Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

GIF wycofuje z obrotu kolejne partie leków

GIF wycofuje z obrotu kolejne partie leków
Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję, że z aptek na terenie całego kraju znikną kolejne leki. Tym razem chodzi o antybiotyk Erythromycinum Intravenosum TZF oraz syrop na kaszel Ambroksol.

Antybiotyk Erythromycinum Intravenosum TZF stosowany jest m.in. w leczeniu zakażeń bateryjnych górnych lub dolnych dróg oddechowych, a także przy zapaleniach dziąseł. 
Przeprowadzone badania stwierdziły zanieczyszczenie leku, po czym podjęto decyzję o wycofaniu z obrotu wszystkich opakowań serii z numerami 1020216 i datą ważności do 02.2019 roku. 

Z tej samej przyczyny co powyższy lek, wycofywany jest syrop Ambroksol. 
Stosowany jest on przy ostrych i przewlekłych schorzeniach dróg oddechowych, związanych z występowaniem patologicznie zagęszczonego śluzu, takich jak: ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, mukowiscydoza, czy zapalenie nosogardzieli. 
Do kosza trafią produkty trzech serii: 335725 z datą ważności do 12.2017, 346164 z datą ważności do 03.2018 oraz 359907 z datą ważności do 07.2018.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy od naszych Czytelników pytania dotyczące leku Mentowal. 
Jak udało nam się dowiedzieć, specyfiku tego od pewnego czasu nie ma na magazynowych półkach. Nieoficjalnie mówi się, że mógł on zostać wycofany z produkcji. 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe