Wtorek, 25.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
JYSK Starogard
JYSK Starogard
JYSK Starogard

Sesja ciążowa – gdzie najlepiej ją wykonać?

  • 17.07.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Sesja ciążowa – gdzie najlepiej ją wykonać?
Sesje ciążowe z każdym rokiem stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju. To idealny prezent dla przyszłych rodziców, który będzie pamiątką na całe życie. Sprawdź czy warto się na nią zdecydować i, gdzie najlepiej ją wykonać.

Nowa moda, nowy prezent

Z pewnością nie każda z was słyszała o „baby shower”. Jest to bardzo świeży zwyczaj, który przybył do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Baby shower to nic innego, jak przyjęcie dla przyszłej mamy, które organizowane jest przez najbliższe jej kobiety (mamę, teściową, przyjaciółki). Główną ideą baby shower jest obdarowywanie przyszłej mamy prezentami, głównie są one związane z macierzyństwem (śpioszki, pampersy, itp.). Są to prezenty dość popularne, dlatego jeżeli chcemy zaskoczyć przyszłą mamę czymś nieszablonowym, możemy zdecydować się na inną niespodziankę. Dobrym wyborem jest zamówienie sesji ciążowej, która będzie miłą pamiątką.

Sesja ciążowa w skrócie

Sesja ciążowa to nic innego, jak fotograficzna sesja zdjęciowa, której główną bohaterką jest przyszła mama i jej jeszcze nienarodzone dziecko. Często zdarza się, że zamienia się ona w sesję rodzinną, w której udział biorą mąż/ojciec dziecka oraz ich starsze pociechy. Jednak przede wszystkim, chodzi o to, by uchwycić piękno kobiety w ciąży i na zawsze mieć pamiątkę z tego okresu. Zwłaszcza, że ciążą nie zdarza się zbyt często, a nie każdy z nas ma tak duże umiejętności fotograficzne, by samemu zrobić dobre i ciekawe zdjęcie. W tym miejscu zróbmy pauzę i przejdźmy do głównego zagadnienia, czyli wyboru miejsca, w którym odbędzie się sesja ciążowa.

Sesja ciążowa – różne miejsca wykonania

Sesje fotograficzne mogą być wykonywane w różnych miejscach, sesja ciążowa nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Możemy je podzielić na trzy główne kategorie: sesja domowa, sesja plenerowa oraz sesja studyjna. Tutaj warto zwrócić uwagę, że tą ostatnią nie każdy fotograf wykona, bowiem nie wszyscy mają swoje własne studio. Wielu z nich pracuje „z doskoku” i wciąż nie ma własnego studia. Jednak, gdy mowa o sesji ciążowej, najlepiej skupić się na sesji domowej lub plenerowej. Oczywiście sesję na świeżym powietrzu najlepiej jest wykonywać w miesiącach letnich. Zimą, gdy przyszła mama jest opatulona grubym kożuchem, zdjęcia nie podkreślą jej brzuszka ciążowego. Dlatego, gdy chcemy mieć ładne zdjęcia na łonie natury, lepiej wykonać sesję ciążową latem. Z kolei dom, to uniwersalne miejsce, które sprawdzi się, niezależnie od pory roku i pogody za oknem. Jedyną jego wadą jest, w przypadku małych mieszkań, brak przestrzeni, co wymusza na fotografie i przyszłych rodzicach elastyczność.

Grupa Tipmedia
Podziel się: