Środa, 20.06.2018, imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

FOTO, FILM: Pożar w bloku na Osiedlu Piastów. Strażacy ewakuowali 41 mieszkańców

  • 9.01.2018, 11:01 (aktualizacja 09.01.2018 11:10)
  • redakcja
FOTO, FILM: Pożar w bloku na Osiedlu Piastów. Strażacy ewakuowali 41 mieszkańców OSP Starogard Gd.
W poniedziałek, 8 stycznia na Osiedlu Piastów w Starogardzie Gdańskim doszło do pożaru jednego z pomieszczeń w bloku mieszkalnym. Gęsty dym zauważalny był z dużej odległości. Dyżurujący przy telefonie oficer na miejsce natychmiast skierował kilka zastępów straży pożarnej, policję i Zespół Ratownictwa Medycznego. Z mieszkań ewakuowano 41 osób. Po kilku godzinach działania dobiegły końca. Przyczyny powstania pożaru bada policja.

Strażacy, którzy przybyli na miejsce szybko zlokalizowali źródło pożaru. Okazało się, że ogniem objęta jest piwnica bloku, w którym znajdowało się 40 lokali mieszkalnych. Wszystkie klatki w budynku były zadymione. 
Kilku mieszkańców ewakuowało się z budynku przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Widoczny był wydobywający się dym z dwóch klatek schodowych przez dwa otwarte okna na półpiętrze i drzwi wejściowe do klatek oraz dym wydobywający się zza budynku z okien piwnicznych. Prąd w budynku odłączył operator  sieci elektroenergetycznej z chwilą przybycia zastępów.

Akademia Morska rekrutacja
Akademia Morska rekrutacja
Akademia Morska rekrutacja

Sprawna ewakuacja mieszkańców  
Do budynku wprowadzono dwie roty ratowników zabezpieczonych w aparaty ochrony dróg oddechowych - jedną w celu oddymienia, drugą z prądem wody w natarciu na palące się komórki lokatorskie  w celu ugaszenia pożaru. 
- Sprawiono dwa wentylatory oddymiające. Następnie wprowadzono kolejnych ratowników do kolejnych klatek w celu otwarcia okien i oddymienia klatek – poinformowała ktp. Karina Stankowska, rzecznik KP PSP w Starogardzie Gdańskim. - W pierwszej kolejności ewakuowano mieszkańców z dwóch klatek, bezpośrednio znajdujących się nad pożarem z uwagi na występujące zadymienie w lokalach mieszkalnych. Następnie ewakuowano mieszkańców z pozostałych klatek. Punkt zbiórki zlokalizowany był przed  blokiem.  Na miejsce przybyła policja i ZRM – dodaje kpt. KarinaStankowska. 

FILM

Więcej na ten temat przeczytacie w najbliższym numerze Gazety Kociewskiej.
 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe