Piątek, 20.07.2018, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Usłyszał zarzuty za kradzież rowerów. 17-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności

  • 7.07.2017, 13:34 (aktualizacja 07.07.2017 13:45)
  • Admin admin
Usłyszał zarzuty za kradzież rowerów. 17-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzieże rowerów o łącznej wartości ponad 5 tys. zł. 17-latek został doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty. Funkcjonariusze odzyskali skradzione jednoślady. Część z nich wróciła już do swoich właścicieli. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali mieszkańca Kociewia podejrzanego o kradzieże rowerów. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, sprawca na przełomie czerwca i lipca br. kilkukrotnie kradł pozostawione na klatkach schodowych rowery. Wartość strat powstała w wyniku jego przestępczej działalności oszacowana została na łączną wartości ponad 5 tys. zł.

Policjanci, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu ustalili personalia podejrzanego. W wyniku przeszukania jednego z mieszkań funkcjonariusze zabezpieczyli 5 skradzionych rowerów. Część z nich wróciła już do swoich właścicieli.

Wczoraj śledczy przedstawili w tej sprawie zarzuty dotyczące kradzieży pozostawionych na klatkach schodowych jednośladów.  Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie swoich rowerów przed kradzieżą. Najczęściej giną te pozostawione bez żadnego zabezpieczenia w piwnicach, na balkonach lub klatkach schodowych. Zdarzają się również kradzieże jednośladów pozostawionych „na chwilę” przed sklepem.

Warto pamiętać o sfotografowaniu swojego jednośladu, aby w przypadku jego kradzieży móc przekazać zdjęcie oraz dowód zakupu policjantom. W przypadku kradzieży niezwłocznie należy powiadomić o tym najbliższą jednostkę policji.

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

l
l 8.07.2017, 12:10
Podajcie imię i nazwisko tego delikwenta abyśmy wiedzieli kto wśród nas jest złodziejem.
Adam
Adam 8.07.2017, 14:11
Niestety jest ochrona danych osobowych czy się jest złodziejem czy innym przestepcą.Nie popieram kradzieży, ale czy nie jest tak, że na górze można więcej i to wtedy jest człowiek który zrobił dobry interes a na dole to zwykły złodziej.Niestety prosty człowiek jeśli coś ukradnie w sklepie i nie tylko napiszą o nim w internecie i w gazecie a o aferach cicho sza.Także uważam, że za takie czyny powinno się udostępniać imię i nazwisko do mediów ale na to musi być zmiana prawa szczególnie dla tych co odebrali komuś życie morderca albo alkoholik czy narkoman który kierował autem i pozbawił kogoś życia.Same afery amber.g , kamienice i inne mają świetnych adwokatów, nie stawiają się na komisje, mają amnezje i nic się nie dzieje im.
Eh
Eh 7.07.2017, 20:51
Jak dostanie miesiąc zamiatania koło OSIRu i 2 tygodnie wizyt pani kurator na kawkę to będzie i tak dużo....
asd
asd 7.07.2017, 14:17
Interwencja na Kosciuszki :)

Pozostałe