Wtorek, 25.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
JYSK Starogard
JYSK Starogard
JYSK Starogard

Odzyskiwanie odszkodowań za mieszkania

  • 03.01.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Odzyskiwanie odszkodowań za mieszkania
Odzyskiwanie odszkodowań to proces, który w Polsce zyskuje coraz większą popularność. Wynika to głównie z faktu, że zwiększa się świadomość Polaków odnośnie do swoich praw. Dowiedz się, jak przebiega odzyskiwanie odszkodowań w przypadku zdarzeń na nieruchomości.

Co powinno zawierać oświadczenie sprawcy

Kiedy dojdzie do zdarzenia ubezpieczeniowego, należy zadbać o spisanie oświadczenia sprawcy. W takim wypadku pobieramy nie tylko dane samych uczestników. Najistotniejsze jest wylegitymowanie samego sprawcy. W oświadczeniu powinny się znaleźć także dane polisy ubezpieczeniowej. Należy tutaj zadbać nie tylko o samym numer, ale także nazwę towarzystwa. Dla procesu zgłoszenia szkody niezwykle istotne są także okoliczności zdarzenia. Nawet kilkuzdaniowy opis sytuacji może nam bardzo pomóc, szczególnie jeśli będzie potrzebne odzyskiwanie odszkodowania.

Zdarzenia bez sprawcy

Istnieją także zdarzenia, w których teoretycznie nie ma sprawcy. Do takich sytuacji dochodzi najczęściej wtedy, kiedy przyczyną powstania szkody były na przykład zjawiska atmosferyczne. Problem z ustaleniem sprawcy następuje także wtedy, gdy było nim dzikie zwierzę. Czy w takich sytuacjach zawsze musimy naprawić szkodę z własnej kieszeni? Okazuje się, że nie. Z pomocą przychodzą nam towarzystwa ubezpieczeniowe, które pokrywają koszty zdarzeń losowych. Oczywiście wysokość odszkodowania w takim wypadku zależy od wariantu posiadanej umowy.

Odzyskiwanie odszkodowań — kiedy możesz z niego skorzystać

Istnieją także sytuacje, w których w pierwszej kolejności naprawiamy szkodę we własnym zakresie. Z takiego rozwiązania najczęściej korzystamy w przypadku zdarzeń dotyczących mienia lub mieszkania. Wykonały pracę oraz zakupione części dokumentujemy rachunkami i fakturami. W takim wypadku odzyskiwanie odszkodowań zazwyczaj nie jest skomplikowane, gdyż o wszelkich czynnościach informuje nas wcześniej ubezpieczyciel. Z takiego rozwiązania najchętniej korzystamy, wtedy gdy do zdarzenia doszło na przykład z powodu bardzo złych warunków atmosferycznych. Szczególnie w sytuacji globalnego kataklizmu dużo szybciej naprawimy szkodę we własnym zakresie, niż oczekując na wykonanie działań przez ubezpieczyciela.

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług profesjonalistów

Co zrobić w sytuacjach spornych? Przepisy zawarte w polisach nie zawsze są jasne, dlatego warto korzystać z usług profesjonalistów. Pod tym linkiem znajdziesz fachowe wsparcie. Specjaliści w tej dziedzinie pomogą oni nie tylko dopełnić wszystkich formalności z ubezpieczycielem, ale także poinformują, w jakim zakresie odszkodowanie jest należne.

Grupa Tipmedia
Podziel się: