Poniedziałek, 24.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
JYSK Starogard
JYSK Starogard
JYSK Starogard

Jak prawidłowo wykonać manicure hybrydowy?

  • 04.10.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Jak prawidłowo wykonać manicure hybrydowy?
Paznokcie hybrydowe to kolejny sposób na zaoszczędzenie czasu. Możemy zrobić je u kosmetyczki, ale też nauczyć się wykonywać je samemu. Jak więc za to się zabrać?

Czym jest manicure hybrydowy?

 

Manicure hybrydowy to metoda stylizacji paznokci polegająca na nałożeniu specjalnego preparatu utwardzanego lampą UV. Łączy on w sobie zalety kilku innych technik: lakieru tradycyjnego, akrylowego czy żelowego. Paznokcie hybrydowe są obecnie bardzo popularne, dlatego tak wiele kobiet nauczyło się robić je samodzielnie. W każdym mieście przeprowadzane są kursy i szkolenia z tego zakresu. Co więc jest potrzebne, by móc własnoręcznie wykonać taką usługę? Przede wszystkim musimy zakupić lampę wraz z paletą lakierów. Potrzebujemy nie tylko kolorowego lakieru, ale także podkładowego i nawierzchniowego. Do tego musimy doliczyć jeszcze wszelkie dodatki: patyczki, waciki, pilnik, czy płyn do odtłuszczania paznokcia. Musimy liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych, jednak szybko cała inwestycja będzie mogła nam się zwrócić.

 

Manicure hybrydowy – przebieg zabiegu

 

Całą operację musimy zacząć od odsunięcia lub wycięcia skórek. Robimy to za pomocą metalowego kopytka lub patyczka z drzewa różanego. Następnie musimy odpowiednio zmatowić płytkę paznokcia za pomocą bloku polerskiego. Dopiero wówczas możemy odtłuścić ją za pomocą specjalnego płynu. Gdy wykonamy te kroki, to przystępujemy do nałożenia lakieru podkładowego i umieszczamy go w lampie UV na dwie minuty. Gdy baza się utrwali, możemy nałożyć nasz nowy kolor, który także umieszczamy w lampie na taki sam czas. Kiedy kolor hybrydy się utrwali, czas na ostatnią warstwę lakieru, nawierzchniową. Dzięki niej cała hybryda zostanie utrwalona, a lakier będzie pięknie błyszczał. Po nałożeniu tej warstwy także utwardzamy paznokieć w lampie przez około dwie minuty. Na koniec możemy przesmarować hybrydy odtłuszczaczem. Tak wykonany manicure hybrydowy powinien utrzymać się około dwóch tygodni. Więcej o usłudze przeczytasz tutaj. Manicure hybrydowy jest bezpieczny, gdy wykonuje go osoba wykwalifikowana i doświadczona. Paznokcie są wówczas trwałe. Początkujący są jednak narażeni na błędy. Dlatego najlepiej jest uczyć się na swoich paznokciach. Wykonywanie paznokci hybrydowych nie jest bolesne, jednak pewne błędy mogą doprowadzić do podrażnień lub reakcji alergicznych. Najczęstszym błędem jest zalewanie skórek. Obniża to trwałość hybrydy i może doprowadzić do uczulenia. Innym błędem jest nakładanie zbyt dużych ilości lakieru, co może skutkować zmarszczeniem i odpadnięciem hybrydy. Na szczęście praktyka czyni mistrza i z czasem opanujemy ten zabieg do perfekcji.

Grupa Tipmedia
Podziel się: