Poniedziałek, 24.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
JYSK Starogard
JYSK Starogard
JYSK Starogard

Budujesz domek letniskowy? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

  • 26.09.2018, 13:35
  • Grupa Tipmedia
Budujesz domek letniskowy? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!
Inwestycja budowy domku letniskowego nie należy do najtańszych. Właśnie z tego powodu warto go ubezpieczyć, aby ustrzec się nieplanowanych wydatków z tytułu różnego rodzaju zniszczeń. Ale nie tylko dlatego. Domki letnie często budowane są na terenach niemonitorowanych, w lasach, nad jeziorami czy rzekami, przez co łatwo mogą paść łupem złodziei.

Koszt zakupu działki i wzniesienia konstrukcji może wahać się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Do tego dochodzą jeszcze wydatki na sprzęt RTV i AGD oraz meble. Po przekalkulowaniu wszystkich kosztów wychodzi na to, że bardziej opłaca się wydać kilkaset złotych na ubezpieczenie, niż kilka lub kilkanaście razy tyle na remont i naprawy.

Co wybrać – alarm czy ubezpieczenie?

Nieruchomość poza miastem może być małą niepozorną chatką albo luksusową willą, więc niech pojęcie domek letniskowy nikogo nie zmyli. Właściciele tych drugich często decydują się na pełny monitoring oraz zastosowanie wszelkiego rodzaju alarmów i zabezpieczeń antywłamaniowych. Tego typu rozwiązania co prawda zwiększą bezpieczeństwo, ale i tak nie uchronią przed pożarem, powodzią czy kradzieżą. Z drugiej jednak strony, osoby, które posiadają alarmy i inne zabezpieczenia, mogą liczyć na niższe stawki ubezpieczeń.

Przed czym chroni polisa?

Firmy ubezpieczeniowe oferują właścicielom domków letniskowych szeroki zakres ubezpieczenia. W ramach polisy nieruchomości ochroną można więc objąć nie tylko sam domek letniskowy, ale także towarzyszącą mu zabudowę, w tym budynki gospodarcze czy ogrodzenie działki. Najważniejszą kwestią jednak jest ubezpieczenie domku letniskowego od sytuacji losowych. Mowa tutaj m.in. o pożarze, powodzi, eksplozji, huraganie czy uderzeniu pioruna. Ponadto posiadającym meble, sprzęty RTV i AGD oraz inne cenne przedmioty, zaleca się rozszerzenie ochrony od ryzyka kradzieży i dewastacji.

Przykładową polisę skrojoną na miarę oczekiwań właściciela domku letniskowego znajdziesz pod adresem https://www.insurancechoice.co.uk/products/home-insurance/holiday-home-insurance/.

Grupa Tipmedia
Podziel się: