Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Księgowość powierzona firmie – czy warto?

Księgowość powierzona firmie – czy warto?
„Wyposażenie” firmy w samodzielny dział księgowości charakteryzuje się wysokimi wydatkami, przeplecionymi z pochłonięciem cennego czasu. Zatrudnienie księgowych to nie lada wyzwanie. Uwzględnienie doświadczenia, odpowiedniej pensji, znajomości konkretnej dziedziny to tylko kilka czynności, na które poświęcisz tygodnie, a nawet miesiące. Wychodząc naprzeciw współczesności, na rynku pojawiły się firmy, które oferują profesjonalne usługi księgowe. Czy w takim razie warto z nich skorzystać?

Bezpieczeństwo ponad wszystko

 Firma specjalizująca się w tej dziedzinie jest Twoją bezpieczną ostoją. W zakresie oferowanych usług, posiada ukończone certyfikaty, potwierdzające uzyskane specjalizacje. Prowadzenie kadr i płac, ksiąg rozchodów i przychodów, kompleksowe porady i konsultacje, to tylko kilka usług, dzięki którym masz pewność, iż np. rozliczenia podatkowe zostaną wykonane w sposób prawidłowy. Sztab profesjonalistów wie, jakie są aktualnie obowiązujące przepisy prawa podatkowego, regulacje oraz ich interpretacje. To gwarancja pewności, iż działasz w sposób legalny i odpowiedzialny.

Oszczędność zachowana w skarbonce

Czy wiesz, ile czasu musiałbyś poświęcić na comiesięczne obowiązki związane z księgowością? Co z deklaracjami, dokumentami, czy raportami? Kiedy znajdziesz na to czas? Prawidłowo wypełnione akta to jednak nie wszystko. Wiedza potrzebna do ich sprawnego wykonania również jest niezbędna. Nie wspominając już o aktualnym śledzeniu przepisów prawnych związanych z podatkami, czy wymiarami składek. Co powiesz, gdy do Twojej firmy zawita niespodziewana kontrola Urzędu Skarbowego, a Ty nie masz pewności, czy wszystko wykonałeś zgodnie z obowiązującym prawem? Pytań jest zdecydowanie więcej, niż odpowiedzi. Wynika to z faktu, iż sposób na wszystkie, wymienione powyżej rozterki, jest jeden – powierzenie księgowości profesjonalnej firmie. Pamiętaj, iż oszczędność nie odzwierciedla się tylko w zachowanym, bezcennym czasie. Rozmawiamy również o realnych wydatkach. Zakup specjalistycznego programu do obsługi księgowości firmy, czy wykonanie podpisu elektronicznego (wirtualne wysyłanie deklaracji) to tylko kilka przykładów, które narażają Cię na koszta, jeśli pragniesz zostać biznesową Zosią – Samosią.

Jeśli postawisz jednak na stworzenie działu księgowości w swoim biznesie, musisz liczyć się z urlopami pracowników, czy zwolnieniami chorobowymi. Księgowość powierzona firmie, działa nieustająco, nie narażając naszą spółkę na przestoje, a co za tym idzie również na straty. Mówiąc potocznie, nie obchodzą nas ich urlopy pracownicze. Osoby kompetentne zawsze są dostępne na miejscu lub pod telefonem.

Usługi księgowe oferowane naszej firmie są o wiele tańsze, w porównaniu do zatrudnienia osób na umowę o pracę. Oprócz kosztów natury pracowniczej, pozbywamy się również obowiązku zapewnienia aktualnych kursów, czy szkoleń. Pamiętaj, iż zatrudnienie księgowej, wiąże się również z utworzeniem odpowiedniego stanowiska do pracy – komputer, oprogramowanie oraz inny potrzebny sprzęt do wykonywania obowiązków.

Poszukując firmy zajmującej się profesjonalnym świadczeniem usług księgowych, zwróć uwagę na ofertę firmy Omnioffice (omnioffice.pl), która oprócz prowadzenia ksiąg handlowych, zajmuje się również profesjonalnym doradztwem oraz służy pomocą w trakcie zakładania działalności gospodarczej.

_redakcja
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Emil
Emil 7.09.2017, 12:29
Teraz to już co drugi artykuł na tym portalu to reklama......
a gdzie adnotacja "tekst reklamowy"
a gdzie adnotacja "tekst reklamowy" 7.09.2017, 08:43
Prawo prasowe, Art. 12. [Obowiązki dziennikarza]

2. Dziennikarzowi nie wolno prowadzić ukrytej działalności reklamowej

Pozostałe