Piątek, 20.07.2018, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Najnowsza Gazeta Kociewska już w Twoim kiosku!

  • 9.08.2017, 09:52 (aktualizacja 09.08.2017 10:06)
  • Admin admin
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Twoim kiosku!

Kierowca doznał poważnych obrażeń
W niedzielę, 6 sierpnia, w godzinach popołudniowych dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem motocyklisty w miejscowości Kamienna Karczma. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe.

 

Wybiła godzina „W” - 1 sierpnia w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego punktualnie o godz. 17.00 w tzw. godzinę „W” w naszym mieście zawyły syreny. Mieszkańcy, harcerze i władze miasta przy Pomniku Poległych i Pomordowanych Harcerzy pieśniami powstańczymi uczcili pamięć sierpniowych wydarzeń 1944 roku.

O włos od tragedii! - Jedna osoba została poszkodowana w wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 214 w miejscowości Lubichowo. Ratownicy udzielili poszkodowanej osobie pomocy medycznej i zabezpieczyli teren działań. Dalsze czynności na miejscu zdarzenia prowadziła policja.

Byli w Warszawie po obwodnicę dla Starogardu - We wtorek, 8 sierpnia, w Ministerstwie Infrastruktury w Warszawie odbyło się spotkanie z ministrem Kazimierzem Smolińskim w sprawie obwodnicy Starogardu Gdańskiego. Stolicę Kociewia reprezentowali prezydent Janusz Stankowiak, zastępca prezydenta Przemysław Biesek-Talewski oraz przedstawiciele Społecznego Komitetu Budowy Obwodnicy w osobach Zenona Sobieckiego i Edwarda Sobieckiego.

5 zastępów straży pożarnej zmagało się z pożarem lasu i upałem - Łącznie pięć zastępów straży pożarnej walczyło z dwoma pożarami na terenie leśnictwa Leśna Jania. Akcja miała na celu sprawdzenie gotowości strażaków ochotników.

Niedoszły samobójca wisiał na rękach trzymając się dachu - Szybka reakcja policjantów z Pelplina przyczyniła się do uratowania życia 53-letniemu mężczyźnie, który chciał skoczyć z dachu budynku. Mundurowi współdziałając z innym mężczyzną natychmiast ruszyli na ratunek i wciągnęli na dach niedoszłego samobójcę, który wisiał na zewnątrz trzymając się rękami za krawędź dachu. 53-latek został przewieziony do szpitala.

"To po prostu zwykły brak przyzwoitości" - W miniony wtorek Koło Platformy Obywatelskiej RP w Starogardzie Gd. wydało oświadczenie dotyczące starogardzkiej obwodnicy. Jego treść znajdziecie na naszym portalu Kociewiak.pl. Prezydent miasta nie pozostawił tego bez odpowiedzi.

Są utrudnienia na drodze do Gdańska - 7 sierpnia ruszyły roboty drogowe na odcinku Godziszewo – Kokoszkowy. Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, na wspomnianej trasie obowiązuje ruch wahadłowy. Podobnie sytuacja ma się z nieco innym odcinkiem tej samej trasy, ze Straszyna do Gdańska, gdzie dla usprawnienia przejazdu wprowadzono objazdy.

Są pieniądze na szkolenia pracowników - Dzięki środkom pozyskanym z Krajowego Funduszu Szkoleniowego do końca tego roku zrealizowanych zostanie aż 17 szkoleń, w których udział weźmie 210 pracowników Szpitala. Szkolenia dedykowane są zarówno dla personelu medycznego, jak i administracyjnego.  

Kursy zawodowe dla osadzonych - W lipcu, na terenie Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim zakończyły się dwa cykle szkoleniowo-aktywizacyjne w ramach projektu pn. „Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celi ich powrotu narynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności”, realizowane w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Kurs w zawodzie konserwatora powierzchni płaskich oraz pracownika ogólnobudowlanego łącznie ukończyło 24 osadzonych.

Pochwal się swoim balkonem - Masz w sobie fantazję i pasję ogrodnika? Lubisz otaczać się kwiatami i spędzać wolne chwile na powietrzu? Pochwal się swoim ukwieconym balkonem i weź udział w konkursie „Zielony Starogard”. W związku z brakiem rozstrzygnięcia drugiej edycji konkursu podjęta została decyzja o przedłużeniu terminu przyjmowania zgłoszeń do 31 sierpnia.

Wspólne starania o rozwój komunikacji - 24 lipca br. w Smętowie Granicznym odbyło się spotkanie wokół inicjatywy poprawy dostępności komunikacyjnej mieszkańców Powiśla i Kociewia. Przedmiotem spotkania było podpisanie petycji w sprawie zatrzymania wszystkich pociągów klasy IC i TLK na stacji Smętowo oraz Prabuty.

Skorzystaj z darmowych badań - Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Jeśli nie, to zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań. Odbędą się one już 18 sierpnia w Lubichowie oraz w Starogardzie Gdańskim.

Powstał Park Nowe Oblicze - 5 sierpnia oficjalnie otwarty został Park Nowe Oblicze. Poza uroczystym przecięciem wstęgi, na starogardzian czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci mogły wziąć udział w grach, zabawach i konkursach, czy też zrobić sobie zdjęcie ze smerfami, które rozdawały cukierki. Dorośli mogli usiąść przy stoliku w plenerowej kawiarence i posłuchać koncertu zespołu Dwa plus Dwa.

Marzy i zwycięża! - Biega, skacze, czołga się i bez najmniejszego problemu radzi sobie z wielkimi przeszkodami. Bierze udział w biegach przełajowych, a także jest nauczycielką pływania. W swoich pasjach odnosi liczne sukcesy. Obecnie Jagoda Szwarc – bo o niej mowa – zbiera pieniądze na start w biegu OCR World Championships, który odbędzie się w Kanadzie już w październiku.

Deyna Cup Junior 2017 - Klub Sportowy Beniaminek 03 zaprasza na V Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Deyna Cup Junior 2017. Mecze piłki nożnej roczników 2007 i 2008 rozgrywać się będą w dniach 25 – 27 sierpnia na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny w Staropgarzdie Gdańskim. Na uroczyste otwarcie turnieju organizatorzy zapraszają 24 sierpnia.

Wielkie zmiany w Polpharmie - "Kociewskie Diabły" są bardzo dumne ze swojej krótkiej, aczkolwiek bogatej, historii. Z szacunkiem traktują byłych trenerów i zawodników, pamiętają o najważniejszych wydarzeniach z przeszłości.

Zagrają w V lidze - Po raz kolejny KS Beniaminek 03 pokazał swoją siłę i możliwości, które z niej wynikają. Zawodnicy KS Beniaminek 03 swoim zaangażowaniem i ciężką pracą zdobyli sportowy awans do V ligi uzyskując pierwszą pozycję w tabeli. Ten pracowity sezon utwierdził piłkarzy w przekonaniu, że prawdziwą siłą drużyny są ludzie, którzy ją tworzą, a nie środki, którymi dysponuje Klub.

 

 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anty
Anty 18.08.2017, 22:10
Ostatnio Chyła wicestarosta przyjał trend na bycie "honorowym" .Honorowy Obywatel Skorcza ,Honorowy Gosc w Smetowie....
Zblizają sie wybory samorządowe a wiec bez skrupułów lans na całego !!!
Czy on myśli ,ze ludzi na ten banał nabierze ?
HONOROWY TO CZŁOWIEK CO MA HONOR !!!
anty anty
anty anty 21.08.2017, 12:20
Powiem ci tak panie anty nie dość że nabierze, to jeszcze bez najmniejszych problemów wygra z tobie podobnymi! I dobrze!
Pro
Pro 21.08.2017, 13:15
To jakaś czarna przepowiednia ?
Mówi sie ze czarne chmury nad jego głową się zbierają i suweren chce zmian : młodych,zdolnych i trzezwych.
Suweren
Suweren 18.08.2017, 22:22
Czyżby wicek Chyła nie znał przysłowia:
Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka.
ewa
ewa 14.08.2017, 14:48
kto imiennie pilnuje drogowców na kościuszki,nic się nie dzieje - skandal.
zgryz
zgryz 21.08.2017, 12:32
No jak to władze i ich otoczenie zawsze wypisują, że nareszcie coś się dzieje w Starogardzie? To jak to jest ?
Tirowiec
Tirowiec 9.08.2017, 16:36
Od 20 lat Nikt z Włodarzy Palcem nie kiwnął , Samorząd Wojewódzki Marszałek też sprawą obwodnicy Starogardu się nie zajmowali choć wiadomo że jest to jeden z najbardziej obciążonych korytarzy Transportowych o znaczeniu gospodarczym nie tylko dla Starogardu i, Tczewa w kierunki Elbląga całego południowego regionu ,Czas na gdybanie się skończył Gdyby 5 lat temu włodarze i Posłowie z regionu Starogardzkiego i Tczewa wykazali gospodarskie podejście i wykazali konieczność budowy Obwodnicy dziś Rząd PIS nie miałby argumentów na odrzucenie, Władzom Wojewódzkim widać też to nie leżało i chyba nie leży bo za daleko od Gdańska ,żadnego puki co wsparcia w tej sprawie nie widać, w prasie nic na ten temat nie pisano ,Determinacja Obecnego Prezydenta Starogardu jest godna podziwu , Choć jest to zadanie Rządowe, teraz trzeba stanąć w jednym szeregu i starania te skutecznie wesprzeć, sytuacja staje się coraz dramatyczniejsza z miesiąca na miesiąc , aż strach pomyśleć co będzie się działo Zimą , Paraliż miasta to mało i potężne straty ,
wacek
wacek 11.08.2017, 12:55
gdzie są dzisiaj obiecywacze tej obwodnicy - neumann i spółka,na tej obwodnicy się politycznie ślizgali i mieszkańcy ich wybierali - SKANDAL !!!
cix
cix 10.08.2017, 09:40
Za taką kasę jaką pobieraja nasi prezydenci to też bym sobie wycieczki robil do Warszawy Stankowiak około 13, 5 tys zł miesiecznie a jego wiceprezydenci ponad 11 tys m-ce . Bogaci jesteśmy .
obwodnica
obwodnica 10.08.2017, 12:39
Prawda, ale nie sądzę, żeby za swoje tam pojechali. Na przełomie sierpnia i września wicemin. Smoliński będzie miał konfę w Starogardzie na temat obwodnicy i DK22 - warto go godnie przywitać i ugościć. Dokładnie tak, jak sobie na to zasłużył.
wkurzona
wkurzona 10.08.2017, 11:15
I za co oni to dostają? Ej tam radne wypłaty im poobcinać o 30 procent
chloe
chloe 10.08.2017, 05:14
DEterminacja jest godna podziwu? Co ty bredzisz? To jego obowiązek, za to dostaję olbrzymią wypłatę co miesiąc więc łaski nie robi! Co do tego, że trzeba mu pomóc to zgoda bo sam sobie na pewno nie poradzi. Co się natomiast będzie działo zimą to łatwo przewidzieć, no ale prezydent powołał pełnomocnika do tego typu problemów to chłopina będzie musiał sobie radzić.
jeszcze tylko niezadowolony
jeszcze tylko niezadowolony 14.08.2017, 14:36
Starogard- miasto w którym w okresie wakacji nic ale to nic się nie dzieje. To jakiś koszmar. Czy ten orzeł społeczny w końcu zacznie coś robić aby zarobić na to swoje 11tysięcy? Gdzie się człowiek nie ruszy zabawa imprezy itp. A u nas propaganda kwitnie. Przyjechali Niemcy z Diepholz i się podjarali, że rynek jest robiony. Na Boga Miłosiernego kto wymyśla takie tytuły w gazetkach? Czym się tak podpalili, że asfalt zdjęto na Podgórnej? Dobrze że jest Galeria Neptun bo by nie było co robić. A u sąsiadów życie towarzyskie kwitnie.
kasia
kasia 9.08.2017, 14:59
a co dalej z rozliczeniem tatiany neumann,co z jej sprawą sądową,ktoś coś wie ?,czy establiszment zamiata sprawę pod dywan ???
SP
SP 10.08.2017, 07:33
zapytaj rzecznika starostwa
grażyna
grażyna 9.08.2017, 20:31
jeden wielki skandal,szkoda tylko tych biednych dzieci...
Rozczarowana
Rozczarowana 9.08.2017, 13:02
Szanowni Państwo, w jakich godzinach fontanna w nowym parku dziala?, może trzeba gdzieś monetę wrzucić, by działała? , przyjechałam wczoraj z dwójką małych dzieci do Starogardu (pociągiem, mieszkam na wsi, więc to prawdziwa wyprawa), by zobaczyć fontannę w parku i zero atrakcji, nic nie działało.
efghij
efghij 9.08.2017, 14:27
To nie jest żaden park. Obok parku to nie stało. Nazwałbym to coś nie Nowe oblicze tylko Jak patrze to krzyczę
Ojciec
Ojciec 9.08.2017, 14:21
W galerii jest fontanna z prawdziwego zdarzenia. Pozdrawiam
k
k 9.08.2017, 13:47
Fontanna jest wyłączona bo się ludzie w niej kąpią podczas upałów.
koń by się uśmiał
koń by się uśmiał 10.08.2017, 08:08
To kiedy ją włączą ? Podczas deszczu jesienią czy podczas śniegu zimą? To jest żenada.
loki
loki 9.08.2017, 14:24
Ha ha ha
J.S.
J.S. 9.08.2017, 13:30
Pierwszy sekretarz - ten postmundurowy w Urzędzie Miejskim pewnie wie w jakich godzinach...
obcy
obcy 9.08.2017, 11:40
A co nasz poseł Kilian też tam był ? no chyba jest tym zainteresowany czy tylko odbieraniem szkół dzieciom .
obwodnica
obwodnica 9.08.2017, 11:14
W Warszawie byli i nic nie załatwili. Jedyny "sukces" to fakt, że 4 osoby pojechały na wycieczkę, zapewne za nasze, a teraz sieją propagandę. To, co można przeczytać na stronie Urzędu Miasta Starogard Gdański, było wiadome już przed całkowicie zbędnym i nic nie wnoszącym wyjazdem, obwodnica nadal nie ma zapewnionego finansowania rządowego, a jak prezydent chciał pogadać ze Smolińskim, to mógł do niego zadzwonić albo złapać go w Tczewie!
chichot
chichot 10.08.2017, 05:19
Przywieźli obwodnicę ale chyba w rulonach ha ha. Będą ją rozwijać na noc jak w Wąchocku?

Pozostałe