Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Wspólnie posprzątajmy okolicę

  • 21.09.2018, 04:25
Wspólnie posprzątajmy okolicę
Rozpoczyna się finał jubileuszowej 25. edycji akcji „Sprzątania Świata – Polska”. Wielkie sprzątanie Starogardu Gdańskiego odbędzie się w weekend 21-23 września 2018 r. Tym razem akcji przyświeca hasło „Akcja – segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.

Zapraszamy wszystkie przedszkola, szkoły, ośrodki, instytucje, które jeszcze nie zadeklarowały swojego udziału oraz każdego mieszkańca do włączenia się w akcję „Sprzątanie Świata – Polska” 2018. Przez trzy dni od piątku 21 do niedzieli 23 września będziemy wspólnie sprzątać miasto. Po raz kolejny razem postaramy się, aby nasze najbliższe otoczenie stało się czystsze i piękniejsze. Do udziału w akcji szczególnie zachęcamy wspólnoty mieszkaniowe i sąsiedzkie. „Sprzątnie Świata” to doskonała okazja do spotkania się i wspólnej pracy dla dobra wszystkich mieszkańców. Powakacyjne porządki przydadzą się trawnikom, skwerkom, a i niejednemu osiedlu.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

Dla wielu osób – szczególnie dla dzieci i młodzieży będzie to też okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat efektywnej segregacji śmieci oraz dostrzegania w odpadach ich surowcowego potencjału. Celem tegorocznej edycji jest właśnie wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Ale jest to istotne także ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata, w roku 2020.

Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a musimy w ciągu dwóch lat zacząć zbierać ich, poprzez selektywną zbiórkę, trzykrotnie więcej! Segregacja odpadów jest także jedną z podstaw Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Circular Economy), którą wdrażają Polska i wszystkie inne państwa Unii Europejskiej.

Organizatorami akcji na terenie Starogardu są Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe. Z ramienia UM akcję koordynuje Wydział Ochrony Środowiska. Wszystkie osoby, które zadeklarowały udział w starogardzkim sprzątaniu świata zapraszamy na ulicę Zblewska 18 po odbiór worków i rękawic jednorazowych. Wszystkich, którzy taką deklarację chcą dopiero złożyć, do zgłaszania udziału osobiście przy ul. Zblewskiej 18 lub telefonicznie pod numerem 58 56 137 78.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas ciszy wyborczej wyłączona została możliwość komentowania pod artykułami.

Pozostałe