Wtorek, 25.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
JYSK Starogard
JYSK Starogard
JYSK Starogard

Kiedy zdecydować się na badanie stóp?

  • 30.10.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Kiedy zdecydować się na badanie stóp?
Nasz organizm to jedna wielka fabryka. Pracuje dobrze, jeżeli wszystkie jej działy odpowiednio funkcjonują. Niestety, czasem zdarza się, że narzekamy na problemy ze zdrowiem. Jeżeli twoim utrapieniem są nogi, zdecyduj się na badanie stóp.

Zdrowy i chory

Choroba to nie tylko stan, w którym mamy gorączkę, kaszel, katar i leżymy w łóżku. Choć tak jest ona powszechnie definiowana, może mieć zupełnie inną postać. Możemy mieć chore ręce czy nogi. Szczególnie urazy tych ostatnich dają się we znaki. Brak możliwości swobodnego poruszania się to poważny problem. Bolące nogi i stopy zabierają nam przyjemność z codziennych spacerów, uprawiania sportu i mocno ograniczają nasze ruchy. Jednak ból to pewien znak. Sygnał, że coś jest nie tak z naszym ciałem. Niektórzy mówią, że „musi boleć”. Z medycznego punktu widzenia zdecydowanie lepiej jest, gdy nasz organizm daje nam wyraźnie znać, że coś jest z nim nie tak. W takim przypadku warto wykonać badanie stóp, które da nam pełniejszy obraz naszego stanu zdrowia.

Badanie stóp – nie tylko na ból

Jedną z najważniejszych przyczyn, z powodu której powinniśmy wykonać badanie stóp jest oczywiście ból. Jednak nie musimy się zapisywać do ortopedy czy podologa od razu, gdy tylko poczujemy nieco większy ból. Wizyta w gabinecie podologicznym nie jest konieczna po dłuższym spacerze, który dał nam w kość. By badanie stóp mogło potwierdzić lub zaprzeczyć jakimkolwiek zmianom w naszym organizmie, ból powinien być nawracający lub ciągły. Sprawdź pod tym linkiem, jak wygląda badanie stóp. Oczywiście na badanie stóp można, a nawet trzeba się zapisać również w innych przypadkach. Jeżeli jesteś kobietą, która dużo czasu w ciągu dnia spędza w szpilkach lub mężczyzną, który pracuje w ciężkim obuwiu – profilaktyczne badanie stóp jest dla was jak najbardziej wskazane.

Badanie stóp – co po nim?

Badanie stóp to jedno, ale ważne jest również leczenie. A to może być różne w zależności od problemu, jaki trapi nasze stopy. W większości przypadków badanie stóp kończy się wybraniem wkładek ortopedycznych. To tania i prosta forma leczenia, bowiem wystarczy dobrać odpowiednie wkładki, włożyć je w buty i nosić każdego dnia. Jednak w przypadku poważnego zwyrodnienia może się okazać, że konieczne będzie nieco inne leczenie. Uspokajamy, rzadko kiedy zdarza się, by niezbędna byłą operacja, wystarczą jedynie wkładki ortopedyczne oraz odpowiednia rehabilitacja. Tę zaś możemy wykonywać w domu, bez pomocy rehabilitanta. Proste ćwiczenia na stopy wykonywane regularnie pomogą wrócić im do formy i zdrowia.

Grupa Tipmedia
Podziel się: