Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Bezpieczna droga do szkoły

  • 25.09.2018, 08:50
Bezpieczna droga do szkoły
Od ponad 3 tygodni uczniowie uczęszczają do szkół. Oznacza to, że na drogach prowadzących do placówek pojawiło się mnóstwo dzieci. Aby uniknąć wypadków i sytuacji niebezpiecznych, w Starogardzie Gdańskim zorganizowano akcję „Bezpieczna Droga do Szkoły”.

W ramach wspólnego projektu Straży Miejskiej i Komendy Powiatowej Policji odbywają się spotkania z uczniami szkół podstawowych. Dzieci mają na nich okazję przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego i dowiedzieć się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.
Takie spotkania są ważne szczególnie dla pierwszoklasistów. 11 września z uczniami pierwszych klas Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II spotkał się też zastępca prezydenta miasta ds. społecznych Maciej Kalinowski. Wspólnie z dyrektorem Ryszardem Hapońskim oraz nauczycielkami rozdawał odblaskowe worki do butów i opaski. 
– Dzisiaj dostajecie od nas odblaski. Noście je ze sobą zawsze – mówił wiceprezydent Maciej Kalinowski. - Dni są teraz coraz krótsze. Szybko robi się ciemno, a one sprawią, że będziecie widoczni na drodze. Kierowcy z daleka będą mogli Was zobaczyć. Pamiętajcie o tym – tłumaczył. 
 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas ciszy wyborczej wyłączona została możliwość komentowania pod artykułami.

Pozostałe