Jak działają kalkulatory OC bez podawania danych?

  • 12.08.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Jak działają kalkulatory OC bez podawania danych?
Szukasz korzystnej oferty ubezpieczenia samochodu? Wykorzystaj kalkulator OC, aby szybko i wygodnie dotrzeć do propozycji wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Nie obawiaj się – nie musisz podawać szczegółowych danych o sobie. Sprawdź, jak działa takie narzędzie i na jakiej podstawie dokonuje kalkulacji.

Wysokość składki szacowana jest na podstawie ryzyka ubezpieczeniowego. Składają się na nie między innymi: wiek kierowcy, doświadczenie w prowadzeniu pojazdów, rocznik samochodu, pojemność silnika, marka auta, miejsce zamieszkania. I właśnie w oparciu o takie informacje działa niejeden kalkulator OC dostępny np. pod adresem http://kalkulatorubezpieczen.net.pl/.

Jakich danych nie trzeba podawać w kalkulatorze OC?

Do wyliczenia wysokości składki OC nie są potrzebne takie dane jak:

  • imię i nazwisko kierowcy,
  • PESEL kierowcy,
  • dokładny adres zamieszkania,
  • numer rejestracyjny pojazdu,
  • numer VIN samochodu,
  • numer poprzedniej polisy,
  • numer telefonu,
  • adres mailowy.

Bez takich informacji kalkulator jest w stanie oszacować wysokość składki u większości ubezpieczycieli. Niektóre towarzystwa zastrzegają sobie jednak możliwość podania ceny wyłącznie wtedy, gdy ubezpieczający poda więcej danych. Jeżeli jednak użytkownik nie ma takiego życzenia, nie otrzyma po prostu wyceny od tych kilku ubezpieczycieli.

Jak działa kalkulator OC?

Kalkulator OC działa na prostej zasadzie – wystarczy wypełnić formularz, odpowiadając na konkretne pytania. Cała procedura zajmuje zaledwie kilka minut. Po zaakceptowaniu wszystkich zgód, użytkownik otrzymuje informację zwrotną. Są to przykładowe oferty towarzystw ubezpieczeniowych, które zostały przygotowane na podstawie ryzyka ubezpieczeniowego.

Czy warto korzystać z kalkulatora OC bez podawania danych?

Zastanawiasz się, czy jest sens korzystania z kalkulatora OC bez podawania danych osobowych? Oczywiście, że tak – potwierdzają to informacje zawarte w artykule dostępnym na https://ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator-oc-bez-podawania-danych-jak-to-dziala/.

Korzystając z takiego narzędzia, masz rozeznanie w kwestii cen obowiązkowego ubezpieczenia. Wiesz, do którego towarzystwa się udać, aby wykupić polisę. Nie musisz przy tym tracić czasu na samodzielne poszukiwanie ofert i ich analizowanie. Oszczędzasz przy tym sporo pieniędzy – różnice wynoszą nawet kilkaset złotych.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: