Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Policjanci zatrzymali włamywaczy. Przestępcom grozi do 10 lat więzienia

Policjanci zatrzymali włamywaczy. Przestępcom grozi do 10 lat więzienia
Kara do 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy pod osłoną nocy włamali się do sklepu obuwniczego w Starogardzie Gdańskim. Sprawcy wybili szybę i ukradli markowy komputer oraz modem internetowy. Jeszcze tego samego dnia włamywacze zostali doprowadzeni do miejscowej komendy, a policjanci odzyskali skradziony sprzęt.

W nocy z 2 na 3 października dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał zgłoszenie o rozbitej szybie w oknie wystawowym jednego z miejscowych sklepów obuwniczych. Przyjmujący zgłoszenie funkcjonariusz natychmiast skierował w ten rejon znajdujące się w pobliżu patrole oraz grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z technikiem kryminalistyki. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny, dokumentację fotograficzną oraz przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. 

Jak ustalili śledczy sprawcy wybili szybę w oknie wystawowym i ukradli znajdujący się w sklepie komputer oraz modem internetowy. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2,5 tys. zł. Sprawą zajęli się również kryminalni oraz dzielnicowy tego rejonu.

W wyniku pracy operacyjnej policjanci, ustalili rysopisy włamywaczy. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Starogardu Gdańskiego w wieku 17 i 20 lat. Funkcjonariusze zatrzymali ich w jednym z mieszkań w centrum miasta. W trakcie prowadzonego przeszukania śledczy zabezpieczyli skradziony komputer. 

Podejrzani usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia.

Admin admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe