Zakup używanego samochodu kempingowego. Najistotniejsze kwestie

  • 14.06.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Zakup używanego samochodu kempingowego. Najistotniejsze kwestie
Zakup samochodu kempingowego to poważna inwestycja – nawet jeżeli jest to auto w wersji używanej. Warto zatem mieć na uwadze, że w przypadku tych pojazdów istnieje kilka specyficznych kwestii, na które zwraca się uwagę, dokonując przeglądu danego modelu.

Wakacje na pokładzie samochodu kempingowego to marzenie niejednego globtrotera. Taka przygoda jednak nie może obyć się bez poważnej inwestycji w odpowiedni pojazd. Jej ciężar na szczęście można łatwo zmniejszyć, decydując się na kupno pojazdu, który ma już trochę kilometrów na liczniku. Co przy takim zakupie jest szczególnie istotne?

Podwozie – wrażliwy punkt
Samochody kempingowe przez większość czasu użytkowania zabierane są w miejsca znajdujące się w oddaleniu od szeroko pojętej cywilizacji. W związku z tym ich podwozia często ulegają przedwczesnemu zużyciu oraz korozji, wynikających z podróżowania po bezdrożach czy regionach o podwyższonej wilgotności powietrza (np. wybrzeża)(https://www.aa.co.nz/cars/motoring-blog/what-to-look-for-when-buying-a-used-motorhome/). Warto zatem przed zakupem dokładnie sprawdzić stan podwozia, aby oszczędzić sobie w podróży nieprzyjemnych niespodzianek.

Sprawdź lodówkę – i nie tylko
Kupując samochód kempingowy, liczymy na komfortową podróż w pojeździe z wszelkimi istotnymi udogodnieniami. Warto zatem sprawdzić, jak owe udogodniena się sprawują. Przetestowanie takich części wyposażenia jak lodówka, elektryka czy kuchenka to wręcz obowiązek, jeżeli na poważnie zastanawiamy się nad kupnem danego egzemplarza. Oglądając wnętrze, najlepiej mieć też oko na wszelkiego rodzaju przeciekającą hydraulikę wewnętrzną. Osoby szczególnie ostrożne mogą dodatkowo pokusić się o rozważenie dodatkowych środków bezpieczeństwa w rodzaju specjalistycznego ubezpieczenia. Nie wszystkie agencje ubezpieczeniowe je oferują, ale na zachodzie rozwiązanie znane jako motorhome insurance zdobywa coraz większą popularność (dzięki firmom takim jak nphttps://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/).

Kupno samochodu kempingowego to poważna inwestycja, która jednak ma szansę opłacić się na całe lata. Warto więc przemyśleć zakupu i dokładnie sprawdzić oferowany przez handlarza używanymi samochodami model, który wpadł nam w oko.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: