sobota, 27 kwietnia 2024 14:24
Reklama
Reklama

Najpierw próba wtargnięcia pod jadący autobus, następnie skoczenia z mostu do rzeki...

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, 7 marca br., ok. godz. 19.30, w Starogardzie Gdańskim. Trzech funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku wracało jednym autem po służbie do swoich domów. W pewnej chwili na moście przy ul. Hallera mundurowi zauważyli mężczyznę, który wychylał się przez balustradę i próbował wyrwać się kobietom, które go przytrzymywały...
Najpierw próba wtargnięcia pod jadący autobus, następnie skoczenia z mostu do rzeki...
fot. poglądowe

Mundurowi bez chwili wahania zatrzymali auto i natychmiast pospieszyli z pomocą. Dzięki natychmiastowej reakcji przechodniów i świadków zdarzenia oraz skutecznej interwencji cała sytuacja dobrze się skończyła. Mężczyzna trafił do szpitala, tam został otoczony opieką medyczną.

Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu i jak się okazało, chwilę wcześniej próbował wtargnąć na jezdnię przed jadący autobus.

- Postawa naszych kolegów Przemka Libery, Jakuba Wydrowskiego i Szymona Darsznowskiego to przykład, że służba nie kończy się po wyjściu z jednostki czy komendy, a trwa całą dobę. Nawet w czasie wolnym od służby reagujemy na łamanie prawa, zakłócenia porządku i bezpieczeństwa publicznego, ratujemy ludzkie życie — często z narażeniem własnego. Pomagamy i Chronimy! - przekazał rzecznik KPP w Starogardzie Gd.

- Apelujemy również o właściwą reakcję i natychmiastowe informowanie służb w przypadku zauważenia osób znajdujących się w okolicznościach zagrażających życiu. 

Jeżeli Ty potrzebujesz pomocy, zajrzyj na stronę: https://pomorskiedlaciebie.pl Jest to portal wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia koniecznie zadzwoń na numer alarmowy: 112. Pomocy, można szukać również pod niżej wymienionymi numerami:

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111,
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123,
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212.

PAMIETAJ, NIE WSTYDŹ SIĘ SIĘGNĄĆ PO POMOC!

 


Podziel się

Reklama