Powitanie wiosny w gminie Zblewo!

Podziel się:
Oceń:
24.03.2022, 09:15

Tegoroczną zimę pożegnaliśmy tradycyjnie nad Wdą z naszym KGW Modraki z Borzechowa. Choć to pożegnanie, to jak to na Kociewiu mamy w zwyczaju - zrobiliśmy to z przytupem, kolorowo i wesoło, ze śpiewem na ustach! Barwny korowód wyruszył w niedzielne popołudnie (20 marca) spod biblioteki w Borzechowie. Kierunek: Pazda nad Wdą. Najmłodszy uczestnik korowodu miał kilka miesięcy, najstarszy – ponad 80 wiosen i prześwietną energię!

Korowód prowadziła Marzanna w ramionach Kociewiaka Mirka Piórkowskiego oraz nasza mała kapela z akordeonem i diabelskimi skrzypkami. Szliśmy w przepięknym wiankach i w doskonałych humorach. Nasze wianki były symboliczne – wykonała je Sołtys Renata Klimowicz, a były w kolorach ukraińskich barw narodowych. W ten symboliczny sposób chcieliśmy przesłać do naszych Braci Ukraińców życzenia szybkiej wiosny i powrotu czystego, błękitnego nieba… Spokoju i radości. Szybkiego odrodzenia… Pokoju! Pamiętamy o Was!

A w Pazdzie – obowiązkowy (oczywiście rozśpiewany) przystanek na PRZYSTANKU KOCIEWIE, a potem nad Wdą Marzanna trafiła tam, gdzie jej miejsce! Na koniec Modraki osadziły papieskie flagi przy obelisku ku czci Jana Pawła II. Jednym słowem – WITAJ WIOSNO!

fot. Gmina Zblewo

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.