×
Piątek, 16.11.2018, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej BAZUNA

  • 27.06.2018, 09:40
Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej BAZUNA
Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej Bazuna od roku 1971 organizowany jest nieprzerwanie przez Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej „FIFY”, od roku 2005 także przez Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne „Bazuna”. Jest jedyną w Polsce imprezą tego typu z założenia wędrującą – od pierwszych edycji w gdańskim klubie „ŻAK” poprzez tzw. cykl zamkowy (Gniew, Malbork, Kwidzyn) po przeglądy z lat ostatnich odbywające się w Trójmieście i jego szeroko pojętych okolicach. W tym roku ta wyjątkowa impreza zawita do Owidza! Wydarzenie odbędzie się w dniach od 29 czerwca do 1 lipca.

Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY” oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne „Bazuna” zapraszają na 46. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej „Bazuna”, który odbędzie się w Owidzu już pod koniec czerwca. 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

Festiwal wielokrotnie nagradzany 
Bazuna jest uznanym w Polsce przeglądem, jednym z najstarszych organizowanych do dnia dzisiejszego, prezentującym szeroki krąg piosenki studenckiej. Laureaci BAZUNY często zdobywają nagrody (w tym główne) innych, także bardziej znaczących ogólnopolskich przeglądów i festiwali. Występują oni w specjalnych koncertach – prezentacjach, zarówno jednorazowych, jak i cyklicznych (odbywające się od lat cykle koncertowe m.in. w ramach gdańskiego Jarmarku Św. Dominika, przed laty w Kazimierzu Dolnym, w Toruniu i Elblągu). Nazwa przeglądu Bazuna poprzez jego laureatów, obecna jest przez cały rok w różnych miejscach kraju, także poza studencką sceną.
- Celem imprezy jest prezentacja i popularyzacja dobrych, miłych dla ucha piosenek, zachęcanie słuchaczy do wspólnego śpiewania, przekonanie, że życie z piosenką jest radośniejsze, weselsze, bardziej kolorowe – we wszystkich czterech porach roku – mówi Janusz Wikowski, rzecznik „Bazuny”, członek Komitetu Organizacyjnego. - Na scenie zaprezentują się autorzy, muzycy – reprezentujący środowiska studenckie z całego kraju, zarazem czynni turyści. Wykonania piosenek na scenie mają charakter konkursowy i zarazem promujący plenerowe turystyczne śpiewanie podczas wędrówek, wypoczynku, biesiad przy ognisku. Zapraszamy miłośników łagodnej muzyki – zachęca do wzięcia udziału w imprezie. 

Bazuna dobra dla wszystkich 
Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Warto się wybrać na tegoroczną „Bazunę” z przyjaciółmi, z rodziną. Piosenka bowiem nie zna granic wiekowych i łagodzi nastroje. Jest to imprezy dla tych, którzy lubią wypoczynek i zabawę na łonie natury, przy wyjątkowej muzyce.
– Mamy nadzieję, że tegoroczna „Bazuna” wyłoni nowe przeboje, pozwoli ujawnić talenty muzyczne nie tylko wśród młodzieży akademickiej – mówi Marek Skowronek, szef Komitetu Organizacyjnego „Bazuny”. – Udział w konkursie ma bowiem charakter otwarty. I tak jak w bogatej historii „Bazuny” nominacje konkursowe będą zachętą i bodźcem do dalszego artystycznego rozwoju oraz konstruowania autorskiego programu.
- Program tegorocznego przeglądu jest bardzo bogaty. Do występów w koncertach pozakonkursowych zaprosiliśmy krajową czołówkę wykonawców piosenki turystycznej i studenckiej. Mamy nadzieję, że udział znanych artystów, przed laty zdobywających laury „Bazuny”, cieszyć się będzie wielkim zainteresowaniem publiczności – miłośników dobrej, pogodnej muzyki – podsumowuje. 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe