Międzynarodowy Festiwal Mozartowski "Mozartiana Flesz 2019".

start 21.08.2019 19:00

Starogardzkie Centrum Kultury

Lokalizacja: Starogard Gdański, ul. Kościuszki 28

21.08.2019 r., godz. 19:00 - Dena Piano Duo Berlin /Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gd./
22.08.2019 r., godz. 19:00 - Leszek Kułakowski Jazz Orchestra /scena plenerowa w Parku Nowe Oblicze przy SCK/
23.08.2019 r., godz. 19:00 - Bester Quartet /scena plenerowa w Parku Nowe Oblicze przy SCK/
Wstęp wolny

Po raz drugi Starogardzkie Centrum Kultury organizuje w Starogardzie Gdańskim koncerty w ramach festiwalu "Mozartiana". Główna idea wydarzenia pozostaje niezmienna - promocja muzyki klasycznej poprzez prezentację utworów Wolfganga Amadeusza Mozarta w różnorodnej stylistyce, w wykonaniu wybitnych artystów.

W tym roku już po raz czternasty w Gdańsku, będziemy mieli okazję oczami wyobraźni przenieść się w wiek XVIII. Bowiem muzyka Mozarta, jak chyba żadna inna, nie tylko ukazuje nam świat lepszy szlachetniejszy i piękniejszy, ale także doskonale łączy harmonię dźwięków z urokiem niezwykłego miejsca Gdańska. Gdańskie święto muzyki Mozarta to zawsze duża dawka muzyki klasycznej, jazzu i folku. 7 festiwalowych dni, około 200 artystów, 13 koncertów, tradycyjnie w pięknej scenerii Parku Oliwskiego, Katedry Oliwskiej i Domu Uphagena. XIV Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana potrwa od 18 do 24 sierpnia 2019 roku. Głównym organizatorem Festiwalu jest Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis.

W Starogardzie Gdańskim "Mozartiana Flesz 2019" odbędzie się po raz drugi, wstęp wolny:

21.08.2019 r. (środa), godz. 19:00 - Dena Piano Duo Berlin /Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gd./

Dena Piano Duo to zespół tworzony przez Tinę Margaretę Nilssen (Norwegia) oraz jej byłą profesor fortepianu z berlińskiej Akademii Sztuki, Heidę Görtz (Niemcy). Duo występowało na wielu koncertach i festiwalach w Europie i USA. Obie pianistki tworzące Dena Piano Duo występują także solo oraz w składach kameralnych, wygrywając konkursy, zdobywając prestiżowe stypendia, mając za sobą bardzo bogate doświadczenie koncertowe.
Heide Görtz urodziła się w Cuxhaven, dorastała w Hamburgu, gdzie studiowała u Conrada Hansena. Od 1974 wykłada w akademiach muzycznych, od 1990 jest profesorem i prowadzi własną klasę w berlińskiej Akademii Sztuki. Oprócz bogatej działalności koncertowej i aktywności fonograficznej Heide Görtz prowadzi wiele kursów mistrzowskich wg własnej metody, która jest efektem jej wieloletnich badań na gruncie fizjologicznych i neurologicznych aspektów gry na fortepianie.
Tina Margareta Nilssen urodziła się w Bernie, studiowała w Trondheim, Oslo, Berlinie. Od 2007 uczy w kilku konserwatoriach i akademiach muzycznych. Nilssen jest także założycielką Instytutu Zdrowia i Ruchu Muzyków, w którym promuje autorską metodę pracy z ruchem Timani.

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.