kazik 17.01.2021, 09:47
Trzeba jeszcze podnieść podatki i propagować rozdawnictwo!. Ilu ludzi, przez chorobę, utratę pracy znalazło się na ulicy?, nie każdy był leniem i menelem.
rokoko
rokoko 17.01.2021, 16:28
dajcie jeszcze więcej dla kościelnych pedofili i wszelkiej maści patologię , wy pisuary potraficie tylko rozdawać nie swoje pieniądze , wstyd i skandal !!!
didi
didi 17.01.2021, 03:53
To już nie latają za groźnymi bandytami bez maseczek ?
tutam
tutam 16.01.2021, 23:54
Im więcej opiekujemy się bezdomnymi, tym więcej ich jest. W Starogardzie jest już ich chyba kilkudziesięciu. Z bezdomności trzeba wychodzić, a nie w niej trwać.

Pozostałe