×
Środa, 22.11.2017, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Najnowsza Gazeta Kociewska już w Twoim kiosku!

  • 6.09.2017, 06:27 (aktualizacja 06.09.2017 10:12)
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Twoim kiosku!
Sprawdź, o czym się mówi w Twoim regionie! Najnowsze i najświeższe wiadomości z powiatu starogardzkiego tylko w Gazecie Kociewskiej!

Temat numeru:

Bunt w „Czwórce”. Nauczyciele boją się o swoją szkołę - Starogardzka „Czwórka” ma nowego dyrektora. Na okres jednego roku została nim Martyna Wiśniewska. Po dwóch nierozstrzygniętych konkursach na to stanowisko, prezydent miasta skorzystał z prawa powołania  wybranej przez siebie osoby. Nauczyciele PSP nr 4 nie kryją swojego oburzenia. - Czujemy w sobie bunt, nie mamy szacunku do nowej dyrektor. Na 13 lat pracy, 7 lat ta pani przebywała na wolnym, korzystając z urlopów macierzyńskich, wychowawczych i zdrowotnych... - mówią nauczyciele. 

Ponadto: 

Huk, strach i piękna akcja pomocy - Była godzina 21.55, kiedy w Smętowie rozległ się olbrzymi huk. Wtedy jeszcze nikt nie wiedział, co tak naprawdę się wydarzyło. Jak się okazało, na jednym torze spotkały się dwa pociągi - w następstwie tego doszło do wykolejenia się składu osobowego, którym podróżowało około 200 osób. Jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych, na pomoc podróżnym spontanicznie ruszyli mieszkańcy pobliskich domów. Wiadomo już, że w jednym z największych wypadków kolejowych od wielu lat, rannych zostało 28 osób, w tym 14 dzieci. Dokładne przyczyny wypadku bada specjalna komisja. Prokuratorskie zarzuty usłyszał już 62 - letni maszynista pociągu towarowego. 

„Nocami rzucali w nasze okna. Czekali na nas pod klatką...” -  Przyjechali do stolicy Kociewia za pracą aż z Izraela. - Pobyt w Starogardzie był bardzo przykrym doświadczeniem. Prawie zwątpiliśmy w Polskę – opowiadają w wywiadzie udzielonym ogólnopolskiemu portalowi noizz.pl hindusi Gaurang, Mitesh i Saliendra. Jak mówią, byli jedynymi ludźmi w mieście o odmiennym kolorze skóry. To rodziło masę nieprzyjemnych doświadczeń. Dziś mieszkają i pracują w Warszawie, a pobyt w Starogardzie traktują jako jedno z gorszych doświadczeń. 

407 chętnych osób na „Mieszkanie +” - Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radny Ryszard Gajda poruszył sprawę programu „Mieszkanie +”, który ma być realizowany na terenie miasta Starogard. Jak zapowiadano, w stolicy Kociewia ma powstać 218 mieszkań w siedmiu budynkach wielorodzinnych. Radny dopytywał na jakim etapie aktualnie jest program i jego realizacja w stolicy Kociewia. 

Młyny trafią pod młotek - Nie cichnie temat starogardzkich Młynów. Po optymistycznych wieściach dotyczących spotkania władz z właścicielami pałacu Wicherta, ponownie nasuwa się pytanie, co dalej z sąsiadującymi ruinami Młynów. 

Czołowe zderzenie dwóch pojazdów. Kierowca uwięziony w aucie - Do wypadku z udziałem dwóch pojazdów doszło w piątek, 1 września na drodze 2703 G na trasie Skarszewy – Wałdówko. Na miejsce zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej i 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego. W wyniku wypadku do szpitala trafiły dwie ranne osoby. Bliższe okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia policja. 

Zabytkowe rury, średniowieczny bruk i fragmenty ceramiki -  To, że starogardzki Rynek i jego okolice kryją wiele tajemnic wiadomo nie od dziś. Niedawno, podczas prac związanych z rewitalizacją serca miasta, robotnicy natrafili na archeologiczne perełki. Znaleziska mogą pomóc w odkryciu niezbadanej dotąd historii miasta. 

Witaj szkoło! -  W całej Polsce rozbrzmiał pierwszy dzwonek w szkolnych murach. W poniedziałek, 4 września, uczniowie wrócili do nauki po przerwie wakacyjnej. A kolejne wakacje dopiero... po 22 czerwca. Sprawdźcie, kiedy w tym roku przypadną ferie i świąteczne przerwy od zajęć! 

Zginęło 6 milionów Polaków... 78.  rocznica wybuchu II wojny światowej - W pitek, 1 września w 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej, przed Pomnikiem Poległych i Zamordowanych Harcerzy w Starogardzie Gdańskim o godz. 4.45 odbyły się uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych. Na uroczystości przybyli mieszkańcy miasta, przedstawiciele władz samorządowych i harcerze. 

„Znaki są, parkometr też. A gdzie biała linia?!” Opłaty za parkowanie - bezprawne? - Radni zadecydowali, że parking pod Starogardzkim Centrum Kultury będzie parkingiem płatnym. Zdania mieszkańców na ten temat były podzielone. Duże kontrowersje wzbudza jednak cena, jak i oznakowanie miejsc parkingowych. 

„Marzę nie dyskutować o polityce” - Eugeniusz Cherek dziennikarz, fotografik, pasjonat historii regionalnej. Doskonale znany ze swoich publikacji historycznych, dociekliwości i odkrywania tego, co nieznane. Tym razem opowiada o... sobie. Przeczytajcie sami! 

Sprawdź, co, gdzie i kiedy! - Za nami rozpoczęcie roku szkolnego. Koniec wakacji to często również znacznie mniej wyjazdów czy wycieczek. Warto jednak mimo wszystko nie dać się jesieni i poszukać ciekawych wydarzeń w naszej okolicy. Specjalnie dla naszych Czytelników przedstawiamy harmonogram ciekawych wydarzeń w powiecie starogardzkim. Sprawdźcie sami, co, gdzie i kiedy będzie się działo!

_redakcja
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (76)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ssd
ssd 8.09.2017, 21:50
ta szkoła nie ma dobrych gospodarzy, w jęczał, l.też nie ogarniała molocha, masa kra!
oljh
oljh 12.09.2017, 15:12
Nowa ogarnie panie ssd?
pod
pod 12.09.2017, 21:03
Najwyżej pójjdzie na urop zdrowotny
belfer
belfer 9.09.2017, 16:58
L nie ogarniała? Co ty za bzdury piszesz. Cały czas miała kłody pod nogi a i tak sobie z tym świetnie radziła ignorancie.
nie
nie 8.09.2017, 20:04
Tak niech pan Prezydent poda ile nasze miasto z naszych pieniędzy dokłada do oświaty? Czy to prawda że prawie 30 mln? Jak tak to skandal ile można by za to zrobić w mieście?
kork
kork 11.09.2017, 07:44
Można by zrobić KUPE rzeczy. hihi
janek
janek 8.09.2017, 07:36
powinni jeszcze obciąć pensje nauczycielom,mało im jeszcze,tyle wolnego w roku i takie małe pensum,do roboty nauczycielskie lenie !!!
renia
renia 11.09.2017, 16:42
nauczycielskie lenie i nieroby,dziadostwo,banda politykierów
Też Janek
Też Janek 9.09.2017, 01:27
Faktycznie patrząc na ciebie to nauczycielom którzy cię uczyli warto obciąć pensje. Chyba że byłeś typem niwyuczalnym i to nie ich wina
magda
magda 11.09.2017, 16:43
janek,za ciebie głąbie mamusia wyprosiła skończenie podstawówki
Ino
Ino 7.09.2017, 15:43
Problem zawiści, pomówień, fałszu w szkołach dotyczy nie tylko Starogardu, ale i okolicy.
olo
olo 7.09.2017, 02:09
prezydent musi murem stanąć za dyrektorką w końcu ją wybrał :)
kiler
kiler 8.09.2017, 15:08
Niech poda mieszkańcom kryteria którymi się kierował przy wyborze tej Pani. Tylko niech nie pisze tych bzdetów o młodości .
xxx
xxx 7.09.2017, 15:46
Ale niech staje tylko murem, co się nie pomyli.
onki
onki 7.09.2017, 00:23
Nauczyciele mają prawo publicznie wyrażać swoje obawy, a prezydent winien się liczyć z ich zdaniem! Gdyby zdanie grona pedagogicznego miało nie mieć znaczenia, w konkursie na dyrektora szkoły nie zasiadałyby ustawowo 2 reprezentujące je osoby.
lolo
lolo 8.09.2017, 20:06
Kto tak ma? Jakie inne grupy zawodowe mają tyle przywilejów co nauczyciele?
witek
witek 11.09.2017, 16:45
dziadostwo nauczycielskie,śnią im się łapówy i korepetycje
gol
gol 7.09.2017, 16:21
Czy to nie absurd? Żeby pracownik wybierał swojego dyrektora? gdzie tak jest? Niektórym to się w głowach poprzewracało.
konik polny
konik polny 9.09.2017, 17:01
Absurdem jest to że wybiera dyrektora prezydent, który raczej na szkolnictwie się nie zna, a do tego nie wsłu***e się w głos grona pedagogicznego.
Ania
Ania 6.09.2017, 22:24
Gratuluję Pani Magdalenie objęcia stanowiska dyrektora przedszkola. Odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. 10 lat temu była przedszkolanka mojego syna. Bardzo fajna Pani. Syn do dziś bardzo dobrze ją wspomina. Trzymam kciuki i powodzenia.
P.s proszę nie przejmować się tymi złymi opiniami. Ludzie zawsze byli wredni, zazdrosni i lubią się wszędzie wtrącać i wymadrzac, szczególnie w tej mieścinie Starogard
Starogardzianin
Starogardzianin 7.09.2017, 19:21
Dwie siostry w krótkim czasie otrzymały od prezydenta posadki dyrektora, to chyba nie przypadek. I Ty mówisz o zazdrości, jak tu o wyborze ludzi na takie stanowiska decyduje nie doświadczenie, a znajomości itp.
?????
????? 9.09.2017, 17:02
A ta pani jest Nasza?
nbp
nbp 7.09.2017, 09:11
Wredni i zazdrośni. Tak ocenia pani kadrę PSP4? Prawie 70 nauczycieli w PSP4 jest wrednych i zazdrosnych? Czy może jednak ma podstawy? Pani ocenia panią Martynę jako rodzic przedszkolaka - przedszkolankę, nie kandydatkę na dyrektorkę wymagającej szkoły na trudny czas.
stop kretynom
stop kretynom 6.09.2017, 19:47
Na mieście gadają że pewnym murarzem ksywa pożyczka co głupotę swą w internecie obnaża już zajmuje się prokurator. Więc powodzenia.
Nobody
Nobody 7.09.2017, 08:26
Smiech na sali. Prokurator się nim zajmuje? Prokurator ma ważniejsze sprawy! Ale jak widać zabolało.
kiju
kiju 6.09.2017, 23:34
A o kogo chodzi?
pożyczka
pożyczka 7.09.2017, 07:18
Czy chodzi o tego pseudo nauczyciela co od dzieci pieniądze na hazard pożyczał?
wpis
wpis 7.09.2017, 10:33
Brawo! "Argumenty" godne małych ludzi...
bolo
bolo 7.09.2017, 16:23
Godne pożyczki i ktoś taki śmie morały prawić.
kolo
kolo 8.09.2017, 08:13
A kim ty bolo jesteś chłopcze żeby osądzać kto może prawić morały a kto nie?
kolo
kolo 8.09.2017, 20:09
Ma prawo każdy ale nie ktoś taki co od dzieci pieniądze pożycza. Dno. W mieście już gadaja że jego sprawą zajał się prokurator? Tak że murarz do dzieła
nie strasz bo się zesrasz
nie strasz bo się zesrasz 12.09.2017, 15:54
Na mieście gadają, że wierchuszka lubi straszyć sądem i g... z tego wychodzi. Niech się lepiej boi ten kto broi wierchuszko...
manolo
manolo 9.09.2017, 17:03
Żeby się tobą kolunio prokurator nie zajął, bo ci uśmieszek z twarzyczki zniknie.
nauczyciel
nauczyciel 6.09.2017, 19:43
Kto zna panią Martynę to wie że to odopiednia osoba. Dla mnie to żal *** ściska wszystkim co nie zostali? W starogardzie cynizm sięga zenitu. Jak wybiorą z konkursu - gadają: konkurs ustawiony mieli swojego. Jak Prezydent ma pełne prawo do wyznaczenia kogo chce i to po dwóch konkursach - gadają Ci sami: nepotyzm. Polecam wszystkim dyskutantom napisać: Czy jest coś niezgodnie z prawem? Jesli nie ma to reszta to pieniactwo i politykerstwo.
Zbulwersowany
Zbulwersowany 7.09.2017, 19:49
A jednak nepotyzm! Martyna i Magda to siostry - od niedawna obie dyrektorki!
kociewiak
kociewiak 6.09.2017, 22:06
Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu....
belfer
belfer 6.09.2017, 21:46
Ej nauczyciel zjedz snikersa bo gwiazdorzysz!
kociewiak
kociewiak 6.09.2017, 18:36
Zadrzeć z nauczycielami ? W mojej ocenie - bardzo nierozsądne. Wizerunkowa klapa...
Anty
Anty 6.09.2017, 18:16
Nauczyciele,ktorzy wystosowali pismo do Rady Miasta o odwołanie dyrektorki obawiają się m.in ,ze obecna p.dyrektor ma zbyt małe doswiadczenie,zeby poradzić sobie z zarzadzaniem sporą placówka.
No, własnie a sytuacja z Centrum Pomocy Rodzinie ,gdzie na stanowisko dyrektora komisja z udziałem wicestarosty Chyły powołała rownież niedoświadczonego bo szeregowego pracownika socjalnego ????
I to w sytuacji,kiedy Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie znajdowało się we kryzysie!
Mowi się,ze nowy to znajomy Chyły ,nawet startował w wyborach z listy Chyły !
Taka jest prawda o naszym miescie i naszym powiecie !
cccc
cccc 6.09.2017, 17:01
Ciekawe jak przebiegała kandydatura siostry Pani dyrektor, która została dyrektorem przedszkola!!!!!, 2 siostry na fukcjach dyrektorskich !!!!!
stg
stg 6.09.2017, 17:56
Nepotyzm rządzi.
Obywatel
Obywatel 6.09.2017, 18:19
Nepotyzm wszechobecny i miescie i powiecie.
Obłuda i hipokryzja.
NIEZADOWOLONA
NIEZADOWOLONA 6.09.2017, 16:58
MA FUNKCJE DYREKTORA I NADAL JEST NA URLOPIE ZDROWOTNYM, TO JA SIE PYTAM KIEDY NOWA PANI DYREKTOR PRZEZ TEN "ROK PRÓBY" MA SIE WYKAZAĆ BĘDĄC NA TYM URLOPIE.
RADA PEDAGOGICZNA DO DZIEŁA, ZRÓBCIE PORZĄDEK!!!!!!
Chytry chyrzejszy najchytrzejszy.
Chytry chyrzejszy najchytrzejszy. 6.09.2017, 15:45
Bunt nauczycieli nocami rzucali w okna ludzie ja ma się zmienic na tym kociewiu jak tu jeden drugiego w pracy topi jeden na drugiego donosi a po to aby ktoś wyleciał a on miał stałą prace zabijanie w Starogardzie często o tym słyszę jedna wielka patologia się szerzy a będzie jeszcze gorzej chytry od sarny chytrzejszy od lisa hahaha
Lucy
Lucy 6.09.2017, 14:25
Żenująca sytuacja. Pomijając kandydatów na dyrektora z PSP4, które niestety nie znalazły poparcia w urzędzie, to jednak byli też kandydaci z bardzo dużym doświadczeniem, nawet na stanowisku dyrektora szkoły. A swoją drogą, temat obsadzenia dwóch stanowisk dyrektorskich swoimi ludźmi, do tego jeszcze siostrami, nadaję się do TV
Urzędnik
Urzędnik 6.09.2017, 18:24
W starostwie tez zostały zatrudnione siostry G. , ojciec i jego córeczka, ojciec i synek.....itd.
A tam rządzi Chyła i Gabriel !!!!!
koniu
koniu 7.09.2017, 01:09
Siostry G?
Gosc
Gosc 7.09.2017, 10:39
Siostry G.znajome pana "słodko pierdzacego",ktorego córeczka tez ma pracę w starostwie.
skjhd
skjhd 7.09.2017, 13:55
Nie ma takich!
wiesiek
wiesiek 6.09.2017, 21:50
Ty tu teraz nie odwracaj kota ogonem i ze starostwem czy urzędem miasta nie wyskakuj. To temat o wyborze dyrektorki. Oczy ludziom nie mydlij.
Urzędnik
Urzędnik 6.09.2017, 22:07
Widzę ,ze zabolało bo prawda boli.
Rozbawiła mnie twoja irytacja.
Moze sie naćpałeś ,ze głupio piszesz ?
wiesiek
wiesiek 6.09.2017, 23:39
Zabolało to cię kakao. Nie broń decyzji o wyborze derektorki bo miasto już huczy. Pisząc twoim cieniutkim językiem "nareszcie coś się dzieje w mieście" urzędniczku.
kiling me softly
kiling me softly 6.09.2017, 14:52
To dawaj Lucy nich tu przyjedzie TVN alboPolsat
Obywatel
Obywatel 6.09.2017, 16:27
No i co jakby telewizja pezyjechała to znowu prezydent list by napisał bo nie mieliby odwagi stanąć przed kamerą !!!!!
Pensje po 10 tysiecy na łapę brac to bez wstydu a jak wyjasnić przed kamerą to nie ma nikogo ?
gość
gość 6.09.2017, 14:24
Jak to na urlopie zdrowotnym ?, co to za przywilej ?, a podobno nauczyciele mają tak źle !!!! reszta narodu zasuwa aż furczy i nie ma takich przywilejów, jak to faktycznie jest ?
lol
lol 6.09.2017, 13:33
I bardzo dobrze że jest osoba nie z tej szkoły. Pewnie te dwie co nie wygrały konkursu teraz biegają.? Jakie kompetencje miały aby teraz podważać innych.? w tej oświacie jest coś nie tak. Pracownicy wybierają dyrektora? Gdzie tak jest?
tonci balcić
tonci balcić 6.09.2017, 14:55
Powinny cię lolku te Panie podać o zniesławienie, no chyba, że masz dowody a nie sądzę. Drogie Panie do dzieła i niech się okaże kto rzuca na prawo i lewo oskarżenia.
mieszkaniec
mieszkaniec 6.09.2017, 12:40
spełnienie marzeń sióstr ? czy ? .... dwie siostry od 1 września zostały dyrektorkami placówek oświatowych ???????????????????
bbb
bbb 7.09.2017, 19:52
Dokładnie.
ccc
ccc 6.09.2017, 16:51
dokładnie tak:) , 2 siostry
GOŚĆ
GOŚĆ 6.09.2017, 12:27
DWIE SIOSTRY PRZEDSZKOLANKI Z NR 5 ZOSTAJĄ DYREKTORAMI ?- JEDNA W PRZEDSZKOLU, DRUGA W SZKOLE ??
obi
obi 7.09.2017, 11:43
widać to przedszkole to dobra odskocznia do kariery :)
qaw
qaw 6.09.2017, 16:52
dokładnie, tak jak piszesz, dziwny zbieg okoliczności
jaki
jaki 6.09.2017, 11:39
Tak to jest jak się bierze kogoś z łapanki. Już po pierwszym nie rozstrzygniętym konkursie gdyby Prezydent powołał własnego kandydata , lub powołał na rok jednego z wicedyrektorów nie mielibyśmy teraz takiego cyrku. Czy ktoś poniesie za to jakiekolwiek konsekwencje wątpię
walczący z systemem
walczący z systemem 6.09.2017, 13:31
"Chciałbym, aby również nauczyciele PSP Nr 4 dali nowej pani dyrektor coś w rodzaju "kredytu zaufania", zwłaszcza ci, którzy brali udział w konkursach i dzisiaj głośno na forum publicznie artykułują swoje niezadowolenie i obawy" - mówi prezydent. No pięknie , pięknie jak pan prezydent taki wszechwiedzący to może niech poda którzy to nauczyciele brali udział w konkursach i w jaki sposób oraz na jakim forum artykułują swoje niezadowolenie. Nieładnie prezydencie, oj nieładnie.
bigi
bigi 6.09.2017, 12:16
To jest ta przejrzystość, o której było tyle gadania przed wyborami? Drugi raz się ludzie na to nie nabiorą! I bardzo dobrze, że GK o tym napisała bo tak to by się społeczeństwo o tym nie dowiedziało. Brawo Brawo Brawo
Teraz to panowie prezydenty powinni podać opinii publicznej jakie kryteria decydowały o wyborze kandydatki (krótko mówiąc w czym była lepsza od innych).

Pozostałe