Środa, 20.06.2018, imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Ciągła batalia z urzędnikami. Czy MOPS pomoże samotnej matce?

 Ciągła batalia z urzędnikami. Czy MOPS pomoże samotnej matce?
Do naszej Redakcji zgłosiła się Elżbieta Nowacka, która od kilku lat toczy ciągłą batalię z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim. Samotnie wychowująca dzieci matka skarży się, że w ostatnim czasie zabrano jej świadczenie rodzinne na syna. Jej zdaniem decyzja urzędników powinna być inna. O wyjaśnienie tej sprawy zwróciliśmy się do dyrektor MOPS-u w Starogardzie Gdańskim.

Pani Elżbieta Nowacka zwróciła się z prośbą o pomoc oraz nagłośnienie jej sprawy. Walka o pieniądze rozpoczęła się przed kilkoma laty, kiedy to MOPS obniżył matce wychowującej dwójkę dzieci dodatek mieszkaniowy. Jak się wtedy okazało, nasza Czytelniczka przekroczyła próg dochodowy. Tym razem sprawa jest podobna, lecz dotyczy jej syna Adriana. 

Akademia Morska rekrutacja
Akademia Morska rekrutacja
Akademia Morska rekrutacja

„Mój dochód jest zbyt mały, by utrzymać rodzinę” 
Nasza Czytelniczka nie zamierza odpuścić, i chociaż robi wszystko, aby wiązać koniec z końcem, chce walczyć o świadczenie rodzinne na syna. 
- W październiku przyznali mojemu synowi świadczenie, a później okazało się, że muszę to zwrócić - całą kwotę. Byłam u prezydenta, prosząc go o umorzenie tej kwoty, która wynosi 515 zł. Odpowiedział, że nie umorzy, uzasadniając to tym, że pracuję. Ja pracuję na pół etatu, więc nie mam dużych dochodów. Decyzję dostałam w październiku, a w listopadzie i grudniu dostałam decyzję odmowną - że nie przysługuje. Decyzję tą uzasadniają przekroczeniem dochodu – mówi Elżbieta Nowacka. 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim informuje, że informacji udziela jedynie osobie pokrzywdzonej. 
- Osobę zainteresowaną uzyskaniem dodatkowego wyjaśnienia w sprawach, co do których posiada decyzje administracyjne, zapraszamy do osobistego kontaktu z pracownikami tut. Ośrodka – wyjaśnia Urszula Ossowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim. 


Więcej o tej sprawie przeczytacie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej. 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (108)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krysia
Krysia 12.02.2018, 15:09
Hmm..samotna matka wychowujaca dzieci a wcale z nia nie mieszkaja. Wstydu nie ma !
gosc
gosc 15.02.2018, 23:08
Co to za Krysia jak wie dokladnie ze nie mieszkaja dzieci niech kazdy spojrzy na siebie a wtedy krytykuje
Gosc
Gosc 19.01.2018, 15:30
Wlasnie widac po komentarzach jak stoi starogardvza ta kobietka
mac
mac 18.01.2018, 07:42
tak pani Elu, się pani nie nie boi, bo cały Starogard za panią stoi!
Kobieta
Kobieta 15.01.2018, 12:50
Czytam te pożałowania godne komentarze dotyczące pani Elżbiety. Matko boska, ile tu ludzie wzajemnie się obrażają. Czy szanująca się redakcja nie powinna jednak monitorować tych komentarzy? Żenada.
prob
prob 15.01.2018, 07:25
Ta kobieta wszędzie i o wszystko lata kto ją zna to wie wiecznie na telefonie i poza domem wtedy sie dziwi że ma problemy z dziecmi za córką też gonila i latała po instytucjach by ona wróciła do domu. Trzeba spojrzeć obiektywnie skąd te problemy P.Elżbieto
A.....
A..... 15.01.2018, 18:56
Nie lata bo nie ma skrzydeł????????było minęło dajcie kobiecie spokuj
Gosc
Gosc 14.01.2018, 22:42
Pani a to pani wyzywa co za patola szok
Gosc
Gosc 14.01.2018, 22:42
Pani a to pani wyzywa co za patola szok
MARZENA
MARZENA 13.01.2018, 23:58
Co tu sie dzieje dajcie juz spokoj
BASIA
BASIA 13.01.2018, 20:53
LUDZIE W KONCU PRZESTANCIE PISAC NA TEMAT TEJ KOBIETY ZAJMIJCIE SIE SOBA I SWOIMI PROBLEMAMI
Krysia
Krysia 13.01.2018, 20:44
Nigdzie nie bede sie wyprowadzac ale jak mam zly chumor i jeszcze mi pani wejdzie w drode to do wieczora mam juz dosc ????
A.....
A..... 14.01.2018, 09:25
Groźby są karane odwal się głupia krowo od Eli nie znasz jej to nie oceniaj jej
mozg
mozg 15.01.2018, 13:03
Akurat ten wpis może być karalny. Użytkownik Krysia nie zniesławił nikogo.
Krysia
Krysia 13.01.2018, 20:38
Widzi pani znaja pania nie jestem tu sama malo problemow z corka pani miala tyle chalasu o 124 zl wstyd nikt pani nie znieslawia ani nie wyzywa tylko prawde mowi
kobieta
kobieta 14.01.2018, 22:46
Znajomość ortografii i gramatyki oraz interpunkcji u Pani jest na poziomie poniżej wszelkiej krytyki. Nie uczyli tego w szkole podstawowej?
Gosc
Gosc 14.01.2018, 22:55
Ha ha
Krysia
Krysia 13.01.2018, 20:33
Ale sie pani nie nalezy rodzinne tak ciezko to zrozumiec
...
... 13.01.2018, 17:43
Pani.Elzibieto.przynosi.Pani.wstyd.sobie,nawisku,miastu
Zawiedziona poziomem
Zawiedziona poziomem 13.01.2018, 17:40
Pani Elżbieto trochę więcej pokory. Przekroczyła Pani dochód aby uzyskać świadczenie i należy się z tym pogodzić. Krzykiem, obrażanem i braniem na litość nic Pani nie uzyska. Skoro opowiedziała Pani o swojej sytuacji gazecie to nie jest już Pani osoba anonimowa i każdy może wyrazić swoje zdanie na temat Pani osoby. Skoro przekracza Pani dochód to się Pani nie należy dane świadczenie i koniec. Nie MOPS ustala zasady. Jest tylko wykonawca. Po Pani komentarzach widać ze chce Pani żerować na świadczenia. Każdy szanujący się obywatel najpierw szuka pracy, dochodu, żyję skromnie a potem wyciąga rękę po pieniądze. Czego Pani oczekuje po tym artykule? Litości? Przeliczyla się Pani. Komentarze aby inni zajęli się swoimi sprawami jest nie na miejscu skoro opowiedziała Pani o swojej sytuacji media.
A redaktorzy Kociewiaka powinni lepiej wybierać spośród tematów, bo ta gazeta staje się pośmiewiskiem. Coraz niższy poziom artykułów. Spójrzcie na portale Trójmiasta, Chojnic. Niebo a ziemia
Gość
Gość 13.01.2018, 18:26
Droga pani zawiedzona poziomem,
moim zdaniem to od pani zionie negatywną energią.Wszysko na NIE nawet gazeta.
Proszę nie czytać jezeli się nie podoba.Bardzo często to media potrafią skutecznie pomagać czytelnikom.
Pozdrawiam Panią Elżbiete i nie widzę w jej dzialaniu nic złego.
Jest matką wychowuje syna ,ktory sie uczy ponadto pracuje .....i szuka wsparcia.

Kelnerka
Kelnerka 13.01.2018, 09:05
Ledwo wiąże koniec z końcem? Ale na śniadania w restauracji ja stać? Nie raz była na śniadaniu u mnie które kosztuje 11 zł. To za biedna chyba nie jesteś.
Kobieta
Kobieta 14.01.2018, 22:58
Szanowna pani Kelnerko. Nie znam sytuacji materialnej pani Elżbiety, nie wiem, ile zarabia, ile ma dzieci. Jednakże sam fakt parokrotnego nawet przyjścia na śniadanie za 11 złotych nie stawia jej w szeregu osób z wysokimi zarobkami. Każdy ma prawo od czasu do czasu do jakiejś odskoczni choćby dla poprawienia sobie nastroju. Czy tego też jej nie wolno? Poza tym, szanowna pani Kelnerko, upubliczniając tego rodzaju informacje łamie Pani zasadę poufności. Postępuje Pani w ten sposób bardzo nieprofesjonalnie.
A.....
A..... 14.01.2018, 11:44
Ciekawe co twój szef na to że ludziom tyłek malujesz tempa Dzido.chyba nie zależy ci na pracy.trzeba poinformować Twojego przełożonego o tym co robisz
Kelnerka
Kelnerka 14.01.2018, 12:12
Nie maluję tyłka tylko stwierdzam fakt. W reportażu jest napisane ledwo wiąże koniec z końcem. Więc stać ja na śniadania w restauracji? Za kwotę jednego śniadania najadlam by się ona i jej dzieci więc aż taka biedna nie jest... Spójrz logicznie. A poza tym tempa dzido jest tu nie na miejscu. Wyrażam swoją opinię, a tu zaraz wyzwiska.
A...
A... 14.01.2018, 14:08
Sledzisz ludzi czy jak....Akurat się składa że znam Twojego szefa i poinformuje go co robisz raczej nie będzie zadowolny .zajmj się swoim życiem a od innych się odwal
A.....
A..... 14.01.2018, 09:27
A na śniadania nie można już chodzić czy jak tempa dzido
Kelnerka
Kelnerka 14.01.2018, 12:14
Można chodzić, owszem. Ale nie jeśli się ledwo wiąże koniec z końcem...
Kobieta
Kobieta 15.01.2018, 00:27
A kto daje PANI prawo do decydowania?
A...
A... 14.01.2018, 14:10
Daj tej kobiecie spokuj.zajmij się swoim życiem.rodzinne jest dla dzieci a wiem że Pani Ela ma trudna sytuację.
gosc
gosc 14.01.2018, 13:02
Ta Pani nie wiaze koniec z koncem tylko jak syn sie uczy to sie nalezy rodzinne bo teraz jak sie przekracza to rzad ustalil zlotowkie za zlotowkie
ELZBIETA
ELZBIETA 13.01.2018, 12:35
TO NIE POWINO INTERESOWAC ZE BYLAM NA SNIADANIU NIECH KAZDY SPOJRZY NA SIEBIE I ZAINTERESUJE SIE SOBA
Aab
Aab 12.01.2018, 23:17
Moja corka nie rodzila dziecka by zerowac na panstwie ma rece i nogi i zarabia a pani Ela tylko by po prezydentach latala i mopsach by kase dostac jesli mowi sie ze przekracza dochod to kazdy madry szanujacy sie obywatel powinien to zrozumiec a nie do kociewskiej lata a my obywatele mozemy wyrazic swoja opinie pani Ela widocznie lubi byc posmiewiskiem
ELZBIETA
ELZBIETA 13.01.2018, 12:46
MOZE TEN KTOS CO PISZE CHCE BYC POSMIEWISKIEM BO KTO ZNA MNIE TO MOWI ZE WARTO WALCZYC O SWOJE
Krysia
Krysia 12.01.2018, 21:52
Nie moge juz na nia patrzec tak mi zbrzydla ze szok klamie jak najeta taka biedna pokrzywdzona o moj boze
ELZBIETA
ELZBIETA 13.01.2018, 12:43
JA NIE KLAMNIE JAK NIE MOZE PANI PATRZEC NA MNIE TO SIE WYPROWADZI Z STAROGARDU
Krysia
Krysia 12.01.2018, 21:43
Za 125zl tyle chalasu ja pikole znana w calym starogardzie wstyd i jeszcze raz wstyd ja bym jej nic nie dala dzieci jej to patola znane na alei sama problemy z ta corka miala i sa efekty
kobieta
kobieta 15.01.2018, 00:28
Ortografia i gramatyka na poziomie poniżej zera
ELZBIETA
ELZBIETA 13.01.2018, 12:27
JAKA PATOLA PANI SIE ZASTANOWI CO PISZE BO JA SPRZATALAM W URZEDACH I NIKT TAK NIE MOWIL O MNIE A ZA ZNIESLAWIENIA MOZNA SPRAWE ZALOZYC
Corka Elzbiety
Corka Elzbiety 13.01.2018, 09:06
Nie no teraz pani przesadzila . Pani widac ze to pani patola jest . Kuzwa i niech pani juz sie zamknie i nie pisze takich bzdur . Zegnam
ELZBIETA
ELZBIETA 12.01.2018, 22:41
NIECH KAZDY SPOJRZY NA SIEBIE I SIE OCENIA JESTEM CIEKAWA CO TO ZA KRYSIA PISZE JESLI TAK DOBRZ ZNA MOJA SYTUACJE NIECH SPOJRZY NA SIEBIE I NAJPIER SIEBIE OCENI ZADNA PATOLA NIE JESTEM
anna_nowacka
Gosc 12.01.2018, 19:39
Tu pisz corka Pani Elzbiety . Nie chce byc wredna ale *** co to kogo obchodzi niech sie kazdy zajmnie soba a nie *** sie w czyjes zycie lub sie nim interesowac ! Moja mama ciezko pracuje . Walczy z MOPSEM poniwaz chce na mego brata rodzine bo taki jest MOPS ze zle liczy i dochod mojej mamie policzyl i powiedzial ze nie dostanie . A poznie powiedzieli ze dostanie zlotowka do zlotowki . I gowno tez nie dali . To po co takie cos MOPS gada . Dlatego trzeba walczyc o swoje ! . Jak czytalam inne kometarze to co kuzwa ma piernik do wiatraka ze kto ile ma czasu i w sprawie mego syna ze teraz bedzie za wnukiem latac . To co ma to wspolnego do rodzinego na mego brata ludzie to wy sie ogarnijcie i to wam wstyd powinien byc co wy tu piszecie . A nie mojej mamie i to wy sie ogarnijcie . I jeszcze jedno jak macie pisac takie komentarze zle to lepiej nie piszcie o nie wpierdalajcie sie swoje . Jak moja mama chce wywalczyc swoje co powina dostac na syna rodzine ktory sie uczy .
zyta
zyta 13.01.2018, 00:40
dziewczyno toż ty bardziej pusta niż pustak jesteś :D; jak najbardziej należy ubiegać się o wszelkie formy pomocy o ile te komuś przysługują zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa; niestety do sprawy należy podejść zero-jedynkowo: przekraczach dochód nic ma kasy, nie przekraczasz kasa będzie; żenujące wręcz jest opisywanie sytuacji w gazecie biorąc pod uwagę niezasadność zażalenia/skargi;
Aab
Aab 12.01.2018, 15:51
Nie litujcie sie i nie bracie jesli nie znacie tej pani poszla by do diabla by miec kase kazdy placi czynsz i ma na utrzymaniu dzieci moja corka 3 lata temu stracila nazeczonego zmarl zostal z tego zwiazku synek bo mial 2 latka corka na niego nie dostala renty bo zabraklo paru miesiecy skladkowych w zus do dzisiaj nie dostaje 500 plus ani rodzinnego i tez zyje ciezko pracuje na utrzymanie syna a pani Eli maz pracowal na czarno i dzieci po ojcu rente dostaly tak jak pisala pani Ela do celu po trupach za kasa wstyd
ELZBIETA
ELZBIETA 12.01.2018, 22:46
NIECH KAZDY ZAJMIE SIE SOBA NA CZARNO NIE PRACOWAL SKAD TAKIE INFORMACJE WIDAC ZE NIE POTRAFI CORKA NIC ZALATFIC JAK NAWET NIE MA 5OO PLUS
zyta
zyta 13.01.2018, 00:44
no najwyraźniej durny pustostanie córka tej pani nie jest z sortu krętaczy i wyzyskiwaczy - tak jak wy :D; jak cię denerwują wpisy na tej stronie to nie chodźcie po gazetach z przekłamanymi skargami
anna_nowacka
Gosc 12.01.2018, 20:16
Jakim prawem ma pani mowic o mojim zmarlym ojcu . Niech sie lepiej pani zamknie . I nie miesz w to mego ojca . Moja mama bynajmniej walczy o swoje . A sakad moze pani wiedziec czy moj ojciec robil na czarno . Niech niepiej pani sie nie wypowiada jak nie wie . Bynajmnie moja mama i my dostalismy rente za cos to co sie nalezalo . !!
Anna
Anna 12.01.2018, 19:10
Znasz ta sytuację Pani Eli.A kogo to obchodzi że mąż był za granicą?ale juz nie ma.po trupach nie idzie Pani Ela tylko walczy uczciwie o świadczenia na syna.Trzeba umieć sobie radzić nawet korzystając z Mopsa.Sama mam dzieci i też jak była by konieczność to postąpiła bym tak samo.To są świadczenia na dzieci a nie na zachcianki rodziców.
Gość
Gość 12.01.2018, 16:29
Wstyd za te słowa bo to słowa podszyte nienawiścią.
Każdy kto ma problemy moze szukać pomocy.
Czy tak reaguje katolik ?

Pozostałe