Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

VI Mistrzostwa Polski Młodzików w Zapasach Stylu Wolnego w Brzegu Dolnym

VI Mistrzostwa Polski Młodzików w Zapasach Stylu Wolnego w Brzegu Dolnym
W dniach od 3 do 5 listopada odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Zapasach Stylu Wolnego w Brzegu Dolnym. W zawodach wystartowało 212 najlepszych zawodników z całej Polski, łącznie 56 klubów. Powiat starogardzki reprezentowali zawodnicy klubu UKS Olimpik Lubichowo.

Zawodnicy UKS Olimpik Lubichowo wrócili z Mistrzostw Polski z medalami. 
Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Miłosz Gort, który startował w kategorii wagowej do 59 kg. Miłosz podczas zawodów wygrał trzy walki, w czwartej musiał uznać wyższość zawodnika LKS Orzeł Namysłów - Krystiana Krupińskiego, ubiegłorocznego Mistrza Polski Młodzików. W walce o trzecie miejsce nie dał jednak szans zawodnikowi z KS Agros Zamość. 
Również w wadze do 59 kg medal wywalczył Szymon Schilling. 
- Zawodnik ten stoczył cztery walki, dwie zdecydowanie wygrywając przez „tusz”, w dwóch ostatnich zabrakło trochę szczęścia. Szymon jest zawodnikiem walecznym i ambitnym, co daje nadzieję na przyszłoroczne mistrzostwa – mówi Seweryn Murawski, prezes UKS Olimpik Lubichowo. 
W kategorii wagowej do 100 kg walczył Kacper Szyca. Zapaśnik zwyciężył w trzech walkach przez położenie na łopatki, dopiero w walce finałowej przegrał na punkty z zawodnikiem UKS Grunwald Plewiska - Marcinem Czosnowskim.
Klub UKS Olimpik uplasował się na 16. miejscu w klasyfikacji drużynowej, rywalizując z 56 klubami. 
 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe