Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

12 kandydatek i tylko jedna korona

  • 14.07.2018, 09:59
12 kandydatek i tylko jedna korona
Na jeden dzień Gniew stał się polską stolicą piękna - bursztynowego piękna. Wybory Bursztynowej Miss stały się już tradycją i na stałe wpisały w kalendarz imprez miejskich. Zarówno dziewczęta jak i organizatorzy przyznają, że ładniejszej i bardziej reprezentacyjnej scenografii nie mogli sobie wymarzyć.

Po raz kolejny na zamku w Gniewie można było podziwiać piękne kobiety w ramach wyborów Bursztynowej Miss Lata 2018. 7 lipca br. panie z całej Polski zjechały na Kociewie, by w średniowiecznych murach zaprezentować swoje wdzięki i walczyć o koronę najpiękniejszej. 

Niczym kolorowe ptaki...
Imprezę poprowadził Krzysztof Andruszkiewicz, który po przywitaniu gości zaprosił na scenę 12 kandydatek. Każda część została podzielona na prezentacje, które przedstawiały inną choreografię oraz stylizacje. Podczas pierwszej panie pokazały swoje piękno ubrane na ludową nutę. Choć nieco zdenerwowane i onieśmielone, przeszły po scenie niczym zawodowe modelki. Dziewczęta dawały z siebie wszystko, by zachwycić jury oraz publiczność, do której należało wyłonienie Miss Publiczności. Po prezentacji, by ostudzić nieco emocje, na scenę weszła Ewa Herman. Gdańska skrzypaczka zagrała utwory nie tylko z gatunku muzyki poważnej, ale też pop czy filmowej, umilając przerwy pomiędzy występami kandydatek. Następnie znów pojawiły się dziewczęta, tym razem ubrane w kolorowe spódniczki. Prezentowały się w nich niczym kolorowe ptaki. Kolejna część prezentacji była niecodzienna, bo choć uczestniczki wyszły w strojach kąpielowych, to miały na sobie... płaszcze przeciwdeszczowe, a w rękach parasolki. Jakby tym sposobem chciały odgnić deszcz znad zamkowego wzgórza. 

23-latka zwyciężczynią
Kandydatki, tym razem ubrane w stroje sportowe, jeszcze raz przeszły po wybiegu, by zaprezentować się jury, które za chwilę miało decydować o koronie. Po krótkiej naradzie ogłoszono wyniki. Panie, tym razem w sukniach wieczorowych, czekały na werdykt. I tak, II wicemiss została kandydatka nr 8 - osiemnastoletnia Aleksandra Werner z Suchowoli. I wicemiss - mieszkanka Starogardu Gdańskiego - Wiktoria Seń. Bursztynową Miss Lata Gniew 2018 została kandydatka z nr 9, Klaudia Mrozińska z Koziegłówek (woj. śląskie). 23-latka skończyła studia licencjackie z ochrony zdrowia, obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Na co dzień pracuje jako fotomodelka, jest też „podprowadzającą” żużlowców częstochowskiego Włókniarza. Miss Publiczności zdobyła dziewczyna z nr 2 - Weronika Laskowska (Daleszyce). To ona najbardziej przypadła do gustu zgromadzonej publice. Dodatkowo wylosowała trzy kupony z nagrodami, które powędrowały Stanisława Wodzaka, Ewy Koczkor oraz Patryka Rakowskiego. Organizatorem wyborów było Impresario – Przedsiębiorstwo artystyczne Imprez Artystycznych. 
 

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas ciszy wyborczej wyłączona została możliwość komentowania pod artykułami.

Pozostałe