poniedziałek, 20 maja 2024 05:27

Pierwsze zwycięstwo Szpaka, Wisła liderem

KOCIEWIE. SPORT. B KLASA. XVII kolejka piłkarskiej B klasy, przyniosła zmianę lidera. Potknięcie Restalu, który uległ w Rajkowach wykorzystała Wisła Walichnowy pokonując GKS Bobowo 2-1. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł natomiast Szpak Skórcz pokonując u siebie LZS Bytonia 2-1. Wszystkie mecze tej kolejki zakończyły się jedno bramkowymi zwycięstwami
MAS Rajkowy - Restal-Agri Kulice 1-0 (0-0)
Bramki: P. Zieliński

W Rajkowach w derbowym pojedynku miejscowy MAS podejmował lidera rozgrywek zespół z Kulic. Od pierwszych minut na boisku toczyła się zacięta walka. Obie drużyny miały sytuacje do zdobycia bramki, lecz ich nie wykorzystały. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. W drugiej części meczu było jeszcze więcej walki z oby dwóch stron. Każda drużyna dążyła do objęcia prowadzenia. Sztuka ta udała się miejscowym. Prostopadłym podaniem popisał się Adrian Tandecki, który zagrał piłkę do kolegi z drużyny, a ten odegrał ją do Patryka Zielińskiego, który skierował piłkę do siatki bramkarza gości. Goście ruszyli do częstszych ataków chcąc wyrównać. Nie wykorzystali oni sytuacji sam na sam z bramkarzem. W końcówce meczu gospodarze mogli podwyższyć rezultat, lecz ich strzał minął bramkę rywali. Ostatecznie po zaciętym spotkaniu MAS Rajkowy zwyciężył Restal-Agri Kulice 1-0.

GKS Bobowo - Wisła Walichnowy 1-2 (1-2)
Bramki: R. Stolski - P. Kamrowski (dwie)

Mecz GKS Bobowo - Wisła Walichnowy miał dwa oblicza. W pierwszej połowie dominowali goście, w drugiej natomiast inicjatywa była po stronie gospodarzy. Spotkanie rozpoczęło się od groźnych ataków wiślaków, jednak jako pierwsi gola w 10 min. zdobyli miejscowi. Po długim podaniu, obrońców Wisły ograł Rafał Stolski, który skierował piłkę w długi róg bramki. Remis wisiał w powietrzu gdyż akcje przyjezdnych były coraz groźniejsze. W 28. min. po faulu na Arkadiuszu Chracy, sędzia wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem „11” okazał się Przemysław Kamrowski. Tuż przed przerwą wiślacy objęli prowadzenie, jak się później okazało na wagę zwycięstwa i prowadzenia w tabeli. Po strzale Andrzeja Kamrowskiego piłkę „wypluł” goolkiper miejscowych i z bliskiej odległości futbolówkę do siatki wepchnął ponownie Przemysław Kamrowski. W drugiej odsłonie miejscowi byli częściej przy piłce i stwarzali bardziej klarowne sytuacje do zdobycia goli. Jednak ani strzały Kobierzyńskiego, Stolskiego i Dąbrowskiego nie były na tyle skuteczne by wpadły do bramki przyjezdnych. Wisła ograła w Bobowie miejscowy GKS 2-1.

Świt Radostowo - Sokół Lubichowo 1-2 (1-1)
Bramki: K. Laskiewicz - R. Reimus, A. Małecki

Sokół Lubichowo kroczy na wiosnę od zwycięstwa do zwycięstwa, tym razem pokonując w Radostowie miejscowy Świt. Pierwsza część spotkania to zacięty mecz i akcje, lecz to drużyna Świtu jako pierwsza objęła prowadzenie. Strzałem z woleja zza pola karnego popisał się Krystian Laskiewicz umieszczając piłkę w samym okienku bramki Sokoła. Goście atakowali, ich wysiłek opłacił się jeszcze przed przerwą. Pięknym strzałem bramkę zdobył Rafał Reimus z 20 m. doprowadzając do remisu. W drugiej części obie drużyny atakowały, lecz to Sokół stwarzał sobie lepsze sytuacje do objęcia prowadzenia. Po wrzutce w pole karne Adam Małecki strzałem głową skierował piłkę do siatki rywali. Miejscowi próbowali wyrównać, ale ich akcje skutecznie rozbijała obrona gości. Sokół ograł Świt 2-1.

Szpak Skórcz - LZS Bytonia 2-1 (1-1)
Bramki: R. Komor (dwie) - D. Kropidłowski

Spotkanie zaczęło się od ataków gości. Po jednej z akcji mogli objąć prowadzenie lecz napastnika ubiegł obrońca Szpaka. Bytonia nie dawała za wygraną i cały czas naciskała na bramkę rywali. Po kolejnej z akcji Mateusz Dębiński wrzucił piłkę wprost na głowę Daniela Kropidłowskiego, który dał prowadzenie swojej drużynie.  Goście dążyli do kolejnej bramki. Dwukrotnie po uderzeniach Dębińskiego piłka trafiała w poprzeczkę.Podrażnieni gospodarze dążyli do remisu. Zepchnęli gości do obrony i coraz częściej zagrażali bramce bytonian. Wkońcu miejscowi wyrównali. Po prostopadłym podaniu, piłkę w polu karnym przyjął Robert Komor oddając strzał w długi róg. Do przerwy 1-1.Po zmianie stron gospodarze przycisnęli i zdobyli kolejną bramkę. Ponownie po świetnym podaniu w sytuacji sam na sam znalazł się Komor nie dając szans bramkarzowi gości. Szpak wyszedł na prowadzenie 2-1 którego nie oddał do końca spotkania odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Orzeł Radziejewo - Meteor Pinczyn 2-3 (1-2)
Bramki: A. Kilich (dwie) - S. Wołoszyn (dwie), Sz. Rytelewski

W Radziejewie miały miejsce kolejne już derby gminy Zblewo, pomiędzy miejscowym Orłem a Meteorem Pinczyn. Mecz zaczął się świetnie dla gości, którzy po kwadransie gry prowadzili 2-0 po obu golach Sylwestra Wołoszyna. Potem gospodarze przydusili, lecz bramkę zdobyli dopiero w 44 min. po gilu Arkadiusza Kilicha. Zaraz na początku drugiej połowy kolejną akcję przeprowadzili przyjezdni i bramkę na 3-1 dla Meteora zdobył Szymon Rytlewski. Goście w kolejnych minutach przeważali, lecz to Orzeł po rzucie wolnym strzelił drugiego gola po uderzeniu Kilicha. Orzeł uległ Meteorowi 3-2.