Piątek, 21.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Hossa
Hossa
Hossa

Poczuj świąteczny klimat z Dorotą, która „Was urządzi” - recenzja „Dorota Was urządzi na święta”

  • 02.10.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Poczuj świąteczny klimat z Dorotą, która „Was urządzi” - recenzja „Dorota…

Gwiazdę TVN, która pokazuje Polakom ,,co i jak” w kwestii aranżowania przestrzeni i nie marnowania jej, a wykorzystywania nawet tych najmniejszych najlepiej jak się da, kojarzą chyba wszyscy. Tym razem jednak Dorota Szelągowska zabiera Nas w bardzo tematyczną podróż – bajkowy klimat Świąt Bożego Narodzenia, i niezliczoną ilość trików aranżacyjnych, które ze sobą niosą. 

Swoim starym zwyczajem rekomenduje te triki, które pozwolą Nam stworzyć magiczną, świąteczną atmosferę w domu, ale – co ważne – bez rujnowania przy tym domowego budżetu. Co ciekawe, książka ,,Dorota Was urządzi na święta” ma formę przedświątecznego planu, rozpisanego dzień po dniu. 

Taki plan zmyślnie porządkuje przedświąteczne zamieszanie. W ramach planu otrzymujemy triki na własnoręcznie zrobione prezenty czy słodkie ozdoby, oryginalne dekoracje dla całego domu i wyjątkowe pomysły na gwiazdkowe opakowania (by nie powielać schematu czerwonego papieru w zielone choinki, a nawet opakowaniem prezentu pokazać włożoną w niego pracę). 

W okresie świątecznym witryny sklepowe być może nie zachęcają do nadmiernej własnej inwencji twórczej. Na każdym kroku widzimy gotowe rozwiązania, trzeba jednak pamiętać, że gotowe rozwiązania odpowiednio kosztują. Prawda jest jednak taka, że wiele z tego co oferują Nam sklepy powinno być co najwyżej inspiracją do własnych pomysłów. Jest to najlepszy sposób by nie tylko ,,upiększyć” nasze Święta Bożego Narodzenia, ale też wczuć się znacznie głębiej w ich nastrój. 

 

Sprawdź też:

 

- "Dorota Was urządzi na święta” na nieprzeczytane.pl.

 

Co więcej, robiąc wszystko z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym unikniemy  ,,zakupowego szału” na ostatnią chwilę. Mówiąc krótko – to właśnie tego próbuje Nas nauczyć Dorota Szelągowska. Tą polską dziennikarkę, scenarzystkę i projektantkę wnętrz poznałam (niestety nie osobiście) jako córkę Katarzyny Grocholi, z którą to wspólnie napisała książkę ,,Makatka”. Ich relacja zdała się być bardzo interesująca. Później były już tylko TVN’owskie programy typu ,,Polowanie na mieszkanie”. Bardzo przypadły mi do gustu rozwiązania Doroty, zawsze oglądałam program z myślą ,,Fajna babka, wie co robi”. 

Czy ,,Dorota Was urządzi na święta” utwierdziło mnie w tym przekonaniu? Cóż, nie do końca. Po pierwsze już sam tytuł książki brzmi dla mnie nieco… niepoprawnie. Rozumiem, że miał on być nawiązaniem do programu ,,Dorota Was urządzi”, ale ten pomysł jakoś mnie nie chwycił. Zdecydowanie bardziej wolałabym po prostu ,,Dorota urządzi Was na święta”. 

Co do samej treści książki, oczekiwałam trochę bardziej innowacyjnych rozwiązań. Oczywiście czyta się ją miło, wprawia w poczucie, że mamy jakąkolwiek kontrolę nad całym tym świątecznym ambarasem, jednak same triki czy przepisy są po prostu… w porządku. Z drugiej strony dla osoby początkującej w DIY myślę, że ta książka może być dobrym punktem wyjścia, i oferować wiele ciekawych rozwiązań, o których wcześniej nie miało się pojęcia. 

Jak to zwykle bywa – punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla osób bardziej doświadczonych we własnoręcznym przygotowywaniu różnych rzeczy, może nie poleciłabym tej pozycji jako obowiązkowej. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze ,,zrób to sam” – jak najbardziej. Dla fanów Doroty Szelągowskiej – warto sprawdzić samemu.

Recenzja powstała przy współpracy z księgarnią internetową https://www.nieprzeczytane.pl/

Grupa Tipmedia
Podziel się: