×
Niedziela, 18.11.2018, imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

III Koncert Kolęd i Pastorałek Wszelakich w Pączewie

  • 17.01.2018, 10:28
III Koncert Kolęd i Pastorałek Wszelakich w Pączewie
Po raz trzeci parafia pw. Zwiastowania NMP w Pączewie była organizatorem Koncertu Kolęd i Pastorałek Wszelakich. Łącznie ponad stu wykonawców w wieku od 3 do 85 lat oraz ponad trzystu widzów w hali widowiskowo-sportowej ZSP – to rekordowe wyniki pączewskiego przeglądu.

Wśród wykonawców był chór z parafii Osiek - Osieczaki, kilka rozśpiewanych grup z parafii w Starej Kiszewie, dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Maluszkowo" w Skórczu, z przedszkola i szkoły w Pączewie oraz soliści i grupy z parafii Pączewo. Śpiewały rodzeństwa, matka z synem, grały duety... Były kolędy, pastorałki, piosenki wesołe, poważne. Hitem w tym roku była kolęda „Skrzypi wóz, wielki mróz”. 
- Koncert prowadzili organista pączewski Tomasz Malkowski oraz pani Irena Trochowska. Przybyłych powitał oraz uroczyście otworzył i zakończył koncert ksiądz proboszcz Ireneusz Nowak – relacjonuje Barbara Dembek-Bochniak. - Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy z podziękowaniami oraz figurki aniołków (soliści mniejsze, grupy duże). To zasługa między innymi państwa Elżbiety i Zbigniewa Szwarców, księdza Ireneusza Nowaka oraz Urzędu Gminy Skórcz, którzy wsparli parafialną inicjatywę organizacji koncertu. Gospodynie z KGW Pączewo przygotowały słodki poczęstunek, który z ochotą i smakiem pałaszowany był podczas przerwy. Trzeba przyznać, że proboszcz parafii Pączewo ks. Ireneusz Nowak oraz tutejszy organista Tomasz Malkowski dopracowali imprezę pod każdym kątem – podsumowała Barbara Dembek-Bochniak


 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe