×
Piątek, 20.04.2018, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Seryjny morderca wyjdzie na wolność? Sąd skrócił wyrok Wampira z Bytowa

Seryjny morderca wyjdzie na wolność? Sąd skrócił wyrok Wampira z Bytowa
Leszek P., okrzyknięty mianem Wampira z Bytowa, może wyjść na wolność jeszcze w tym roku. Uprawomocnił się wyrok sądu w Słupsku, który skraca o dwa lata karę mordercy i gwałciciela. Seryjny morderca odsiaduje swój wyrok w starogardzkim areszcie.

Leszek P. został skazany za zabójstwo jednej kobiety, lecz przed procesem przyznał się aż do 67. W trakcie rozprawy odwołał jednak wyjaśnienia. Wampir z Bytowa został skazany na karę 25 lat pozbawienia wolności.

Początkowo seryjny morderca miał wyjść na wolność w 2019 roku, lecz Sąd w Słupsku skrócił jego karę o dwa lata.
W trakcie przeglądania akt oskarżonego okazało się, że zabójca przed wyrokiem za zamordowanie 17-letniej Sylwii z Darłowa odsiedział wcześniej karę 2 lat za gwałty. Tym samym sąd zgodnie z przepisami zadecydował o wydaniu wyroku łącznego, który skrócił karę o dwa lata.

Jest jednak szansa, że skazany nie wyjdzie tak szybko na wolność. Dyrektor Aresztu Śledczego złożył w sądzie wniosek o uznanie Leszka P. za osobę szczególnie niebezpieczną.
Sąd Okręgowy w Gdańsku powołał biegłych, którzy badają opinie więziennych psychiatrów.
– Dyrektor jednostki wystąpił o uznanie skazanego za osobę stwarzającą zagrożenie – mówi mjr Zbigniew Miszczak. – Potwierdzam, że Leszek P. jeszcze w tym roku może opuścić mury więzienia – wyjaśnia zastępca dyrektora Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim.

 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Antek
Antek 2.03.2017, 19:13
Tylko u nas jest to możliwe.
andre
andre 27.02.2017, 21:57
A dla czego nie jest w jak w USA, za każde morderstwo dożywocie? Czytając uzasadnienie odniosłem wrażenie że nie ważne ile ofiar kara może być tylko jedna i to łączna. Szkoda że z mandatami tak nie jest, dokładają ile się da. Nie mam akurat z tym problemu ale niestety tak jest.
Ważka
Ważka 1.03.2017, 08:13
Po amnestii w latach 90, nowy kodeks karny nie przewidywał kary większej niż 25 lat. Prawo nie działa wstecz
Kociewiak
Kociewiak 28.02.2017, 07:05
Bezwzględni i seryjni mordercy powinni być karani jak ktoś już napisał jedyna karą jaka powinna być dla nich.Co ty człowieku porównujesz Polske do USA,ludzie chcą sprawiedliwości dla takich bestialskich zachowań wielokrotnych morderców.Ktoś w ogóle pomyślał ile kosztuje utrzymanie takich ludzi w wiezieniu do końca życia?, Podobno pare tyś miesięcznie.Uczciwi ludzie po latach ciężkiej pracy maja głodowe emerytury i renty nie stać ich na podstawowe rachunki, produkty żywnościowe oraz leki.Rodzice zbierają w necie pieniądze na operacje swojego dziecka lub kosztowne leczenie, a ludzie wyja z bólu bo mają zaawansowanego raka a pieniedzy nie ma bo państwo nie da bo woli utrzymywać takich jak ten w artykule.
.
. 27.02.2017, 16:28
No przynajmniej jest jedna atrakcja turystyczna w Starogardzie.
18-latka
18-latka 27.02.2017, 15:38
Za malo zlego narobil? Ile jeszcze kobiet ma zgwalcic i zabic?! U***ic mu przyrodzenie i smierc glodowa :))
.,
., 27.02.2017, 15:01
Do czego to doszło, żeby uczciwi ludzie obawiali się wyjścia na wolność takiego kogoś.Prl może nie był idealny, ale za zabójstwo była jedyna i słuszna kara.Teraz idziemy do przodu jesteśmy w Europie i tacy ludzie są na utrzymaniu porządnych podatników, często do końca życia.Facet z Norwegii który pozbawił życia tyle osób bez mrugnięcia okiem w wiezieniu jeszcze ma wielkie wymagania.

Pozostałe