Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Wandale zdewastowali targowisko. Straty oszacowano na 15 tysięcy złotych

  • 30.07.2018, 14:15
Wandale zdewastowali targowisko. Straty oszacowano na 15 tysięcy złotych
Na kwotę ponad 15 tys. zł oszacowane zostały straty powstałe w wyniku dwóch dewastacji mienia, do których doszło w ostatnich dniach na terenie gminy Bobowo. Policjanci zatrzymali podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa mężczyzn. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim przyjęli dwa zawiadomienia dotyczące niszczenia mienia. Pierwsze dotyczyło uszkodzenia ogrodzenia oraz budynku należącego do targowiska gminnego w Bobowie. Drugie zgłoszenie dotyczyło zniszczenia balustrad wiaty rekreacyjno-wypoczynkowej znajdującej się nad jeziorem Rusek. Wstępna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 15 tys. zł. 

Sprawą natychmiast zajęli się starogardzcy kryminalni, którzy przystąpili do typowania sprawców. Funkcjonariusze zbierali oraz weryfikowali informacje mogące naprowadzić ich na trop wandali. W wyniku szeroko zakrojonych działań operacyjnych policjanci zatrzymali w tej sprawie 2 podejrzanych w wieku od 20 i 22 lat. Sprawcy zostali doprowadzeni do miejscowej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące zniszczenia mienia. 

Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas ciszy wyborczej wyłączona została możliwość komentowania pod artykułami.

Pozostałe